Mooie panorama's en verrassende beelden Uit alle windstreken AANBEVOLEN zomer@pzc.nl www.pzc.nl J at zijn de mooi ste kunstwer ken waar je in Zeeland tegen aan kunt lopen? IHet beeld van Wessel Cou- zijn, bij het Wooldhuis op de Boulevard in Vlissingen, vindt Thom Schaar uit Middelburg. „Het is een beeld uit de jaren vijf tig, maar nog ontzettend van deze tijd. Het is heel licht, je kunt er doorheen kijken en de lucht weer spiegelt in de roestvrijstalen pla ten. Het is abstract, maar je kunt er ook iets in zien. Couzijn is een geweldige kunstenaar. Hij ont wierp dit beeld als koopvaardijmo- nument voor Rotterdam. Stel je voor dat het daar had gestaan, vier keer zo groot, aan de Maasboule vard." 'De ontmoeting' van David 2 Bade, voor het stadhuis van Vlissingen, zegt Vlissinger Leon Riekwell. „Een heel kleurig en rommelig beeld dat contras teert met het formele gebouw er achter. Het is dus ook een ontmoe ting tussen twee werelden. Je kunt gecharmeerd raken door de kleur en de vormen, maar je kunt ook een bepaalde weerstand voelen dat uitgerekend dit werk op die plek Nollebos VLISSINGEN beeld Wessel Couzijni WESTERSCHELDE staat. Een ervaring van schoon heid of van onrust, dat is allebei goed, want kunst gaat over emotie. Ik vind het in ieder geval een ont zettend spannend beeld, heel toe passelijk voor die plek." 3 Jaap Verseput uit Zonne- maire kiest voor de grote fo towerken die hij deze zomer op zijn eigen akker heeft gezet in het kader van het project Agricult. „Ik hoop dat dat niet al te aanmati gend overkomt, maar ik ben er zo vol van, dat ik alleen daaraan kan denken als het gaat over kunst in de openbare ruimte. Ik vind een blok gerst al mooi, maar nu die fo to's erin staan, is het echt fantas tisch. Zonder de andere fotografen te kort te doen, vind ik de foto van Teun Hoeks het mooiste. Die doet het echt geweldig in het land schap." 4Terneuzenaar Frits Jansen kan bijna niet kiezen. Uitein delijk houdt hij het op de beeldenroute langs de Scheldebou- levard in zijn woonplaats. „Dat is niet allemaal topkwaliteit, maar als geheel is het erg mooi. Je loopt langs de boorden van de Schelde en krijgt een heleboel dingen te zien. Mooie panorama's en kunst. En over twee weken staat het meest besproken beeld van Terneu- zen er ook bij: de engel van Thom Puckey. Dat belooft heel mooi te worden." 5 Het windorgel aan het eind van de Vlissingse Boulevard, gemaakt door Raphael Op- staele, is het favoriete beeld van Marion Kamper uit Wissenker- ke. „Een speels werk dat de wind hoorbaar en zichtbaar maakt. Het hoort bij de dijk en bij Zeeland." Morgen: de beste kinderboerderijen in Zeeland. Laat het ons weten! Geen mooiere provincie dan Zeeland. Iedereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prachtig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevolen geven we tips van lezers door aan lezers. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf ons: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes door Timo van de Kasteele HEINKENSZAND - Vraag een wille keurig aantal Amerikanen naar het schoeisel dat de Nederlander draagt en negen van de tien ant woorden: 'die dragen klompen'. Klompen horen bij Nederland, net als tulpen, molens en kaas. Maar in tegenstelling tot het vertekend beeld dat de Amerikaan heeft, be gint klompen dragen iets unieks te worden. Klompenmaker Jaap Kra mer uit Heinkenszand weet dit maar al te goed. Kramer, die het bedrijf van de fa milie Traas twaalf jaar geleden heeft voortgezet, is de komende zo mermaanden druk bezig met de productie en verkoop van klom pen. Uit alle windstreken is er vraag naar dit oerdegelijk schoei sel, tot in Amerika toe. Amerika nen zijn dol op de klomp als sou venir en zien dit naast tulpen als 'het symbool van Nederland'. Jaap Kramer speelt op deze vraag in door speciaal voor de export klom pen te produceren met typisch Ne derlandse motieven zoals tulpen en molens. „De Amerikaanse markt is slechts een klein onderdeel van ons afzet gebied. De Duitse en Nederlandse toerist zijn voor ons van groter be lang. Dit- jaar is het toeristensei zoen vroeg begonnen waardoor onze voorraad flink gedaald is. Vooral de blanke klomp en geel-ro- de vinden ook dit jaar gretig af trek. Dit zijn de meest traditionele klompen. Ze worden geprodu ceerd uit populieren en wilgen- Het beeld van Wessel Couzijn op de Boulevard in Vlissingen, volgens Thom Schaar uit Middelburg het mooiste kunstwerk in Zeeland. foto Lex de Meester AGENDA OP PAD Excursie Wandeling door het natuurgebied Schots man op Zuid-Beveland onder leiding van een natuurgids. Noordelijk parkeerplaats Schotsmanweg, Kamperland, 19.00 uur. Zomermarkt Diverse kramen en boemeltreintje op de Markt in Brouwershaven, 10.00-17.00 uur. Toeristenmarkt Markt in het centrum van Domburg, van 12.00 tot 21.00 uur. Maoneblussersfeesten Kermis, toeristenmarkt en varia op het dorpsplein in Schoondijke. Huifkarrit Rondrit met de huikar over Walcheren. Vertrekpunt: minicamping de Kreekrug in Grijpskerke, 19.00 uur. MUZIEK Bluesbox De band Bluesbox speelt kermisblues en Rock Roll. Domburg, Restaurant Taveerne Markt Zes, 21.30 uur; Harmonie De Harmonie EMM uit Kruiningen geeft een zomeravondconcert ter afsluiting van het seizoen. Kruiningen, Pasteurstraat, 19.30 uur. Maritieme melodieën Vanaf vandaag tot 14 juli zijn Maritieme Carillonmelodieën te horen. Vlissingen, St. Jacobskerk, 12.00 uur. (2) Smokey Robinson Concert door Amerikaanse singer-song writer met hoge tenorstem, een perfecte timing en veel zin voor lyriek. Antwerpen, Koningin Elisabethzaal, 20.00 uur. EXPOSITIES (z) Tentoonstelling 'Wonen werken in Veere' met werk van Dirk van Gelder. Museum de Schotse Huizen in Veere, 13.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10