Meningen Fotoalbums zijn goedgevuld Dominee van Burgh verrast kunstenaar Trage actie rond babbeltruc Zomervakantie Sommige opnames worden geplaatst in de papieren krant. 1 O Zaterdag 30 juni 2007 PZC De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl De wekelijkse pagina van de lezers redacteur verschijnt de komende twee maanden niet. Vanaf septem ber staat de pagina weer elke week in de PZC. „Tweetal vast voor babbeltruc", meldde de PZC woensdag 27 juni. Vijf korte berichten over de oplich tingstruc gingen hieraan vooraf Op 11 mei stond het eerste bericht in de PZC over de babbeltruc die toegepast was door een donkere jongen en een vrouw met een Oost-Europees uiterlijk, op 27 juni het laatste over het tweetal. De redactie Walcheren vindt dat de politie eerder met meer infor matie naar buiten had moeten ko men. „We hadden leed kunnen voorkomen", zegt Nadia Berkelder van de redactie Walcheren. Tot twee keer toe hebben verslag gevers geprobeerd om meer infor matie van de politie te krijgen. Zonder succes. „We hadden een paar weken geleden al een patroon in de aanpak gesignaleerd", zegt Berkelder. De redactie wilde oude ren waarschuwen. De verslaggevers wilden van de po litie weten welke smoes de oplich ters bedachten, om een forser arti kel te kunnen maken. Beide keren, ook vorige week nog, reageerde de politie terughoudend. Alwin Don, politiewoordvoerder: „We hadden geen waterdicht patroon ontdekt. We wilden het bij het vermoedelij ke signalement van de oplichters houden, en het feit op zich, om niet onnodig onrust te zaaien." De redactie voegde zelf aan het be richt toe dat 'weer de babbeltruc was gebruikt en dat de afgelopen maanden meerdere oudere men sen slachtoffer zijn geworden van deze manier van beroven'. Deze week was er weer een slacht offer. Directeur Phernambucq van Zorgstroom sloeg alarm bij de poli tie. Dat was voor de politie wel aanleiding om de publiciteit te zoe ken. Ze belde zelf de PZC. Oude ren moesten voor pseudo-hulpver- leners uitkijken. Don: „Er was een stroom aan meldingen binnenge komen. We krijgen jaarlijks 18.000 tot 19.000 aangiften. We willen pas de publiciteit zoeken als we een duidelijke oproep kunnen plaatsen." FW1DE jONCE In acht maanden tijd zijn er tien fotoalbums samengesteld, die terug te vinden zijn op de website van de PZC. Alle foto's zijn door lezers gemaild naar de multimedia redactie van de PZC, die de PZC-site beheert en dus ook de albums. Drie nieuwe albums worden bin nenkort gemaakt. Dit weekeinde al kunnen lezersfoto's van Concert at Sea via de PZC-site ingestuurd worden. De foto's worden ge plaatst op de site www.pzc.nl. Van 6 tot en met 9 juli staat Vlis- singen in het teken van de Vloot- schouw en Havendagen. Op 21 juli volgt weer een lezersoproep om de fotogenieke Danceparade in Middelburg vast te leggen. De pu blicatie op de website of bij uitzon dering in de papieren krant is de prijs. Voor de Zomerkrant van de PZC kunt u de hele zomer lang zomer se foto's sturen (maximaal drie, in JPG-formaat). De zomerredactie van de PZC beoordeelt de lezersfo to op originaliteit en kwaliteit. zo- merfoto's kunnen worden ge maild naar zomer@pzc.nl). „Voor de Kustmarathon hebben we in oktober de eerste oproep ge plaatst. Dat was meteen een succes met 135 foto's", zegt Guido van der Heijden van de multimediare- dactie. „We zijn met de actie voor de lezersfoto's begonnen omdat we van het idee uitgaan dat twee paar ogen meer dan zien dan een." Op www.pzc.nl/lezersfotos zijn al le albums te zien. Sommige laten zich bekijken als een film. Bij de laatste oproep bijvoorbeeld, de Del ta Profronde, is dat duidelijk. Ruim honderd mensen stuurden een foto op. Ze waren ruim voor de start aanwezig, toen de wielren ners zich voorbereidden op de Markt van Middelburg. Zo werd de controle van de bandenspan ning in beeld gebracht en de scha re bewonderaars van sprintkanon Petacchi. Later in de wedstrijd draaiden de wielrenners de boule- 'Er was snel op de website te zien wat er gebeurde in Goes' vard op in Vlissingen, op weg naar de meet in Goes. Bij de finish heb ben heel veel mensen foto's geno men. „Er zijn veel identieke beel den. Sommige amateurs onder scheiden zich doordat ze durven kiezen voor een andere positie", zegt Van der Heijden. Een voorbeeld van een minder ge slaagde lezersoproep was de plaat sing van een digitale zendmast op de toren in Goes. „Dat is een ge beurtenis geweest op een klein plekje, die veel gelijksoortige beel den opleverden." Gelukkig zag een fotograaf aanlei ding om de digitale antenne vast te leggen, net voordat hij bovenop de toren gezet werd. „Dat was een goede gedachte. Het voordeel van deze oproep was wel weer dat er snel op de site te zien was wat er gebeurde in Goes." De oproep om een sneeuwfoto in te sturen, was een schot in de roos met 372 reacties. „Zodra het ging sneeuwen rolden de foto's bin nen." De vraag is nu wanneer zullen de eerste filmpjes te zien zullen zijn op de website van de PZC. „Dat is nog volop in ontwikkeling", zegt Van der Heijden. POSTVAK We ontvingen een ontboezeming van Leopold Wijde- veld, beeldend kunstenaar uit Sint Jacobiparochie (Friesland). Hij was een van de deelnemers van de Kunstschouw in Burgh Haamstede. Een samenvatting: „Ik mocht exposeren in de kerk van Burgh. Een prachtig gebouw, omgeven door fruitbomen. Toch had ik mijn twijfels. Er moest in overleg met het kerkbestuur gekeken worden of de kunstwerken geen aanstoot gaven. Zou ik problemen krijgen met mijn Christus- kop, die ik verwerkt had in affiche-schilderijen over Bach? Ik moest maar eens met de dominee praten. Met weinig kennis van kerkelij ke zaken dacht ik aan een oudere man, vasthoudend aan de strenge leer en niet veel ophebbende met kunstenaars. Dat beeld moest ik 1 bijstellen. Een jonge charmante vrouw van begin 30 tikte mij op de schouders. Dit was dus de dominee. Het gesprek liep op rolletjes en toen ik voorzichtig mijn Bach-affiche toonde, kwam het volgende antwoord: Bach was een bijzonder protestant. De kerk van Burgh was 9 dagen mijn thuis. De sfeer was fijn, de gesprekken met de do minee open en heel erg van deze tijd. Ik wist niet dat dat kon. Ik ben niet groot geworden met een geloof De kerkgemeenschap van Burgh is haar tijd ver vooruit en een warme ontmoetingsplaats."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10