Zeeland PZC 25 Drugsborden op grensovergangen Studie naar bredere schepen in zeesluis zeeland 28 «ms«p<2007 nazomerfestival.nl bestel nu uw kaarten! Overval op Aldi in Axel 'Integriteit bestuur buiten kijf THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NIET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 Zeeuwse en Vlaamse overheden pakken drugstoerisme aan. theater op locatie festivalhart Abdij Middelburg AXEL - Drie mannen van Noord-Afrikaanse afkomst hebben donderdagavond rond half acht een gewapende overval gepleegd op supermarkt Aldi in Axel. De overvallers (alledrie ongeveer twin tig jaar oud) dwongen het perso neel de kluis te openen, waarna zij er met een nog onbekend geldbe drag vermoedelijk in een auto van door gingen. De politie is op zoek naar getuigen en met name naar een oudere vrouw die kort voor de overval bij de kassa de drie man nen voor wilde laten gaan. STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: www.theaterverkoopzeeland.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De maximum afme tingen voor schepen in de zeesluis van Terneuzen worden mogelijk opnieuw verruimd. Nadat eerder al de maximum lengte en diep gang werden opgetrokken, wordt nu bekeken of ook bredere sche pen via dé sluis kunnen schutten. Op dit moment is de zeesluis toe gankelijk voor schepen met een maximale lengte van 265 meter, een breedte van 34 meter en een diepgang van 12,50 meter. Hoofd waterdistrict Westerschelde W. Vinke van Rijkswaterstaat: „Op verzoek van het Gentse haven bedrijf wordt in het Waterbouw kundig Laboratorium in Borger- hout momenteel onderzocht of de maximum-breedte kan worden op getrokken tot 37,5 meter. Dat ge beurt met een simulator." Bij het onderzoek worden met name de loodsen betrokken. Zij bootsen in de simulator het invaren van de zeesluis na. De vaargegevens wor den verwerkt in de computer. Zo wel de loodsen als Rijkswaterstaat formuleren na de proeven een ad vies, dat zo goed als zeker eind sep tember in de Technische Schelde Commissie wordt behandeld. Zegt die 'ja', dan wordt de zeesluis bij wijze van proef zo snel mogelijk opengesteld voor bredere schepen. Na een jaar wordt dan een defini tieve beslissing genomen. De hui dige zeesluis meet 250 bij 38 bij 13,5 meter. Vinke: „Ik denk dat met deze verruiming de maxi mum-capaciteit is bereikt. ]e zou misschien nog wat lengte kunnen winnen door te schutten tussen de buitenste sluisdeuren, maar ik weet niet of dat verantwoord is." SLUIS - Er bestaat geen enkele twij fel over de integriteit van wethou ders. Dat is het standpunt van het Sluise college naar aanleiding van de ophef over de fors gestegen wet houderspensioenen. „We zijn ge houden aan toepassing van de wet telijke pensioenregels. Alles is door drie deskundige bureaus gecheckt en akkoord bevonden door het mi nisterie van Binnenlandse Zaken", zegt burgemeester Jaap Sala. Data-bombardement in Middelburgse Vleeshal Slachtoffer worstelt nog jaren met gevolgen seksueel misbruik Zaterdag 30 juni 2007 Tip? redtern@pzc.nl De koffieshops Checkpoint en Miami in Terneuzen moeten hun bezoekers voortaan met een flyer duidelijk maken hoe de regelgeving is van het gedoogbeleid. Ook moet de folder de softdrugge bruikers waarschuwen voor gezondheidsrisico's. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel MIDDELBURG - De Zeeuwse en Vlaamse overheden willen samen het drugstoerisme in Terneuzen te rugdringen. Zo worden er nog voor het einde van dit jaar op de grensovergangen informatieborden geplaatst, die au tomobilisten er op wijzen dat in- en uitvoer van cannabis verboden De Terneuzense koffieshops Miami en Checkpoint moeten hun bezoekers met folders het ge bruik van cannabis in het verkeer sterk ontraden. Een door het Euregionaal Veilig- heidsoverleg Scheldemond in het leven geroepen werkgroep Drugs overlast - waarin de provincies Zee land, Oost- en West-Vlaanderen, de Vlaamse grensgemeenten en Terneuzen zijn vertegenwoordigd - presenteerde gisteren in Middel burg een pakket maatregelen dat het drugstoerisme moet terugdrin gen. De Zeeuwse en Belgische poli tie wisselen voortaan intensief per soonsgegevens uit van mensen die betrapt zijn op het bezit van can nabis. „Daarnaast gaan we aan bei de kanten van de grens over tot fre quente, mobiele en vooral slimme controles op drugsbezit", legde burgemeester J. de Roo van de ge meente Maldegem uit. Analisten van de politie in Gent, Brugge, Dendermonde en Zeeland moeten regelmatiger samenkomen om informatie uit te wisselen. De Roo: „Ook doen we een beroep op de Nederlandse en Belgische over heid om snel een nauwkeurig meetinstrument te ontwikkelen, waarmee kan worden gecontro leerd of iemand onder invloed van drugs rijdt." De Terneuzense burgemeester J. Lonink kreeg de voorbije dagen de toezegging van de twee koffieshops dat zij willen meewer ken aan de zogenoemde 'sensibili sering' van de bezoekers met fol- De Vlaamse en Zeeuwse overhe den willen gezamenlijk met intensieve controles en preven tie-acties het drugstoerisme in Terneuzen terugdringen. ders. „Veertig procent van de be zoekers van de koffieshops komt uit Frankrijk. Daarom willen we er op insteken dat Franse instan ties aan dit soort projecten gaan meedoen", aldus Lonink. Ook op gerechtelijk niveau wordt de sa menwerking geïntensiveerd. Zo worden er richtlijnen gemaakt die bepalen waar iemand het best kan worden vervolgd. Dat kan afhankelijk zijn van de woonplaats, vestigingsplaats van een criminele organisatie of de po litiedienst die het onderzoek heeft uitgevoerd. gratis brochure kaarten info hoofdsponsoi zienazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69