Zeeland Ijsbaan Sint-Annaland wellicht naar haven Rent-a-Tent zicht in Waterstad Mogelijk toch geen BSNT" Belvédère in Mannee Zomerakties Frietkar gestolen in Stavenisse Vrouw gewond na val uit raam Wethouder Dieleman IJsclub ziet wens voor multifunctionele baan misschien vervuld. ziet af van uitkijkpunt als de raad dat wenst. PZC Zaterdag 30 juni 2007 I 27 Een bruggetje, klinkerstraatjes, Hollandse gevels op het centrale eiland. Doorsnede van waterwoning: parkeren onder het huis, boot voor de deur. Borneo/Sporenburg in Amsterdam is inspiratiebron voor Waterstad Goes. Auto's op het centrale eiland rijden en parkeren onder de straten. door Lilian Dominicus GOES - Wethouder M. Dieleman (CDA, bouwen en wonen) van Goes is bereid om het uitkijkpunt tussen Het Goese Meer en de toe komstige wijk Mannee te schrap pen uit het bouwplan. Hij komt daarmee tegemoet aan de bezwaren van enkele bewoners uit Het Goese Meer. Zij vrezen dat het Belvédère, zoals het punt al in chique politieke kringen genoemd wordt, zou verworden tot een hangplek, een makkelijk doelwit voor brandstichting en vandalis me. „De Kattendijksedijk is een belang rijke nachtelijke fietsroute voor het uitgaand publiek", verklaart T. Janse, woordvoerster van de bewo ners uit Het Goese Meer. „Het punt komt buiten de wijk te lig gen, buiten de sociale controle van iedereen. Wij zeggen dat de ge meente bewust bezig is een hang plek te creëren." Zij vindt dat een vergelijking met het uitkijkpunt aan de Deessche Watergang dan ook helemaal mank gaat. „Dat ligt niet aan de rand van een woon wijk met vierhonderd huizen." Dieleman zou het wel jammer vin den, mocht het uitkijkpunt niet meer doorgaan. Hij laat het laatste woord hierover aan de raad, die eind augustus over het onderwerp nog een beslissing moet nemen. „Je krijgt vanaf het punt een heel mooi zicht over de nieuwe wijk en je kan zo naar de kerktoren van Kloetinge kijken", zegt hij. „Als je bang bent voor een hangplek, dan kun je in Goes helemaal niets meer doen. De bewoners zijn bang dat mensen straks in hun tuin kunnen kijken. Maar als ik het niet hoef uit te voeren, scheelt het wel weer in de totaalkosten." door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De kans bestaat dat de ijsbaan van Sint-Annaland naar de haven verhuist. Het colle ge is bereid die optie te bekijken in het geheel van de herontwikkeling van het havengebied. De IJsclub Sint-Annaland heeft op dit moment een baan achter De Annewas, een woonvoorziening voor verstandelijk gehandicapten. Ze wil daar al vele jaren een multi functionele baan van maken, zo dat jongeren op skeelers er ook te rechtkunnen. Om dat te bereiken moet de baan verhard worden. Ver harding levert tijdens vorstperio den een betere baan op. De buurt was echter nooit zo ge charmeerd van het plan. Omwo nenden zijn bang voor lawaai- en wateroverlast, hinder van de rond hangende jeugd, verlies van veilig heid en een waardevermindering van hun woning. Een verhuizing naar de haven zou in dat opzicht een ideale oplossing zijn. Waar in die haven de baan dan precies moet komen, is nog niet bekend. Het havengebied gaat over een aan tal jaar flink op de schop. Meest in het oog springende onderdeel is de voorziene komst van honder den nieuwe woningen. Ook krijgt supermarkt Ciooo er wellicht een nieuwe vestiging. Er is verder ruim te voor meer detailhandel, horeca en kantoren. Dat alles moet een be tere verbinding tussen het dorp en de haven tot stand brengen. -geassocieerd- De praktijk van J. A. Fortrie huisarts te Heinkenszand wordt vanaf 1 juli a.s. voortgezet in samenwerking met mevrouw L. L. Oei, huisarts JAVENISSE - In de nacht van don- frietverkoopwagen gestolen. De j-dag op vrijdag is vanaf de Mo- waarde van de frietkar bedraagt en- dijk West in Stavenisse een kele duizenden euro's. 's-HEERENHOEK - Een 49-jarige vrouw is gistermiddag uit het raam van de eerste etage van haar woning aan de Deken Tomaslaan in 's-Heerenhoek gevallen. Het slachtoffer viel van vier meter hoog op haar hoofd toen ze ver moedelijk met de klimop bezig was. Ze is zwaargewond per ambu lance naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. Voor informatie kijk op of bel 0547-36 40 80 Elke week in de zaterdagkrant P flS 111 2L Daar moet je naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57