PZC Zorgen om veiligheid passanten nazomerfestivQl.nl bestel nu uw kaarten! Rommelmarkt Bolide Albers in Renesse te kijk 39 25 36 en 37 Geen extra maatregelen in overvolle jachthaven van Zierikzee. Brand 'EN-DUIVEI Data-bombardement in Middelburgse Vleeshal Zaterdag 30 juni 2007 Slachtoffer worstelt nog jaren met gevolgen seksueel misbruik Tip? redzzee@pzc.nl Nip n we Haven, PZC Willem Adriaansens Haven Zierikzee Schepen van passanten worden in de haven van Zierikzee tot wel negen rijen dik gestapeld. Brand aan boord kan grote gevolgen hebben. steiger 15 rijen zeil- en motorboten rij soms tot 9 boten breed mosselkotters 20 meter vrij f tussen steiger en bunkerstation i.v.m. veiligheid brandblussers 3 stuks verspreid over steiger door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Lijntjes kappen en weg wezen en als dat niet meer kan overboord springen. Zo reageren passanten als er in de overvolle ge meentehaven van Zierikzee brand uitbreekt. Schipper Ees de longe en vriendin Arwen Spreij wonen in Den Haag en komen met hun zeilboot Bye Bye vaker naar Zierikzee. „Een on veilig gevoel heb ik niet," zegt Ar wen. „Maar als..., ja als..." „Dan snij ik snel de lijnen door," vult Ees aan. „Brand hebben we hier nog niet meegemaakt. Wel dat een vissersboot zijn draai niet kon ma ken en dwars op ons afkwam. Toen stonden we klaar met het mes. Ja, en brand? Als polyester eenmaal brandt, nou dan is het spectaculair. In Stavoren hebben ze vanwege de veiligheid een maxi mum gesteld aan het aantal passan tenplaatsen." „Als het hier mis gaat?" herhaalt Rosa Padmos de vraag op zeilschip de Belle lie. „Weggaan, denk ik. Of blussen. Maar dat we gestapeld lig gen vind ik niet erg. Het heeft wel wat, het geeft een gevoel van saam horigheid en hoort bij Zierikzee," zegt de Stellendamse, die 33 jaar ge leden Zierikzee verliet. „Ze had- PW De WD is bezorgd over brandge- vaar in de drukke Nieuwe Haven. Het gemeentebestuur wacht een plan van de brandweer af en ziet af van verdere actie. BURCH-HAAMSTEDE - De rommel markt van de Ontmoetingskerk Haamstede is zaterdag 7 juli. De markt op de Ring begint om 8.30 uur en duurt tot 15.30 uur. THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NIET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: www.theaterverkoopzeeland.nl den dat plan Bolwerk door moe ten laten gaan. Dan was er meer ruimte geweest." De kwestie van de veiligheid aan de Nieuwe Haven is weer actueel sinds de plannen voor herindeling van de haven zijn mislukt. Mossef» kotters weg? Loswal slopen? De politiek kan of wil geen keuze ma ken. De burgemeester laat de raad weten dat de veiligheid in de ha ven primair haar verantwoordelijk heid is. De WD schrok daarvan. Het is niet veilig, er is ook geen vei ligheidsplan. Moeten er dan zo lang als de haven er nog zo bij ligt geen maatregelen worden geno men? Nee, schrijft de burgemees ter. De havenmeesters weten hoe te handelen, er zijn brandkranen bijgeplaatst, er zijn voldoende draagbare brandblussers en de brandweer 'kan ruim voldoen aan de opkomstplicht'. Bovendien komt de regionale brandweer in 2008 of 2009 met een veiligheids plan voor alle Zeeuwse jachtha vens. In afwachting daarvan zijn geen verdergaande maatregelen no dig. Het gaat dus op z'n minst nog twee jaar duren voordat de veilig heid in de haven wordt verbeterd. Intussen is het toeristisch seizoen begonnen en stroomt de haven vol met deelnemende boten aan de Deltaweek, die gisteren van start ging. „Ach, het is al tientallen jaren zo," zegt Dick Oostdam, die vaker na RENESSE - De formule-i wagen van Christijan Albers is vandaag te be wonderen in Renesse. De wagen staat voor de winkel van Bouw man, aan de Hogezoom. Een rond je rijden in het racemonster zit er niet in, maar op de foto met de wa gen moet wel lukken. De raceauto zal rond 9.00 uur 's ochtends arriveren. Christijan Albers rijdt met deze au to voor het Nederlandse Spyker- team in de formule 1, tot nu toe zonder al te veel succes. Z001Q nd 28ou9 t/m 8 sept 2007 theater op locatie festivolhort Abdij Middelburg gratis brochure kaarten info zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/9) mens de Nieuwe Havenbewoners het woord voert. „En het blijft ook zo tot de raad een besluit neemt. Natuurlijk is het ook voor ons ge vaarlijk. Het is één bonk kunststof wat er voor onze deuren ligt. Als dat misgaat, is het ook goed prijs. Het wordt drukker, de schepen worden groter, maar ook veiliger gelukkig. En of ze nou zes of ne gen rijen dik liggen, dat maakt niet uit. Er kan toch niemand wegko men." Jachthavens Zierikzee Jaarlijks doen ongeveer 15.000 plezierjachten de drie jachtha vens van Zierikzee aan. Er zijn gemiddeld drie mensen aan boord. De havens zijn lucratief. Pas santen betalen liggeld, toeris tenbelasting en ze besteden in winkels en horeca van de stad. Vorig jaar augustus is de haven twee dagen gesloten geweest omdat het te druk werd. Open vuur aan boord is in de haven streng verboden. De schepen moeten met de boeg naar de uitgang van de haven worden afgemeerd. Op het bunkerplatform wordt om veiligheidsredenen alleen gasolie verkocht. Tip? redactie@pzc.nl Het was een macaber verhaal in één van de Belgische kranten. Na een blikseminslag was een funerarium in West-Vlaanderen volkomen uitgebrand. In zo'n ge bouw worden overledenen opge baard en wordt meestentijds ook de uitvaartdienst gehouden. De daadwerkelijke crematie vindt vervolgens elders plaats. In de krant werd enigszins opgewon den gemeld dat de vijf opgebaar de overledenen, omdat ze zich in koelcellen bevonden, uit de vlam men konden worden gered. Van het funerarium zelf bleef verder niets over. De nabestaanden wa ren blij met het optreden van de brandweer. De crematies konden nu immers gewoon doorgaan. Rosa Padmos, Ees de Jonge en Arwen Spreij met brandblussers in de haven van Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81