Prisma v43 ETALAGE PZC Zaterdag 30 juni 2007 bloemenkoning De betonnen tafel van Vorm In Func tie. foto's CPD ne - heeft de afgelopen tien jaar vooral geïnvesteerd in een eigen beeldtaal. Daarin speelt maatschap pelijk bewustzijn een rol. Net als de succesvolle ontwerper Philippe Starck probeert hij daar naast een grote studio te runnen, die hem in staat stelt aan de wen sen van zijn opdrachtgevers (on der anderen Moroso, Shiseido en Kvadrat) te voldoen. Terug naar de collectie Wednesday, waarin zich het eerste echte succes product van Boontje bevindt. Het is een lamp die met dank aan ont werper Tom Dixon in de collectie van Habitat belandt onder de naam Garland. „Het was het eenvoudigste en slim ste ding dat ik in lange tijd had ge zien",.zegt Dixon, die eind jaren negentig design director is voor Habitat. De lamp bestaat uit een verzameling uit metaal gesneden bloemen die om een gloeilamp zijn gedrapeerd. Habitat verkocht de Garland voor slechts 15 pond, waardoor de collectie al snel was uitverkocht. De fascinatie voor grillige vormen en bloemen komt opnieuw tot ui ting in de showroom van Moroso in Milaan. Daar is ook zijn Mid summer Light voor het eerst in Eu ropa te zien, een lamp die wel iets weg heeft van Garland, maar die (met behulp van 'lasersnijden') ge maakt is van papier. Bezoekers van de Internationale Meubelbeurs Keulen kunnen ja nuari 2006 al helemaal niet meer om Boontje heen. Zijn voor Kva drat ontworpen stoffen, die ogen als een veld van gestileerde bloe men, zijn door vrijwel alle toon aangevende meubelproducenten toegepast. Het effect is bijna schokkend: let terlijk overal duiken ineens bloe men op. Niet alleen in de verschil lende woonwinkels, maar ook bij zaken als bijvoorbeeld Kwantum, Blokker en Xenos. Met dank aan Boontje, die inmiddels zelf alweer een stapje verder is. Wordt ver volgd. Tord Boontje door Martina Margetts is ver-, schenen bij uitgeverij Terra Lannoo. Prijs: 59,95 euro. Het luxe vogelhuisje van Blomus, ge maakt van hout en roestvrij staal. LUXE VOGELHUISJE De vogels zelf zal het niet boeien, maar het staat wel zo leuk in de tuin: het nieuwe vogelhuis Fuera van Blomus. Het is gemaakt van hout en roestvrij staal en kan - als herfst en winter voorbij zijn - ook als drinkbak dienst doen. Vogelhuis is volgens Blomus een wat povere benaming. Zelf heeft het Duitse bedrijf het lie ver over een vogelvoederstation. Dat klinkt inderdaad logischer voor een product dat toch nog honderd euro moet kosten. www.blomus.com ZWAARGEWICHT Het meubi lair van het Duitse bedrijf Vorm In Functie ziet er licht uit, maar is in werkelijkheid behoorlijk zwaar. Dat is niet gek. De meu belen zijn namelijk gemaakt van beton. Voordeel daarvan is volgens het bedrijf dat beton zich gemakkelijk laat combine ren met andere materialen in huis. Verkrijgbaar zijn onder meer een betonnen tafel en lamp. www.forminfunktion.de Stof met bloemenprint van Tord Boontje op een fauteuil van produ cent Erik Jörgensen. Fauteuil Hugo is voor Montis ont worpen door Simon Pengelly. Meubelmerk Montis is niet alleen bekend in Nederland, maar doet ook goe de zaken over de grenzen. Daar om heeft het bedrijf ervoor ge kozen wat vaker buitenlandse ontwerpers in te schakelen. Nieuwkomers zijn Simon Pen gelly en Marie-Christine Dor- ner. Van beiden zijn inmiddels een aantal ontwerpen verkrijg baar. Fauteuil Hugo en voeten- bank Cup zijn van de hand van Pengelly, eetkamerstoel Ivy is ontworpen door Donner. www.montis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 145