n riltemzs 25% korting op entreeprijs Mallorca Alcudia 595,- Prisma v31 Holiday Club App.-Hotd Eden Lago o vanaf Amsterdam op 06.07 meer aanbiedingen in uw reisbureau of op j www.alltours.nl j vaste kinderprijs 1 k. 2-6 j. vanaf 307,- l wk. Al vanaf NCL+UCU-VIi'\k- irN De actie loopt uitsluitend in juli en augustus 2007. Maximaal 4 personen per coupon. Alleen orginele coupons zijn bij de kassa van Burgers' Zoo in te wis selen. De coupon vertegenwoordigt geen geldwaarde en is niet geldig in combinatie met andere acties. PZC Zaterdag 30 juni 2007 glorie, zoals Mann's Chinese Thea tre waar vele artiesten hun handte kening, voet- of handafdruk in het cement hebben vereeuwigd en El Capitan, plek waar nog steeds Dis- neyfilms hun wereldpremière bele ven. De blikken van de meeste voetgangers zijn hier echter om laag gericht. Dit stukje van de bou levard herbergt de Walk of Fame, de gouden stervormige trottoirte gels met de namen van inmiddels zo'n tweeduizend artiesten. Hetzelfde geldt min of meer voor die andere beroemde boulevard: Sunset. Voor het oostelijk deel worden we zelfs gewaarschuwd niet uit de auto te stappen, al vin den wij dat ietwat overdreven. Het westelijke deel, de Sunset Strip, is kennelijk veiliger. We rijden er slow motion doorheen, maken hier en daar een fotostop, zoals bij The House of the Blues van Dan Ackroyd (Bluesbrothers) of bij Joh nny Depp's The Viper. Leuk, maar daar is het dan ook mee gezegd. Bijna alle filmstudio's zijn al lang uit Hollywood verdwenen, de eni ge die je hier nog kunt bezoeken is Paramount (Melrose Avenue). En kele grote jongens zoals Disney, Warner Bros en Universal zitten al decennia aan de overkant: Bur- bank. Universal heeft zijn stek inmiddels omgetoverd tot een pretpark an nex amusementscentrum, al wor den op een groot deel van het ter rein nog steeds films en tv-shows opgenomen. We ontkomen niet aan de Studio Tour, een must. Een trammetje rijdt ons door en langs de diverse filmsets en decors. Ze staan er vaak al tientallen jaren maar worden nog steeds gebruikt. Zoals Courthouse Square en Falls Lake die in vele uiteenlopende films figureerden, Bates hotel en Denver Street. We passeren de set met de rokende resten van de ge crashte Boeing uit Spielberg's, War of the Worlds. Het wrak kon Spielberg voor een dollar kopen, zegt onze gids, het transport kost te een ton. We schrikken ons het apezuur wanneer plots uit het haventje on ze goede vriend Jaws opduikt, aan schouwen de trucs met brandende auto's uit Tokyo Drift en zien het miniatuurschip Venture uit King Kong. We beleven een mini-tsuna mi en ondergaan een aardbeving in een metrostation, waar eerst een ontspoorde trein op ons afden- dert en vervolgens een lekkende tankwagen door het dak lazert. Elders op het complex kun je zien hoe speciale effecten tot stand ko men, zoals die uit de brandweer- film Backdraft. Voordat we er erg in hebben staan we midden in een brandende en half instortende fa briek. Ook wij gaan met Califor nia's snelste indoor achtbaan door Revenge of the Mummy en met een langzamer wildwaterbootje door het Jurassic Park. Shrek en Donkey kun je er zien, de Blues Brothers hebben er hun show, Terminator 2 beleef je in 3d. Kortom, actie zat. Stukken rustiger, maar net zo leuk, is Fortress Dracula, een grie zelhuis gebaseerd op de film Van Helsing. Genoemd naar de Neder landse vampiervechter Abraham van Helsing uit het boek Dracula van Bram Stoker. Hier blijken de engerds levende wezens en we krij gen regelmatig bijna een hartver- zakking wanneer een vampier, Dracula of weerwolf plots breed grijnzend in hoogsteigen persoon voor onze neus staat. Wij sluiten onze visite in stijl af met een bezoek aan Waterworld, naar de gelijknamige film met Ke vin Costner in de hoofdrol. Die speelt nu niet mee, maar wel, tot groot enthousiasme van het pu bliek, enkele acteurs uit populaire tv-series. Waterworld is één groot spektakel met speciale effecten, ge durfde stunts, gewaagde sprongen, veel vuurwerk en wilde achtervol gingen per jetski. Maar de meeste indruk maakt het watervliegtuig dat vanuit het niets luid ronkend een duikvlucht maakt en een op paar meter voor de eerste rij stoelen waterspattend tot stilstand komt. Hollywoods tru- kendoos op z'n best. t- Enkele websites met betrekking tot rondritjes langs de sterren: www.buylosangelestours.com,www.seeing-stars.com, www.lasight- seeing.net, www.lacitytours.com,www.showbiztours.com en www.stariinetours.com Filmstudio's: www.universalstudioshollywood.com, www.wbstudiot- our.com en www.sonypicturesstudios.com Algemeen: www.seemyLA.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 133