Kakkerlakken-complot v30 Prisms Zaterdag 30 juni 2007 PZC De taxi die ons van Bogor naar Jakarta terugbrengt, ziet er op het eerste gezicht prima uit. Lichtblauw, klein maar ongedeukt, met banden waarop nog iets van pro- fiel te bespeuren is. We gooien de spullen in de kofferbak en nemen plaats op de nogal doorgezeten achterbank waar een goedkope sprei de ergste doorslijtplekken bedekt. Ik spreek een bedrag af en we rijden richting de snelweg tus sen beide steden. Het is tegen zessen in de avond, het sche mert. In eerste instantie verloopt de reis voorspoedig. Na een uurtje is het donker en we doezelen wat weg. Ik word wakker doordat er iets tegen mijn hand kriebelt. Het is nog een half uurtje rijden, in de verre verte doemt Jakarta al op. Plotseling ontdek ik een ongenode medereiziger op de rugleu ning van de passagiersstoel. Een kakkerlak van, pak hem beet een centimetertje of acht. Met een snelle beweging schiet ik hem met mijn vingers als een sigarettenpeuk tegen de voor ruit. Ik heb het niet op deze vuilniskruipers. De chauffeur lacht, de cameraman wordt daarvan wakker. Plots maakt hij een rare beweging. Een kakkerlak. Vrijwel met een kriebelt er iets aan mijn been. Ik maak een lachwekkende springerige beweging achter in de taxi. Daardoor stamp ik met een arm op de hoedenplank. Het resultaat daarvan is verbluf fend. Ik tel zeker tien kakkerlakken, die wild kruipend ergens tussen vandaan komen en de auto door beginnen te banjeren. Ik moet denken aan de scène in Indiana Jones waarin Harris- son Ford een deur moet open- c. maken door zijn arm in een gat Stoer blijven zitten en vol kakkeriakk^n en duizendpo- de rit afmaken? Ik ten te Steken. Walgelijk, maar wel min of meer vergelijkbaar dacht net niet met onze situatie. Inmiddels hebben we de rond weg om Jakarta bereikt. Het is een beetje gaan miezeren. We moeten nog ruim een half uur in deze auto doorbrengen. Maar ik begin bang te worden dat we dat niet zullen halen. Het gevecht tegen de invasie der kakkerlakken is in volle gang op onze achterbank. Een hopeloze strijd. Wij zijn te groot voor dit slagveld, doodtrappen is onmogelijk, de kakkerlak is ernstig in het voordeel. Bovendien zijn wij met minder. Wat te doen? Stoer blijven zitten en de rit afmaken? Ik dacht het niet. Wanneer er zo'n monster over mijn haar loopt is de maat vol. We stoppen op de snelweg. Een totaal verbouwereer de chauffeur krijgt zijn geld. Het miezert nog steeds. Via het ta lud laten we ons zakken naar een kleiner weggetje waar wel licht een volgende taxi kan worden aangehouden. Na een half uurtje verschijnt een auto van de Blue Bird groep. Een erkend goed bedrijf. In een kakkerlak vrije Japanner rijden we naar het Ibis Tamarin hotel. Wanneer ik de sleutel in de deur steek kijk ik naar de grond. Vanonder de deur komt een forse kak kerlak gekropen. Ik kan me niet inhouden. Zodra het beest 'vrij' is ga ik er vol overtuiging bovenop staan. Lekker puh! Om de dag dan toch nog feestelijk te besluiten, gaan we Japans eten in het Ramada. De sushi is daar uit de kunst en na een paar dagen kipsaté mogen we wel eens gek doen. We zitten aan de sushibar en de bestelde sushiboot staat voor m'n neus. Heerlijk. Plotseling zie ik rechts van mij iets bewegen op de bar. En ja hoor, het moet niet gekker worden, daar komt een enorme kakkerlak aan gemarcheerd. Een reusachtig beest dat.vastbeslo- ten op mijn portie sushi afstevent. De sushi chef ziet wat er ge beurt en komt naderbij geschreden. Hij heeft plastic hand schoenen aan. Met rechts pakt hij de indringer razend snel vast. Een professionele knijpbeweging wordt het beest nood lottig. De dode verdwijnt met handschoenen en al in de vuil nisbak. Maar ik zit niet lekker meer. Ik voel me slachtoffer van een kakkerlakken-complot. Ze zijn me op het spoor en elk mo ment kunnen ze opnieuw toeslaan. The horror! Als je zelfs gevaar loopt met sushi eten... foto CPD Trukendoos Om al te nieuwsgierigen en mogelijke terroristen op afstand te houden, wordt The Hollywood Sign goed afgeschermd. kaart worden geactualiseerd. Wij beginnen natuurlijk aan de- klim richting witte letters op heu vel Mount Lee, 's werelds meest be kende beeldmerk. Het kost enig zoeken de Hollyridge Trail te vin den, zo toeristisch is de wandelrou te blijkbaar ook weer niet. Aan het eind van Beachwood drive - meest bekende plek overigens om de ruim dertien meter hoge witte let ters te fotograferen - de bordjes volgen. Auto parkeren en dan de kale heuvels in. Het pad loopt niet naar het bijna 140 meter lange beeldmerk zelf Om al te nieuwsgierigen en moge lijke terroristen op afstand te hou den, wordt The Hollywood Sign goed afgeschermd. Opgericht in 1923 als blikvanger voor een te bou wen villapark Hollywoodland, wer den na de Tweede Wereldoorlog de laatste vier letters verwijderd. Hoewel een wereldberoemde straat, is het écht interessante stuk je van Hollywood Boulevard erg kort, alleen de paar blokken tus sen North La Brea en North High- land bieden nog wat van de oude REIZEN M1TDERK Je moet er nu ook weer niet speciaal voor afreizen, maar als je toch in de buurt bent, mag je Hollywood natuurlijk niet overslaan. Verwacht echter niet dat de glamour op straat ligt, al mag je zo nu en dan een blik achter de schermen werpen. CANADA infographic: FSvDijk door Gerard Chel foto's GPD Last home together staat tus sen haakjes achter Tom Cruise Nicole Kidman. Het adres: 1525 Sorrento Drive, Pacific Palisades. Tussen Be verly Hills en Santa Monica aan de kust. Nog zo eentje: Jennifer Anis- ton en Brad Pritt, 1026 Ridgedale, Beverly Hills. Of deze: 12850 Mui holland drive, waar Jack Ni cholson en Marlon Brando samen woonden, nou ja, een oprit deel den. „Kom niet te dicht bij en be geef je zeker niet op het erf', waar schuwt de kaart Movie Star Ho mes and Crime Scenes, „het levert je vast en zeker een boete op". Diverse etalageruiten langs de Hol lywood Boulevard zijn met de kaart beplakt. Je kunt hem bijna overal kopen en vervolgens op ei gen houtje langs de sterren trek ken. Maar kiezen voor een begelei de rondrit kan ook, op~de boule vard adresjes zat waar je kunt boe ken. Belangstelling genoeg voor deze route langs celebrities. Wie wil niet weten waar en hoe Christina Aguilera, Goldie Hawn, Steven Spielberg, O.J. Simpson, Sharon Stone, Madonna, Pete Sampras, Pa ris Hilton en Leonardo DiCaprio wonen of woonden? Aangezien hier partners wisselen als eb en vloed blijft de route boeiend. Al leen de namen van de bewoners moeten met grote regelmaat op de HOLLYWOOD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 132