Markante nieuwbouw In oude luister hersteld HUIZENMARKT 7 Van nieuwbouw in een dorpskern tot restauratie van een monument en het 'ophogen' van een bestaand complex. Op deze pagina drie voorbeelden van nieuwbouw op markante locaties. Panorama op Oranjeplaat Villemaire wordt speels Ooit nipte de adel er aan een kopje thee. Nu wordt druk gewerkt aan de grootscheepse renovatie en verbou wing van het Badpaviljoen in Dom burg. Wat wel het Kurhaus van Dom burg werd genoemd, werd in 1898 ge bouwd ter vervanging van een te klein, vervallen paviljoen. L'histoire se répète. Het karakteristieke pand stond jaren lang leeg, ten prooi aan weer en wind. Keer op keer werd de verbou wing uitgesteld door bezwaarproce dures. Het verval sloeg hard toe, maar dat is nu verleden tijd. Chris Dekker van projectontwikkelaars Gar deren en Dekker: „De voorgevel en de zijgevels zijn gerestaureerd in oude stijl. Achter, aan de zeezijde, is een stuk aangebouwd, in harmonie met de rest van het pand. Binnen zijn tien appartementen gerealiseerd. Allemaal verschillend van grootte, uit eenlopend van 110 tot ruim 300 vier kante meter. Iedere woning heeft een eigen indeling, naar gelang de wens van de bewoner." „Je kunt zeggen dat het badpaviljoen in oude luister is hersteld. Architect Egbert Hoogenberk heeft de authenti citeit van het pand bewaakt. On danks de lange voorgeschiedenis, is het een uniek monument geworden op een unieke plek." Naar verwach ting kunnen de eerste bewoners eind dit jaar hun appartement betrekken. door Annemarie Zevenbergen Nieuwbouw op een bestaand gebouw, dat is de basis van het project Panorami- que l'Orange aan het Veerse Meer. Project-ontwikkelaar John van der Voort: „Op het bestaande restaurant worden twaalf luxe recreatieapparte menten gerealiseerd. Het gaat om grote appartementen met veel glas en bal kons rondom. Er komen er zes op de eerste en zes op de tweede verdieping. Het grondwerk is nu klaar en op dit moment wordt de staalconstructie aan gebracht. De oplevering van de apparte menten verwacht we rond juni 2008. Het restaurant wordt ook gerenoveerd. We hebben inmiddels met de haven een overeenkomst kunnen sluiten zo dat we voor het restaurant een steiger kunnen leggen, waaraan de toekomsti ge bewoners een boot kun leggen." De twaalf appartementen, in grootte uiteenlopend van 90 tot ruim 130 m2, beschikken over een grote woonkamer met open keuken, twee slaapkamers, badkamer en berging en eventueel een bij te kopen parkeerplaats op de afgeslo ten parking. Op de begane grond is een extra berging. Van der Voort: „Het is een unieke ma nier van bouwen op een unieke plek. Omdat je hoger zit, heb je een fantas tisch uitzicht op het water en Veere." Informatie: www.panorarniquelorange.nl Verscholen in het groen ligt boerderij Villetta aan de Zuidweg in Zonnemai- re. Het hoog opgeschoten onkruid rukt al flink op richting de woning. Nog dit jaar komt daar een eind aan als de bouw van Villemaire, een project van vijftien recreatiewoningen, van start gaat. De boerderij wordt verkocht, de naastgelegen schuur moet het veld rui men voor nog eens vijf huisjes in de stijl van de schuur. Volgens architect Martin Fierloos zijn de plannen daar voor nog in ontwikkeling. De vijftien recreatiewoningen komen op het voor malige campingterrein. De vormgeving van de huizen wordt speels met zwart en rood als hoofdkleuren. Details als dakkapellen die de kap met de begane grond verbinden, verticale pannen die tot in de gevel doorlopen en een afwij kende vormgeving van twee panden ge ven het project van Bijzonder Zeeland een eigen karakter. Bijzonder Zeeland is een samenwerkingsverband tussen Willemsen Minderman projectontwik keling en Bouwbedrijf Boogert. De hui zen hebben een woonkamer met open keuken, drie slaapkamers, een badka mer en een eigen parkeerplaats. De wo ningen worden gebouwd met onder houdsvrije materialen en zullen naar verwachting voorjaar 2008 worden op geleverd. Informatie: Bijdevaate make laardij Zierikzee, 0111-453400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95