PZC 25 Masterplan Tholen vergt veel geduld zeeland 28ou9t/m8septe007 bestel nu uw kaarten! Politie houdt tien jongeren aan voor winkeldiefstallen in Goes 36 en 37 Brand BEVELANDEN-THOLEN Kastanje transformeert tot Bonifacius 36 en 37 i% nazomerfestival.nl Slachtoffer worstelt nog jaren met gevolgen seksueel misbruik Tip? redgoes@pzc.nl Basisscholen wachten met smart op betere en grotere huisvesting. door Rob Paardekam THOLEN - De herinrichting van het gebied rond de Zoekweg in Tho len wordt een project van de lange adem. Pas in september van het volgend jaar staan de eerste letters op papier en dan gaat het 'slechts' om een zogeheten startnotitie. De scholen barsten ondertussen meer en meer uit hun voegen. Enkele fracties in de gemeenteraad dachten dat er volgend jaar al een masterplan met concrete plannen zou liggen, maar daar is volgens wethouder F. Goossen in het ge heel geen sprake van. Het gaat om een startnotitie, waarin de lijnen voor het te volgen traject worden uitgezet. Pas als die notitie is vast gesteld door de gemeenteraad, komt de molen echt op gang. Ook de inwoners van Tholen krijgen dan de kans om hun zegje te doen volgens de wethouder. Hij zegt ver der dat de startnotitie er echt niet eerder kan zijn. Er is gewoon geen ruimte voor binnen het ambtelijke apparaat. Het masterplan wordt een totaal plan voor het hele gebied rond de Zoekweg en moet aangeven wat er in de toekomst met de sportvel den, de scholen, de sportzaal, de verkeerssituatie en het zwembad De basisscholen in Tholen moe ten zich voorlopig nog redden met noodiokalen. Pas over een jaar wordt hun nijpende situatie serieus opgepakt. gaat gebeuren. Dat het sportpark wordt verplaatst, lijkt zo goed als zeker. Voetbalvereniging Tholense Boys kan met het huidige aantal velden nauwelijks uit de voeten. Voor 22 teams heeft de vereniging nu maar twee wedstrijdvelden en een trainingsveld. Om het leed enigszins te verzachten wordt bin nenkort een extra trainingsveld aangelegd dat ook door het Calvijn College en het Westerpoort Colle ge zal worden gebruikt. Na het vertrek van de voetbalver eniging zou de vrijgekomen ruim te gebruikt kunnen worden voor uitbreiding of nieuwbouw van de vier scholen in het gebied. Die lo pen al enkele jaren tegen hun gren zen aan, en daar lijkt met de gesta ge groei van Tholen voorlopig geen eind aan te komen. In de loop van volgend schooljaar ko men er weer wat noodiokalen bij. „Maar dat gaat allemaal wel van het schoolplein af', zegt directeur M. van den Reydt van openbare basisschool Ter Tolne, volgens wie de situatie nu echt problematisch wordt. Haar school is de afgelopen vijf jaar met zo'n zeventig leerlin gen gegroeid. Het gebouw van Ter Tolne dateert van begin jaren zes tig en is op sommige punten geda teerd, dus ook op dat vlak zijn ver beteringen welkom. „Nieuwbouw zou het mooist zijn", aldus Van den Reydt. Van een oud gebouw is op Montes sorischool De Kraal geen sprake, maar het ruimtegebrek is er net zo nijpend als op de andere scholen. De school, die een kleine twee jaar geleden 107 leerlingen telde, is ge groeid tot pak 'm beet 140. „Eigen lijk hebben we snel een tweede noodlokaal nodig", zegt directeur C. Sinke. „Maar ja, de ruimte, hè. Er moet snel iets gebeuren." De gemeente heeft tien miljoen euro uitgetrokken voor de huisves ting van de scholen. In eerste in stantie stond die investering ge pland voor 2010, maar dat is inmid dels een jaartje opgeschoven. door Luc Oggel GOES - Met de aanhouding van tien jongeren - negen meisjes en een jongen - in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar heeft de politie een serie winkeldiefstallen opge lost die de afgelopen anderhalf jaar in Goes zijn gepleegd. De zaak kwam aan het rollen toen op 15 juni twee 18-jarige inwoon sters van de gemeente Reimers- waal op heterdaad werden betrapt in Goes. Bij hun aanhouding ble ken zij nog meer gestolen goede ren in hun bezit te hebben. Uit onderzoek bleek dat zij al ruim een halfjaar bezig waren en deel uitmaakten van een grotere groep die regelmatig winkeldiefstallen pleegde bij verschillende winkels in Goes, waaronder warenhuizen, sport- en schoenenwinkels. De buit bestond uit grote hoeveelhe den make-up, sieraden, kleding en tassen met een waarde van duizen den euro's. Verder onderzoek le verde de namen op van nog eens acht mensen, één jongen en zeven meisjes, afkomstig uit de gemeen ten Reimerswaal, Kapelle en Borse- le. Deze acht jongeren zijn allen deze week aangehouden. Zes van hen zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris. Bij huiszoekingen werden nog di verse gestolen spullen aangetrof fen. Deze zijn door de politie in be slag genomen en worden terugge ven aan de betreffende winkels. Volgens de politie opereerden de meisjes in kleine groepjes en was er geen sprake van een leider. Tip? redactie@pzc.nl Het was een macaber verhaal in één van de Belgische kranten. Na een blikseminslag was eenfune- rarium in West-Vlaanderen vol komen uitgebrand. In zo'n ge bouw worden overledenen opge baard en wordt doorgaans ook de uitvaartdienst gehouden. De crematie vindt vervolgens elders plaats. In de krant werd enigs zins opgewonden gemeld dat de vijf opgebaarde overledenen, dankzij het feit dat ze zich in koelcellen bevonden, uit de vlam men konden worden gered. Van hetfunerarium zelf bleef verder niets over De nabestaanden wa ren blij met het optreden van de brandweer. De crematies konden nu immers gewoon doorgaan. Zaterdag 30 juni 2007 KWADENDAMME - In de Johan Frisostraat in Kwaden- damme klinkt deze dagen het geronk van motorzagen. Peter Verlaan uit Wolphaartdsijk maakt, in opdracht van de rooms-katholieke parochie, van de kastanje boom in de achtertuin van de pastorie een beeld van de heilige Bonifacius. Een missionaris en bisschop die leef de in de achtste eeuw. Hij is nu drie dagen bezig en ver wacht er nog drie a vier nodig te hebben. Voor Verlaan, boomverzorger van beroep en daarnaast autodidact 'car ver', is het de eerste keer dat hij zo'n groot beeld maakt. Als Bonifacius klaar is, wordt hij afgelakt en naar de straatzijde verplaatst. foto Willem Mieras Slachtoffer worstelt nog jaren met gevolgen seksueel misbruik THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NiET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: www.theaterverkoopzeeland.nl theater op locatie festivolhort Abdij Middelburg gratis brochure kaarten info .zie nazomerfestival.nl ->f bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) hoofdsponsor DELTA\ 111 lA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53