Zeeland gaai en samen lol hebben Rent-a-Tent Aldi mag zich niet vestigen in Vlissings pand van Leen Bakker Meubelzaak Pot maanden dicht Zeelandbrug dicht van maandag op dinsdag Twee ongevallen bij Zeelandhallen Goes Dauwendaele houdt feest voor jongeren Vrouw zwaargewond na val uit woning Tropisch zomerfeest in Zandput Serooskerke Diefstal uit etalage in Middelburg W PZC Zaterdag 30 juni 2007 127 Het gaaischieten in Domburg is vooral het samen optrekken en weten dat je deel uitmaakt van iets dat heel oud is. foto Lex de Meester ÜIS Voor informatie kijk op www.rent-a-tent.nl of bel 0547-36 40 80 Elke week in de zaterdagkrant Prlsrï; I Daar moetje naar toe. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Aldi komt niet te rug naar Vlissingen. De meerder heid van de Vlissingse gemeente raad vindt dat het niet langer aan de gemeente is om de komst van de discounter mogelijk te maken. De Lokale Partij Vlissingen had ge vraagd om, bij hoge uitzondering, de winkel toe te staan aan de rand van de stad. De gemeente hanteert de regel dat er geen levensmidde lenwinkels meer mogen komen aan de Vlissingse periferie. Dat maakt het voor Aldi onmogelijk zich te vestigen in de leegkomen de Leen Bakker aan de Hermes- weg. Het voorstel van de Lokale Partij leverde nauwelijks bijval op. De fracties vinden dat de Aldi haar kans heeft gehad. De discoun ter kon terecht in het nieuwe win kelcentrum De Fonteyne, maar Al di zag deze plek niet zitten. Een tweede mogelijkheid was het pand van Edah. Maar de eigenaar van dat pand onderhandelt met andere winkels. „Wij moeten geen pand voor de Aldi regelen. Dat moeten ze zelf doen", zei T. de Roos van de SP. Zij kreeg bijval van GroenLinks: „Als de Aldi een goede markt ziet in Vlissingen, komt de Aldi er zelf wel uit." AXEL - De schade door de brand in de meubelwinkel van Pot in Axel is vele malen groter dan donder dag werd ingeschat. Volgens directeur J. Berden van Pot Interieur duurt het minstens drie maanden tot een half jaar voor de winkel de deuren weer kan openen. „De water- en de roet- schade zijn veel groter dan we aan vankelijk dachten", zegt Berden. „De brandweer moest tot donder dagavond zes uur doorspuiten. De waterschade is zo groot dat we alle maal nieuwe goederen moeten be stellen." Technisch onderzoek van de poli tie heeft uitgewezen dat de brand niet is aangestoken. Door de grote hitte die is ontstaan, valt niet meer te achterhalen waardoor de brand wel is ontstaan. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag tussen middernacht en 5.00 uur af gesloten. Al het verkeer wordt om geleid via de Stormvloedkering. De provincie, eigenaar van de brug, gaat die nacht steunen en rails monteren. Daardoor kan in een. later stadium onder houdswerk aan de pijlers gedaan worden. GOES - Bij de Zeelandhallen in Goes zijn donderdag tegen midder nacht twee ongevallen gebeurd. Rond 23.30 uur verloor een 18-jari- ge automobilist uit Goes op de Da Vinciweg de macht over het stuur, botste tegen een lantarenpaal en sleurde deze enkele meters mee. Daarna reed een 17-jarige bromfiet ser uit 's-Gravenpolder tegen een slagboom. Hij is voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - In het jeugdhonk van de Middelburgse wijk Dau wendaele wordt zaterdag 7 juli voor het eerst een multicultureel feest voor jongeren gehouden. De 'D-Party' is voor jongeren van 14 tot en met 18 jaar. Er is rap, dans, een open microfoon en er is mu ziek uit verschillende landen. Het feest begint om 20 uur in het jeugdhonk aan het Goudend. Een kaartje kost 2 euro. 's-HEERENHOEK - Een 49-jarige vrouw is gistermiddag uit het raam van de eerste etage van haar woning aan de Deken Tomaslaan in 's-Heerenhoek gevallen. Het slachtoffer viel van vier meter hoog op haar hoofd toen ze ver moedelijk met de klimop bezig was. Ze is zwaargewond per ambu lance naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. SEROOSKERKE - De stichting Wel zijn Veere houdt van 2 tot en met 5 juli op het sportveld bij de Zand put in Serooskerke de Summerga- mes. Het zomerfeest is dagelijks van 10 tot 16 uur voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. De eerste dag staat in het teken van 'sport fun'. Op dinsdag draait het om springen en dansen, woensdag wordt de Zandput omgebouwd tot circus en de laatste dag heeft als thema 'tropical pleasure'. MIDDELBURG - In de nacht van don derdag op vrijdag is in de Korte Noordstraat in Middelburg een eta lageruit vernield. Dat gebeurde om streeks 4.30 uur. Uit de etalage zijn verschillende goederen meegenomen, waaron der een stenen beeld van een hond. Het is nog niet bekend voor hoe veel geld er aan schade is aange richt. -geassocieerd- De praktijk van J. A. Fortrie huisarts te Heinkenszand wordt vanaf 1 juli a.s. voortgezet in samenwerking met mevrouw L. L. Oei, huisarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29