Sport 'Paulides bekent per ongeluk' Helft van Nederlandse wielerprofs heeft weinig plezier in zijn sport Alinghi pakt leiding in America's Cup Vermeulen start vanaf pole in TT, Rossi valt tegen met elfde plaats Sommige renners worden op straat uitgescholden. Crespo evenaart totaal Maradona Mercedes-Benz P. Louwerse BV CSC gaat zonder Kroon naar de Tour de France Joly heeft tumor T-Mobile start Tour met drie debutanten Di Luca tekent Leiding van Milram wil Petacchi meenemen Jaksche gaat bekennen 42 Zaterdag 30 juni 2007 PZC 'Af^ VALENCIA - Zeilteam Alinghi heeft gisteren in de strijd om de fameuze America's Cup de leiding ge nomen. In een spannende race voor de kust van Valencia versloeg het Zwitserse team, met de Ne derlander Pieter van Nieuwenhuyzen aan boord, Team New Zealand met negentien seconden voor sprong. New Zealand nam in eerste instantie een voorsprong van twaalf seconden, maar een ge scheurde spinnaker (foto) maakte daaraan een einde. De stand is nu 3-2 voor de titelverdediger. Het team dat als eerste vijf races wint, gaat met de beker naar huis. foto Laurent Cillieron/EPA DEN HAAC - 'Volleybalmoe'. Dat was volgens Joppe Paulides twee weken geleden de reden dat hij stopte als volleybalinternational. De ware reden ligt volgens een Bel gisch dagblad iets gevoeliger: Pauli des heeft bij een toevallige doping controle bekend drugs te hebben gebruikt, aldus Het Belang van Limburg. Medio juni leverde de 25-jarige Paulides plotseling zijn oranje shirtje in. „Ik kon mezelf niet meer honderd procent motive ren", zei hij destijds. Wat hij er niet bij vertelde was dat hij kort daarvoor een out-of-competition- controle had gehad, waarbij hij per ongeluk zijn mond voorbij zou hebben gepraat. Het Belang van Limburg berichtte gisteren dat Paulides tijdens die be wuste controle 'uit angst' vertelde dat hij kort daarvoor naar een 'rui ge party' was geweest, waarop 'be paalde middelen' werden ge bruikt. Het dagblad concludeert dat het daarbij om cocaïne zou gaan. De volleybal-vermoeide Pau lides vertelde twee weken geleden wel gewoon verder te willen bij zijn club, Noliko Maaseik. Tegen beter weten in waarschijnlijk, want de Belgische club en de mid denman zijn uit elkaar. Het doorlo pende contract wordt (op verzoek van Paulides zelf) ontbonden. door onze sportredactie AMSTERDAM - De Nederlandse wie lerprofs in de ProTour balen van het sterk verslechterde imago van hun sport door alle dopingperike- len. „Vroeger waren het moorde naars en verkrachters die dna moesten afstaan. Nu zijn het moor denaars, verkrachters en wielren ners", schamperde Rabobankren- ner Kai Reus. Hij maakte zijn opmerking in het kader van een onderzoek door de Volkskrant onder de Nederlandse coureurs in het internationale pelo ton. Van de 32 renners in de ProT our verleenden 29 hun medewer king. Zij kregen twintig stellingen voorgelegd. Van eensgezindheid in het nationa le profgezelschap is geen sprake. Wel heeft 41 procent van de be vraagde renners het gevoel dat ze in eigen land worden beschouwd als een notoire dopegebruiker. „Als ik bij de bakker sta of ga tan ken, wordt me regelmatig ge vraagd: heb je nog wat epo geno men bij het ontbijt?", valt op de website van de Volkskrant te lezen uit de mond van Rabo-renner Bram de Groot. Een meerderheid in het Nederlandse peloton (55 procent) heeft er problemen mee dat wielrenners hun dna moeten afstaan als daar om wordt ge vraagd door officiële instanties. Zij vinden het een onnodige criminali sering van hun beroepsgroep. Bijna de helft van de Nederlandse profs zegt nog maar weinig plezier aan zijn sport te beleven. Sommi gen zeggen op straat te worden uit gescholden of beschimpt. Anderen durven niet meer te vertellen dat ze wielrenner zijn. door Peter Homan ASSEN - De twee trainingsdagen van de TT van Assen hebben iets minder publiek getrokken dan vo rig jaar. Donderdag meldden 10.100 bezoekers zich bij de kas sa's, gisteren waren dat er 27.000. De lagere opkomst heeft naar alle waarschijnlijkheid te maken met het slechte weer. Op de eerste startrij bij de Mo- toGP staat vandaag iemand met een beetje Nederlands bloed. Chris Vermeulen zette in de regen de snelste trainingstijd op de klok ken. Vermeulens voorouders emi greerden vlak na de Tweede We reldoorlog van Nederland naar Au stralië. Nederlands spreekt hij trou wens niet, afgezien van de beken de schuttingwoorden. En mocht hij vandaag winnen, dan klinkt niet het Wilhelmus over de Drent se hei, maar het Australisch volks lied. Vermeulen staat bekend als een regenrijder. Hij won zijn eer ste Grand Prix (Le Mans) in de stromende regen. Oud-wereldkampioen Valentino Rossi moet vandaag beginnen van af de vierde startrij. De Italiaan had 'slechts' de elfde trainingstijd. „Dat is niet echt leuk", meldde Rossi, „wij hadden veel proble men met de motor. Het wordt nu wel heel moeilijk om de race te winnen. Ik zal een perfecte race moeten rijden." MARACAIBO - Heman Crespo van Internazionale heeft in de Copa America met twee doelpunten zijn totaal voor Argentinië op 34 gebracht. Daarmee staat hij op ge lijke hoogte met Diego Maradona, die als toeschouwer in het stadion van Maracaibo zijn landgenoten met 4-1 zag winnen van de Vere nigde Staten. Gabriel Batistuta is met 56 goals topscorer aller tijden van Argenti nië. Mario Kempes, die tweemaal scoorde in de WK-finale van 1978 tegen Nederland, scoorde in 43 in terlands 20 goals. De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 01 1 1 - 65 42 92, fax 0111 - 65 44 93 Voor actuele voorraad: www.louwerse-mb.nl Contactpersoon: Patrick de Block 06 - 23 81 32 49 KOPENHAGEN - Karsten Kroon gaat niet mee naaf de Ronde van Frank rijk. De Nederlandse wielrenner stond niet op de lijst die zijn team CSC gisteren bekendmaakte. De Deense wielerploeg schuift de Spanjaard Carlos Sastre en Frank Schleck uit Luxemburg naar voren als kanshebbers op een goede klas sering. PARIJS - Bij de Franse wielrenner Sebastien Joly is een tumor ont dekt. De coureur Francaise des Jeux, die hoopte aan de Tour te kunnen deelnemen, stopt onmid dellijk met wielrennen. Hij onder gaat volgende week dinsdag een operatie. BONN - De Duitse wielerploeg T-Mobile neemt drie debutanten mee naar de Ronde van Frankrijk. De Duitsers Marcus Burghardt (23) en Linus Gerdemann (24) en de Brit Mark Cavendish (22) komen 7 juli voor het eerst aan de start in de Tour de France. De Australiër Michael Rogers (27) is kopman van de ploeg. ROME - Giro-winnaar Danilo Di Lu ca heeft gisteren een handtekening gezet onder de antidopingverkla- ring van de UCI. De wielrenner van Liquigas staat onder doping- verdenking, maar Di Luca heeft naar eigen zeggen een rein gewe ten. MILAAN - Team Milram neemt Alessandro Petacchi en Erik Zabel mee naar de Ronde van Frankrijk. Althans, in het geval van Petacchi wil de ploegleiding dat. Petacchi moet nog maar afwachten of hij maandag goed door een hoorzit ting van het Italiaans olympisch co mité (CONI) komt, waar hij zich verdedigt voor een positieve test. HAMBURG - Wielrenner Jörg Jak sche gaat maandag in een inter view met een Hamburgse krant een omvangrijke dopingbekente- nis afleggen. Verder wil de Duitser zich beschikbaar stellen als kroon getuige voor andere zaken met ver boden middelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44