Toprestaurateurs naar Badpaviljoen I Bende stal voor duizenden euro's WOON PLAZA MIDDELBURG 'Waterdunen biedt volop kansen' Eigenaren van Groot Paradys beginnen restaurant in Domburg. TE HUUR: Onvoorzien einde aan de vakantie |zOMERACTIE 2007 Crawford g60 175€ korting voor 50€netto v w PZC Zaterdag30juni 2007 29 door Carla van de Merbel MIDDELBURC - De eigenaren van sterrenrestaurant Het Groot Para dys in Middelburg gaan hun zaak aan het Damplein verkopen en een nieuw restaurant beginnen in het Badpaviljoen in Domburg. Chef-kok Ferdie Dolk en gast vrouw Mirjam Joziasse hopen hun zaak aan de kust in maart volgend jaar te openen. Het stel heeft groot se plannen met de benedenverdie ping van het Badpaviljoen. Het is de bedoeling dat het een ander res taurant wordt dan Het Groot Para dys. „We gaan het daar niet te duur of te chique maken. Iedereen moet gewoon binnen kunnen lo pen." De overstap komt eigenlijk onge pland. Dolk en Joziasse waren zelf nog niet zo bezig met iets heel an ders. Nog maar vijfjaar geleden na men ze Het Groot Paradys over van de vorige eigenaar; de zaak loopt goed en in november werd een Michelinster toegekend: Waar om zou je iets willen veranderen? Maar twee maanden geleden wer den Dolk en Joziasse benaderd door de eigenaar van het Badpavil joen, projectontwikkelaar Van Gar deren en Dekker uit Goes. Of zij niet een restaurant wilden begin nen in het pand op het duin bij I** Het nieuwe restaurant van chef-kok Ferdie Dolk en gast vrouw Mirjam Joziasse in het ge restaureerde en uitgebreide Bad paviljoen opent in maart. Domburg. Joziasse: „We waren nog maar nauwelijks bijgekomen van die ster en toen kwam dit. Zo'n pand, op zo'n plek. Het is echt een fantastische locatie." De restauratie van het in 1889 ge bouwde Badpaviljoen is bijna afge rond. Ook de nieuwe aanbouw is zo goed als klaar. Op de verdiepin gen zijn tien koopappartementen gebouwd. De benedenverdieping is geheel beschikbaar als restau rant. Dolk en Joziasse gaan deze ruimte huren van de projectont wikkelaar. Hij wordt casco opgele verd; de uitbaters van het restau rant gaan de ruimte zelf inrichten. Het nieuwe restaurant wordt gro ter dan Het Groot Paradys. Dolk: „We hebben nu zo'n 35 stoelen. Straks hebben we driehonderd vierkante meter restaurant. Hoe veel stoelen daarin komen, hangt af van hoe we het gaan inrichten. Dat moeten we allemaal nog gaan bekijken. En we hebben straks een groot terras met prachtig uitzicht op zee." Het restaurant in het Badpaviljoen wordt minder exclusief en daar door toegankelijker dan Het Groot Paradys. Dolk: „We gaan het daar niet te duur of te chique maken. Ie dereen moet binnen kunnen lo pen. Het Groot Paradys is puur een restaurant, met beperkte ope ningstijden. Het Badpaviljoen is straks de hele dag open. In het GOES - Met de aanhouding van ne gen meisjes en een jongen in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar is een serie winkeldiefstallen opge lost die de afgelopen anderhalf jaar in Goes zijn gepleegd. De zaak kwam aan het licht toen op 15 juni twee 18-jarige inwoon sters van de gemeente Reimers- waal op heterdaad werden betrapt. Bij hun aanhouding hadden zij meer gestolen spullen bij zich. Uit onderzoek bleek dat zij deel uit maakten van een grotere groep die regelmatig diefstallen pleegde bij verschillende winkels in Goes. De andere acht jongeren zijn deze week aangehouden. Volgens de po litie opereerden ze in kleine groep jes en was er geen sprake van een leider. hoogseizoen zelfs elke dag." Jozias se: „Je kunt in het Badpaviljoen ook gewoon een glaasje wijn ko men drinken of in de winter na een strandwandeling soep komen eten. Het is een ander concept en de prijzen zijn dan ook anders." De Michelinster nemen ze mee naar Domburg. Dolk: „Die is niet voor het restaurant, maar voor de chef-kok." Of ze daarmee hun res taurant in het Badpaviljoen ook een sterrenrestaurant mogen noe men, is nog de vraag. „Dat moeten we overleggen met Michelin. We willen in Domburg ook een top- zaak neerzetten, maar het concept wordt wel anders, dus of het een sterrenniveau krijgt, is de vraag." BRESKENS - Recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens biedt ook volop kansen voor de landbouw. Directeur C. Slager van de Molecatengroep wil het negatie ve denken bij eigenaren van de be nodigde hectares doorbreken. Slager zei dit na afloop van de on dertekening van de doelstellingen overeenkomst door initiatiefne mers Molecaten, Het Zeeuwse VERHUUR I MAKELAARDIJ Middelburg, Londensekaai 45 Winkel/Gallerie 70+40mJ 11.600,- p/jaar excl.G/W/E BTW Middelburg, Breestraat 77 Monumentaal Herenhuis Centrum. 4 kmr. Zeer ruim. Karakteristiek 1.450,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd en gemeubileerd 800,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Noordpoortstraat 7c Sfeervol 2 kmr app. Centrum, ged. gestoffeerd met frans balkon. 525,- p/mnd excl. voorschot G/W/E Middelburg, St.Janstraat 9b Nieuwe Huurprijs. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 625,- p/mnd excl./G/W/E Vlissingen, Groenewoud 8 Gezellig 2 kamer appartement. Centrum gestoffeerd. 525,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Oude Markt 43 Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum gestoffeerd 850,- p/mnd excl. G/W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen Landschap, de provincie en ge meente Sluis. Zij bekrachtigden hun ambities en intenties om in de Oud Breskenspolder een na tuurgebied van 250 hectare aan te leggen en honderden vakantiewo ningen te bouwen. Boeren kunnen profiteren van Wa terdunen. Bijvoorbeeld door na tuurbeheer en nieuwe teelten, al dus Slager. Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl WAARDE - Op de A58 ter hoogte van Waarde is gistermiddag even na twee uur een 38-jarige Duitse automobiliste gewond geraakt bij een ernstig een zijdig ongeluk. De overige inzittenden, haar twee kinderen van 2 en 6 jaar, liepen lichte schaafwonden op. De vrouw was op weg naar hun vakantiebe stemming en reed in de richting van Vlissingen. Ter hoogte van het viaduct kwam ze in de berm terecht, waarna ze het talud afreed en ondersteboven op de Havenoordseweg terechtkwam. Brandweerploegen uit Kruiningen hebben de automobiliste, die bekneld zat, bevrijd. Het drietal is overge bracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Daar bleek dat de Duitse een gebroken schouderblad en een gekneusde long heeft overgehouden aan het ongeluk. foto Willem Mieras van 1 mei tot 15 juli 2007 1 Crawford HHR 1 Normatahl IMBÉMI tot max. op kleur naar keuze W Ultra ExceNent Qtitck Vraag ook naar de speciale voorwaarden op orrderhoudspokketten ^TZONWERING^B Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.tebazon weringn 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31