Even niks aan je hoofd Of we een beetje zomer krijgen blijft een vraag voor koffiedikkijkers Passagierstrein op goederenspoor moet verkeersinfarct voorkomen Ier PZC De krant 4 weken voor €9,95! 2 Zaterdag 30 juni 2007 PZC MAIKEL HARTE Af en toe hoor je ze wel eens klagen, 'd'Ollanders' die het Randstedelijke leven hebben ingeruild voor het Zeeuwse, maar dan stuiten op een bepaalde gesloten heid van hun nieuwe buren. „Ik kom er niet tussen, ze kijken me met de nek aan, ze motten me niet." Het schijnt te gebeu ren in de Zeeuwse dorpen en steden. Ik hoor het ook wel eens van een Rotterdammer die al dertig jaar met alle plezier in Ter- neuzen woont, maar nog steeds af en toe te horen krijgt dat hij 'niet van hier komt'. Het is niet alleen verwerpelijk mensen uitsluitend te beoorde len op hun afkomst, het is vaak ook zonde om zomaar iemand buiten te sluiten, want je kan er jezelf tekort meedoen. Wie weet wat voor kwaliteit de dorpsraad misloopt, als ze iemand niet accepteren omdat hij of zij niet van het durp is. Al die 'import-zeeuwen' kun nen zich echter sedert het lezen van de almanak in deze krant van 22 juni troosten met de ge dachte dat het de beste kan overkomen. In die almanak werd het hilarische verhaal be schreven over een popcentrum in Zierikzee dat in 1981 de Ier se band U2, weliswaar nog aan het begin van hun carrière, maar toch al op Pinkpop, niet voor een optreden wilde boe ken, omdat voor buitenlandse bands geen subsidie werd ge kregen. Ze kunnen zich hierover in Zierikzee nog steeds voor de kop slaan. De rockers uit Dublin zijn immers uitgegroeid tot de grootste band ter wereld en zanger Bono geniet we reldwijde faam als bestrijder van armoede en ziektes in de derde wereld. Ik vraag me af hoe dat precies is gegaan. Zouden ze daar op Schouwen-Duiveland tegen Bono hetzelfde gezegd hebben als ze in Terneuzen tegen die Rotterdammer doen: „Jie mag niet mee doen, want jie ben nie van Ier?" Mensen uitsluitend beoordelen op hun afkomst is zonde COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: tel. 055- 5388000, fax 055-5388210, arbeids- markt@wegenerdagbladen.nl. Business to business, onroerend goed, educatie- en zorgadvertenties: tel. 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. De vakantie is begonnen. Veel vakantieparken en campings stromen vol. Maar vanzelfsprekend is dat niet. Om gasten te paaien, moeten ze veel geld investeren om bij te blijven. door Jeffrey Kutterink Douchen onder een aap kan er al lang. Rijden met de On- zie-express naar het schatertheater is ook de gewoonste zaak van de wereld geworden. Nu heeft campingpark Ons Buiten een zoutgrot: goed voor de luchtwegen en de stress. Net op tijd is de zoutgrot klaar voor de gasten van het camping park in Oostkapelle. De komende weken zijn alle 369 plaatsen bezet. Zo gewoon als het lijkt is dat niet, beseft eigenaar Gabriël Coppoolse meer dan wie ook. Ons Buiten investeert al jaren in verbetering en meer luxe. Door te gelijkertijd oude kampeerplaatsen te schrappen en de camping met vier hectare uit te breiden, zijn de nieuwe een stuk groter. Plaatsjes van 150 vierkante meter zijn eer der regel dan uitzondering. Som mige hebben privé-sanitair. Cha lets zijn vernieuwd en voorzien van vaatwassers, magnetrons en dvd-spelers. „Gasten streven steeds meer naar een korter ver blijf met veel toeters en bellen. Of je wilt een natuurcamping zijn óf een die veel luxe biedt. Daartus sen zit niets. Het gaat mensen niet om het geld, wel om de verhou ding tussen prijs en kwaliteit. Ze willen best betalen, maar eisen wel dat alles tot in de puntjes is verzorgd." Arrangementen wor den dan ook steeds belangrijker. „Mensen boeken een periode voor een vast bedrag. Verder geen ge doe. Je moet immers al zo veel." Ons Buiten richt zich met name op gezinnen met jonge kinderen. Dat is onder andere te zien in de kindvriendelijk aankleding van de camping en de gebouwen. Nu maakt Ons Buiten een nieuwe stap. „Mensen willen ook tot rust kunnen komen. Er is daarom veel vraag naar wellness-voorzienin- gen. Met een overdekt zwembad, onderscheid je je niet meer. Gas ten vergelijken campings elk jaar weer met elkaar. Dus wil je dat mensen naar jou toe komen, moet je steeds weer iets nieuws bieden." 1,4 miljoen euro heeft het nieuwe wellness-centrum gekost. Behalve een sauna, Turks stoombad, infra- rood-cabine en een whirlpool, is er nu ook een zoutgrot. Daarmee loopt Ons Buiten voor op, want er zijn er in het land een handvol. Op de grond ligt Himalayazout. En de wanden zijn opgetrokken uit zoutblokken uit hetzelfde ge bergte. Een 'kuur' duurt 45 minu ten. Het is er 24 graden en de luchtvochtigheid is 60 procent. Een waterval klatert en er klinkt lounge-muziek. Coppoolse: „De zoutblokken be vatten verschillende zouten en mi neralen. Door de luchtvochtigheid lossen die op waardoor de lucht vele malen zuiverder is dan erbui ten. Dat heeft een positieve wer king op de luchtwegen en vermin dert de stress. De achterliggende idee is dat wie op vakantie is ge weest naar Ons Buiten gezonder terugkomt. Die beleving moet een mond-tot-mondreclame zijn." door Jan van Damme W eervoorspellers hebben nederigheid geleerd. T\vee, drie dagen, zo be trouwbaar zijn ze nog wel. Maar verder? „Als we nou geen oceaan in de buurt hadden en op de eve naar lagen, zou het veel makkelij-- ker zijn", zegt een voorlichter van het KNMI. Dus moet de vraag, die iedereen aan het begin van zijn vakantie stelt, onbeantwoord blijven. Het zou maar wat mooi zijn als we hier alle vakantiegangers in Zee land konden geruststellen voor de komende zes weken. Helaas, op het weer is nog steeds geen peil te trekken. Aan algemene opmerkingen over de opwarming van onze aarde heb je weinig, als je in je tent of cara van zit te vernikkelen. Misschien dat het gemiddeld gesproken inder daad minder koud wordt, maar dat kan veroorzaakt worden door zach tere winters. Het KNMI laat op de weersite een onderdeel zien, waaraan naar zon verlangende vakantievierders in elk geval hoop kunnen ontlenen. Dat is wat het KNMI een 'experi mentele maandverwachting' noemt. Met heel veel slagen om de arm dus. Maar daarom niet min der leuk. Zeker als die verwachting enige temperatuurstijging laat zien. En dat doet het KNMI-gra- fiekje. Vanaf 10 juli komt de ver wachte temperatuur boven het ge middelde van de jaren 1970-2000 uit: hoger dan 22 graden. Richting eind van de maand staan er ver wachte temperaturen van 24 gra den op. Het blijft koffiedik kijken en de term experimenteel is niet echt geruststellend. Maar die lijn stijgt toch maar mooi. Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Straat Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Wout Bareman ZELZATE - In de Kanaalzone zal weer een passagierstrein rijden. Dat gebeurt op dringend verzoek van de christelijke vakbond ACV. De bond hoopt dat op die manier een verkeerschaos op de Kenne- dylaan in het havengebied kan worden voorkomen. Havenschepen Sas van Rouveroij van Gent bespreekt de inzet van een passagierstrein op het goede renspoor op de oostelijke kanaal- oever tussen Gent en Zelzate met de Belgische Spoorwegen. De in zet van passagierstreinen voor het woon-werkverkeer voor minstens vijfduizend werknemers in het ha vengebied (Volvo, Sidmar) houdt verband met ingrijpende wegwerk zaamheden op één van de belang rijkste kruispunten van de Kenne- dylaan (de havenweg, die bij Zelza te aansluit op de Zeeuws-Vlaamse Tractaatweg). Op de kruising met het Skaldenpark wordt half augus tus begonnen met de aanleg van een klaverblad. Dat karwei vergt 300 dagen. Gedurende die periode wordt het verkeer in beide richtin gen over één wegvak geleid. De vakbond voorspelt een verkeersin farct. Schepen Van Rouveroij denkt dat met bescheiden midde len een aantal perrons langs het spoor kan worden aangelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2