v15 PZC Zaterdag 30 juni 2007 en ik kon me daar ontwikkelen. Daar heb ik ook mijn huidige vrouw Ricka leren ken nen. Door al dat werken heb ik de jeugd van mijn eerste zoon gemist. Ik heb daar later veel over nagedacht. Ik denk dat ik het me net op tijd heb gerealiseerd, ik hoop het in elk geval. Hij was 14 toen mijn laatste zoon geboren werd. Ik beleefde zo veel plezier aan die jongste, dat ik sindsdien heb gepro beerd bij de belangrijke sportwedstrijden van de jongens te zijn. Als vader lijk ik het meest op mijn moe der. Ik ben veeleisend: als ik zie dat er ge rommeld wordt, ga ik er bovenop zitten en dan zeg ik: wat is dit? Aan de andere kant probeer ik wel mee te denken met mijn zoons en ik probeer die jongens ook bij het basketballen en het zeilen te betrek ken. Vier van mijn zoons wonen bij mij, de oudste uit mijn eerste huwelijk en de drie anderen met mijn tweede vrouw. Het is een mooie mannenbende. Zelfs als ik nu nog een dochter zou krijgen, zou die op groeien als jongen. Ik heb mijn dagen te genwoordig anders ingericht. Nog steeds werk ik twaalf uur per dag, maar veel va ker thuis. Als een van mijn zoons 's mid dags een wedstrijd heeft, dan neem ik wel een telefoon mee en ga ik 's avonds nog even verder. Ik ben nu bezig in Sotsji, een Russi sche stad die in de race is voor de or ganisatie van de Olympische Winter spelen. Met de Winterspelen in 2014 willen we alle bussen op benzine in het openbaar vervoer vervangen door water stofbussen. Op 4 juli weten we of het pro ject door kan gaan, want dan is bekend of Sotsji de Spelen krijgt toegewezen. Het is interessant om juist in een land als Rusland iets te doen met alternatieve ener gie. De Russen zijn toch vooral bekend om hun olie en gas. Het was daardoor heel spannend om dit plan in de Doema, het Russische parlement, te presenteren aan de energiecommissie. Je bevindt je in het hol van de leeuw. Als Sotsji de Spelen niet krijgt, gaan we als nog de helft van het openbaar vervoer daar aanpakken. Ik ben met mijn bedrijf ETIRC Aviation in Rusland terechtgeko men doordat we daar de Eclipse 500 verko pen, een kleine lichte privéjet. Ik werk graag in landen als Rusland, Turkije en Ka- zachstan. Dat is voor mij enorm verfris send, daar heerst toch een mentaliteit van aanpakken. Die mentaliteit mis ik in Nederland. Als je iets wilt bereiken, dan moet je net wat har der je best doen en als er problemen zijn, dan moet je je daar doorheen werken. Van elke tegenslag leer je. In de sportwereld heb ik geleerd dat je het samen moet doen. Iemand moet de drive hebben om de leiding te nemen en het team in de juiste richting te sturen. Bij mij was dat al vrij jong met basketbal. Ik zal wel eens streberig zijn overgekomen, maar op een gegeven moment accepteren men sen dat. Nederland zou veel meer kunnen, als er meer motivatie in de maatschappij zat. Wij zijn vergeten hoe je mensen moet mo tiveren. Doe toch meer met wat je kan! Op leidingen moeten naar een hoger niveau. Het moet internationaler en ondernemen der. We moeten af van dat verzorgings staatmodel in het onderwijs. We leven in een land van zesjes en zeventjes. Dat gaat voorlopig niet veranderen. Met het huidige politieke klimaat kan ik niks. Ik help de overheid graag met allerlei pro jecten. Mijn politieke ambities zijn verdwe nen. Als Pim Fortuyn was blijven leven, had ik met hem heel ver kunnen komen. Ik was toen heel graag minister van Onder wijs geworden, want dat is eigenlijk het enige interessante ministerie. Ik kan me niet voorstellen dat er nu nog plaats is voor een hele grote nieuwe partij. Voor minder doe ik het niet, want je moet wel kunnen winnen." Roel Pieper Roel Pieper werd in 1956 geboren in Vlaardin- gen 1980: Studeert cum laude af in wiskunde en informatica aan de TU Delft 1980: Werkt zich op bij Software AG in Duits land en de Verenigde Staten tot chief techno logy officer 1990: Algemeen directeur van Unix Systems Laboratories »-1993: Tandem Computers 1998: Lid van de raad van bestuur bij Philips in Nederland 1999: Oprichter van Insight Capital Partners Europe 2003: Oprichter ETIRC Aviation Pieper is daarnaast sinds 1999 verbonden als hoogleraar electronic commerce - digitaal on dernemen - aan de Universiteit Twente. Roel Pieper is getrouwd met Ricka Pie- per-Schmid. Hij heeft zes zoons van wie drie uit zijn eerste huwelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 115