Je zit midden in de natuur De serre is de mooiste plek van het huis HUIZENMARKT 11 Oranjeplaat 59 Arnemuiden Een luxe tweede huis, voorzien van alle gemak ken. Met een goed glas wijn genieten van het uitzicht, badderen in bubbels en geen zorgen over tuin en onderhoud. Voor velen een droom. Maar mijmeren over wat zou kunnen, is ook leuk. En kijken kan geen kwaad. Een Inkijk in een luxe villa aan het water. Met zwanenpaar en vier jongen als vaste bezoekers Plus: Uitzicht Rust Fruitbomen Min: Indeling pand Afmeting keuken - -- Soort woning: onder architectuur gebouwde recreatievilla. Aantal kamers: 3 Woonoppervlak: circa 167 m2 Perceeloppervlakte: 723 m2 Ligging: In park Oranjeplaat aan het water Tuin rondom Extra: koelcel, fruitboomgaard, aanlegsteiger, Prijsindicatie: 790.000 euro Informatie: www.steendijk.nl door Annemarie Zevenbergen Het zwanenpaar komt statig aangegle den. Vier jongen in het kielzog. Bij de steiger blaast pa even venijnig naar een kat op de wal, maar neemt dan genadig het brood in ontvangst dat Gert Idema hem aanbiedt. „Dat is de grootste char me van dit huis, je zit midden in de na tuur. En dat is misschien ook het na deel ervan. Je moet van natuur en wa ter houden als je hier zit. Wij genieten nog iedere dag van het uitzicht. Van de wisselende luchten. Door de vele ra men in dit huis, kleurt het binnen mee met de buitenlucht. Als de lucht rood wordt, is het binnen ook rood. Prach tig-" Hij neemt plaats in de ronde serre van het huis. „Dit is onze lievelingsplek. Van hieruit zie je alles, beleef je alles." Inderdaad, de grijze wolken jagen langs de lucht, het water van het Veerse Meer golft en aan de overkant op de Lemmerplaat wuift het schipperskruid in de wind. Verder stilte, af en toe door broken door het gekrijs van een meeuw. Oranjeplaat 59 in Arnemuiden is een oase van rust in een karakteristie ke vormgeving. Geen doorsnee recrea tiewoning. „Mijn ouders hebben het huis laten ontwerpen rondom hen heen. De vormgeving is geïnspireerd op de natuur, het water. De golven zie je terug in de welving van het dak, in het patroon van de stenen op het ter ras, de ronding van de serre heeft iets van een uitkijktoren." Het pand met een inhoud van 610 rrn bestaat uit een serre, een grote woonka mer met vrij kleine, maar compleet uit geruste keuken. Opvallend is de grote koelcel bij de keuken. Idema: „Die zie je nergens, behalve in de horeca. Mijn moeder was gek op kokkerellen en be- Ligging waarde daar haar voorraad. Er zit ook een klein fruitboomgaardje bij het huis. Met pruimen, appels, peren, perzi ken, kersen en abrikozen. Van de oogst maakte ze van alles." Het pand beschikt verder over een ouderslaapkamer met inloopkast en badkamer, logeerkamer met douche ruimte, een bijkeuken, binnen- en bui tenberging en rondom tuin. De aanleg steiger biedt ruimte aan één of meerde re boten. In de tuin zijn verschillende terrassen aangelegd. Zowel in de zon als in de schaduw en uit de wind. „Het is een unieke plek, we zullen toch met pijn in het hart hier weggaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99