Sport Krajicek stunt op Wimbledon Vader Krajicek trots op dochter Michaëlla 41 43 A 45 Nederlandse in vierde ronde na lange partij en regenonderbrekingen. Drie Franse tennissers scharen zich onder de laatste zestien PSV verdiende ruim 30 miljoen euro in CL Atletiekbond beloont medaillewinnaars Amsterdam Admirals per direct gestopt Danny Koevermans moet 6 miljoen kosten Verkerk wil er nog één jaar voor gaan Frankrijk richt pijlen op Formule i-race Aitói op Eurodisney CwSkjp k/Lc Grootste toernooi van Zeeland begint op tennisbanen Souburg Zaterdag 30 juni 2007 Tip? sport@pzc.nl door Gertjan van Geen LONDEN - Met de felheid van een jonge pitbull, het gevoel voor dra ma van een operazangeres en de mentale hardheid die meer dan ooit Oost-Europees aandeed, heeft Michaëlla Krajicek zich gisteren voor de vierde ronde van Wimble don geplaatst. „Dit is een van mijn meest emotionele dagen in mijn le ven", zei Krajicek. „In positieve en negatieve zin." Het was na twee uur en 51 minu ten exclusief regenpauzes meer dan een memorabele overwinning - 7-6 (8), 6-7 (5), 6-2 - op Anna Tsjakvetadze, de nummer zeven van de wereld en in Londen als achtste geplaatst. Krajicek, num mer 45 van de wereld, slechtte al vroeg in haar carrière een barrière. Sjeng Schalken had lang een 'der- de-rondecomplex' op Grand Slams. Hij kwam acht keer nier verder dan de laatste 32. Steeds kon Schalken zich op een slechte loting beroepen, voor hij op Wim bledon 2002 eindelijk doorbrak en vervolgens de laatste acht haalde. Ook voor Krajicek lagen de excu ses op voorhand al klaar. Ze had als nummer 31 van de plaatsings lijst al aan de verwachtingen vol daan. Krajicek zou gaan genieten tegen Tsjakvetadze, kondigde ze aan. De 18-jarige Nederlandse had niets te verliezen. De twee jaar oudere Tsjakvetadze is de vrouw in vorm. Vorige week won ze op het gras van Rosmalen door in de finale Jelena Jankovic te kloppen. De twee keer door een regenpauze verstoorde wedstrijd op baan 13 was er een met pieken en dalen van beide kanten. Tsjakvetadze was in de eerste set veruit de bete re, maar Krajicek won die in de tie break (10-8). Het omgekeerde ge beurde in de tweede set, waarna Michaëlla Krajicek speelt in de vierde van Wimbledon tegen de Amerikaanse Laura Granville, die verrassend van oud-kampioene Martina Hingis wint. Krajicek in de derde set ontketend was en met 6-2 won. „De derde set zat ik in een trance. Ik wist dat ik agressief moest blijven. Dat luk te." Bijna 70.000 euro aan prijzengeld sleepte ze al binnen. Haar beste ranking ooit, 33e, is na Wimble don nu al vermoedelijk een of twee plaatsen verbeterd. Als het weer het toelaat speelt ze maandag om een plek in de kwartfinale te gen Laura Granville, die gisteren oud-kampioene Martina Hingis klopte met 6-4, 6-2. Een duel met grote kansen. De 26-jarige Ameri kaanse is de mondiale nummer 77, maar stond vijf jaar geleden al eens in de vierde ronde op Wim bledon. door onze sportredactie LONDEN - Vader Petr Krajicek was gisteren trots op de prestatie van dochter op Wimbledon. Michaëlla Krajicek bereikte via een zege op de Russische Anna Tsjakvetadze voor het eerst in haar loopbaan de vierde ronde van een grandslam- toernoöi. „Ik ben heel blij en trots dat ze dit heeft behaald", reageer de Krajicek senior. „Zeker ook om dat ze met plezier speelde, er op de baan voor ging en goed en snel bewoog. Het is te zien dat ze hard heeft gewerkt aan haar conditie." Vader Krajicek wilde echter niet spreken over een doorbraak. „Ik doe dat niet graag. Ze heeft wel va ker van speelsters uit de top tien gewonnen." LONDEN - De voertaal wordt lang zaam maar zeker Frans op Wim bledon. Gisteren plaatsten Richard Gasquet, Paul-Henri Mathieu en Jo-Wilfried Tsonga zich voor de achtste finales. Titelverdediger Ro ger Federer spreekt als Zwitser ook een aardig mondje Frans. Hij ver sloeg Marat Safin eenvoudig: 6-1, 6-4, 7-6 (4)- Voor Richard Gasquet voelt het bijna alsof hij thuis speelt. Uitge zonderd zijn eerste ronde tegen Bohdan Ulihrach speelde de 21-ja- rige Fransman louter tegen landge noten. Na Nicolas Mahut, moest ook Edouard Roger-Vasselin er in drie sets aan geloven. In de vierde ronde treft Gasquet de grote verras sing van het toernooi: Jo-Wilfried Tsonga, die Feliciano Lopez ver- sloég. Paul-Henri Mathieu zorgde voor een stunt door Ivan Ljubicic, nummer 15, uit te schakelen. ZÜRICH - PSV heeft het afgelopen seizoen in de Champions League ruim 30 miljoen euro aan prijzen geld verdiend. De Uefa heeft giste ren bekendgemaakt welke bedra gen er zijn uitbetaald. Grootverdie ner was AC Milan, dat aan zijn ze ge in de Champions League bijna 40 miljoen euro overhield. Verlie zend finalist Liverpool werd derde (32 miljoen), achter Chelsea (34). Uefa Cup-winnaar Sevilla verdien de iets meer dan zes miljoen euro. AMSTERDAM - De Atletiekunie gaat zijn atleten met terugwerkende kracht tot 1 januari bonussen beta len voor behaalde medailles op in ternationale toernooien. Zo levert olympisch goud 8000 euro op, WK-goud 6000, EK-goud 2500. Gregory Sedoc, Marcel van de Wes ten, Karin Ruckstuhl en Lornah Ki- plagat krijgen met terugwerkende kracht hun prijzengeld. Het sys teem geldt voorlopig voor de jaren 2007 en 2008. Daarna wordt het opnieuw bekeken. AMSTERDAM - De Amsterdam Ad mirals bestaan niet meer. De Ame- rican-footballorganisatie NFL heeft de stekker getrokken uit de 'NFL Europa', de Europese doch teronderneming. Zonder de (finan ciële) steun van de Amerikanen hebben de Amsterdam Admirals geen bestaansrecht. De NFL Euro pa kóstte in het dertienjarige be staan de miljardenorganisatie veel meer geld dan het project oplever de. NFL Europa trok dit seizoen een recordaantal toeschouwers. ALKMAAR - Danny Koevermans hoopt nog steeds AZ te verlaten. De club laat hem echter alleen gaan als er 6 miljoen euro wordt betaald om zijn tot 2010 lopende contract af te kopen. „Een onzin nig bedrag dat AZ nooit zal van gen", denkt Danny Koevermans' zaakwaarnemer Bas van Noortwijk. Van Noortwijk heeft inmiddels met tegenzin geaccepteerd dat zijn pupil door AZ aan de overeen komst wordt gehouden. LONDEN - Martin Verkerk neigt er naar nog een jaar aan zijn tennis- loopbaan vast te plakken. De Alp- henaar kende de afgelopen maan den weinig succes op de baan, maar wil toch nog proberen of hij terug kan komen op het hoogste niveau. Hij zei dit gisteren op Wimbledon na zijn nederlaag in de eerste ronde van het dubbel. Sa men met de Deen Kristian Pless verloor hij met 0-6 6-7 3-6 van de Duitse combinatie Behrend/ Mayer. foto Sang Tan/AP Michaëlla Krajicek bereikt voor het eerst in haar carrière de vierde ronde van een grandslamtoernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43