Zeeland Brede school in Breskens stagneert Parkeren, plassen en douchen Wethouder boos op baas Den Dullaert Geen supermarkt bij skihal in Terneuzen Woongoed wil niet bouwen voor één basisschool. Gemeente schuld geven van ontslagen 'is wel erg gemakkelijk'. Brand Parkeeronthaalkamer is voorzien van alle gemakken. College Terneuzen volgt advies meerderheid gemeenteraad op. 'Wijk Othene snel ontsluiten' 26 Zaterdag 30 juni 2007 PZC door Frank van Cooten BRESKENS - Het dagelijks gemeente bestuur van Sluis krijgt de op dracht van de gemeenteraad alter natieve ontwikkelaars te zoeken voor de bouw van een brede school in Breskens. Een motie van deze strekking van Helder Zeeuws is donderdagavond door de hele raad aangenomen. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen ziet geen brood meer in de bouw van deze school omdat basisschool De Golfbreker is afgehaakt. Woon goed wil geen brede school bou wen voor slechts één school; de Openbare Basisschool Breskens. Het vissersdorp staat op zijn ach- Sluis moet alternatieve ontwikke laars zoeken voor de bouw van een brede school in Breskens, is de unanieme mening van de ge meenteraad. terste benen door de stagnatie van de plannen na ruim vier jaar verga deren en plannen maken. Ray mond de Jong, directeur van de openbare basisschoolstichting Es- calda en vertegenwoordigers van verenigingen, dorpsraad en Stich ting Kinderopvang deden een klemmend beroep op de raad. „Nieuwbouw kan niet lang op zich laten wachten, gezien de bouwkundige staat van de school waarin ruim 330 leerlingen en 24 personeelsleden moeten werken", zei De Jong. Ook verenigingsge bouw De Uitkomst is te klein en versleten, benadrukte de woord voerder namens de verenigingen. Wethouder Carien Bolijn betreurt het afhaken van Woongoed. „We zetten op een rij wat we verder gaan doen." Het feit dat slechts één school meedoet, vindt de raad niet relevant. In den lande zijn im mers veel voorbeelden, waarbij slechts één school is betrokken. Daarom moet de werkgroep snel verder gaan met de realisatie van de brede school, vindt de raad. door Harold de Puysseleijr HULST - Wethouder Toon Maas van de gemeente Hulst noemt de uitlatingen die voorzitter- /coördinator Jan van Puyvelde van gemeenschapscentrum Den Dul laert in Hulst heeft gedaan over het ontslag van twee medewerkers 'ongepast'.Maas doelt dan vooral op de oorzaak die Van Puyvelde opgeeft voor die ontslagen. Vol gens de voorzitter/coördinator zijn de ontslagen een rechtstreeks ge volg van de verminderde exploita tiesubsidie die Den Dullaert van de gemeente krijgt. „Het is wel erg gemakkelijk om twee personeelsleden te ontslaan en de schuld vervolgens min of meer in de schoenen van de ge meente te schuiven, terwijl hij no ta bene zelf als directeur een vor stelijk salaris opstrijkt", zegt de ZEEUWSE Het was een macaber verhaal in één van de Belgische kranten. Na een blikseminslag was een funera- rium in West-Vlaanderen volko men uitgebrand. In zo'n gebouw worden overledenen opgebaard en wordt meestentijds ook de uitvaart dienst gehouden. De daadwerke lijke crematie vindt vervolgens el ders plaats. In de krant werd enigs- door Frank van Cooten NIEUWVLIET - Je auto parkeren, even een plasje doen, een fiets of bolderkar huren, een fruithapje als tussendoortje en een verkoelende douche. Dat kan allemaal op de parkeeronthaalkamer. Het eerste Tourist Transit Service Center, zoals dat zo mooi Euro pees heet, is gisteren geopend aan de voet van de duinen in Nieuw- vliet-Bad. Geen plat parkeerterrein maar een futuristisch vormgegeven complex met grote rode wapperende vlag gen als baken bij de duinen. De ele menten hebben vrij spel tussen de strak vormgegeven gebouwtjes waarin onder meer de toiletten en de douches zijn ondergebracht. Dat is ook de bedoeling van de Zweedse architect Johan Cassel brant. „Het gebouw is geïntegreerd in de natuur. Een interactie met de wind en de zon." Straks komt er ook nog een inter- netruimte van waaruit ook strand- artikelen worden verhuurd en ver kocht. In het andere gebouwtje huist binnenkort een op Ameri kaanse leest geschoeide fruitbar. „De onthaalkamer is gericht op ge zondheid en het imago van Nieuw- vliet als familievriendelijke bad plaats", licht toeristisch manager Tiny Maenhout van de gemeente Sluis toe. De parkeeronthaalkamer is de bijdrage van de gemeente Sluis in een samenwerkingsver band met regionale overheden en lokale bedrijven uit West-Noorwe- gen, Zweden, Groot-Brittannië, Duitsland en België. Zij werken sa men in het Europese project SustAccess. De participanten be denken innovatieve plannen voor een betere ontsluiting van steden en gebieden. Sluis heeft met name in de zomer te maken met verkeersdrukte langs de kust. Om dat beter te regu leren is de parkeeronthaalkamer bedacht. Na Nieuwvliet krijgen ook Cadzand en Groede er een. Naast de ruime parkeergelegen heid voorziet het servicecenter de toeristen van alle gemakken. De verhuur en verkoop van strandarti- kelen, fietsen en bolderkarren ge beurt in nauwe samenwerking met de ondernemers van Nieuw vliet. De onthaalkamers zijn te herken nen aan de kleuren. Die van Nieuwvliet is rood. Verwijsborden zijn dan ook voorzien van de rode kleur. Allemaal bedoeld om de toerist snel en klantvriendelijk naar de onthaalkamer te leiden. „Het klinkt afgezaagd, maar toerisme en recreatie vormen nog steeds de motor van onze economie", zegt wethouder Leen Wille. „Wij rich ten ons steeds meer op de regio Rotterdam, Antwerpen, Lille en Brussel. In een cirkel van veertig wethouder. Van Puyvelde staat in de functie van coördinator voor twintig uur bij het gemeenschaps centrum op de loonlijst. Maas is zich ervan bewust, dat het bestuur van de stichting Den Dul laert vrij is in de bedrijfsvoering van het gemeenschapscentrum. De gemeente mag zich in principe inhoudelijk niet bemoeien met de manier waarop het centrum wordt gerund. Aan de andere kant, zo stelt Maas, gaat er elk jaar een aan zienlijk bedrag aan gemeenschaps geld naar Den Dullaert. Dat recht vaardigt volgens hem zijn verzoek om opheldering over de uitspra ken van Van Puyvelde. De wethou der heeft maandag overleg met Den Dullaert over de voortgang van de nieuwbouw van de sport hal. Die gelegenheid wil Maas aan grijpen om de voorzitter- /coördinator om nadere uitleg te vragen over de recente gang van za ken, waarbij een conciërge (40 uur) en administratief medewerk ster (15 uur) ontslag is aangezegd. Architect Casselbrant geeft uitleg over zijn schepping. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl zins opgewonden gemeld dat de vijf opgebaarde overledenen, dank zij het feit dat ze zich in koelcellen bevonden, uit de vlammen konden worden gered. Van het funerarium zelf bleef verder niets over. De na bestaanden waren blij met het op treden van de brandweer. De cre maties konden nu immers gewoon doorgaan. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er komt definitief geen Colruyt supermarkt bij het in aanbouw zijnde Leisurecenter in Terneuzen. Burgemeester en wethouders hebben besloten geen medewerking te verlenen aan vesti ging van een supermarkt. Het col lege volgt daarmee het advies van een meerderheid van de gemeente raad op. „Bovendien zal het juri disch toch een lastige zaak blijven om een supermarkt daar toe te staan", zegt wethouder Adhemar van Waes (Economische Zaken). „Persoonlijk vind ik het wel jam mer dat het plan is afgeschoten, maar het is een democratisch be sluit." Initiatiefnemer projectont wikkelaar Olivier Beherman moet nu een nieuwe aanvraag indienen voor een vrijstellingsprocedure van het bestemmingsplan, maar dan zonder supermarkt. Nu die van de baan is haakt zo goed als ze ker ook vrijetijdszaak Dreamland afj die tot dezelfde keten behoort. Multimediazaak BCC heeft ook al laten weten niet te komen als Col ruyt wordt geschrapt. De gemeen te heeft inmiddels gecóhstateerd dat de bouw van het Leisurecenter niet helemaal verloopt volgens de oorspronkelijke bouwvergunning, maar gaat niet ingrijpen. „Nee, want wij willen gewoon meewer ken aan een andere invulling met detailhandel, echter dus wel zon der levensmiddelen." De gemeen te wil met Colruyt wel praten over een andere locatie, met name de Kennedylaan-West. Dinsdag heb ben B en W overleg met initiatief nemer Beherman over de ontsta ne situatie. kilometer wonen drie miljoen Vla mingen. Daar proberen we er een groot deel van te pakken voor een vakantie in onze regio. Voorzienin gen als de parkeeronthaalkamer, zoals dat in onze taal heet, zijn es sentieel." De onthaalkamer is overigens nog niet helemaal klaar. Toilettten en de inrichting van de gebouwtjes ontbreken nog. Ook moeten er nog bomen komen die voor scha duw zorgen. En het ingezaaide bloemenmengsel moet nog gaan bloeien. De onthaalkamer is half 'Recreatie en toerisme vormen nog steeds de motor van onze economie' juli volledig in bedrijf. Bij de onthaalkamer is ook een op stapplaats voor de streekbus. Op vertoon van de toeristenpas, ver krijgbaar bij deelnemende cam pings, kunnen toeristen ook deze zomer gratis mee met de bus tot aan Terneuzen en tot aan Knokke. Pieter de Keuninck, voorzitter Stichting Strandexpress, gaf giste ren het startsein. Toeristen heb ben tot 18 augustus de gelegenheid gratis met de bus te reizen. Parkeeronthaalkamer De eerste parkeeronthaalka mer in Nieuwvliet is half juli volledig in bedrijf. Geopend op alle dagen van 11.00 tot 18.00 uur. t- Tarieven: een euro voor een uur, twee euro voor twee uur en drie euro voor een hele dag. Een servicecenter voorziet toe risten van alle gemakken. Er zijn toiletten/douches, kluisjes, een bewaakte fietsenstalling. Parkeerders kunnen ook te recht voor toeristische infor matie en verhuur en verkoop van strandartikelen, fietsen en bolderkarren. Met de onthaalkamer wordt ook geprobeerd het drukke kustverkeer te reguleren. Sluis werkt hierin samen met andere Europese overheden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Laan van Othene moet snel worden doorgetrokken naar de rijksweg N61, waardoor de Terneuzense woonwijk Othene een volwaardige ontsluiting krijgt. Die opdracht heeft de gemeente raad burgemeester en wethouders gegeven in een door WD-raadslid Erik Beumer ingediende motie. Volgens het drié jaar geleden vast gestelde bestemmingsplan had de weg vorig jaar al doorgetrokken moeten worden, maar in de meer jarenplanning is het project nog niet eens opgenomen. Volgens Beumer zorgt de eenzijdige ont sluiting via de reguliere ontsluiting Vrijheidslaan en de sluiproute Reu- zenhoeksedijk voor toenemende verkeersonveiligheid en verkeers overlast in en om de wijk. B en W hadden liever afgewacht hoe de toekomstige verkeersstromen rond Terneuzen zich ontwikkelen, maar moeten er nu toch mee aan de slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70