airco-garage.nl msse luseum extra steun BOSCH Dertig of minder, dan een beker kado Onderzoek mishandeling Concert EMM Extra lokalen bij brede school Bruidspaar kan locatie kiezen Publieksvriendelijke snelheidscontrole in Wissenkerke. Technologie voor het leven B PZC Vrijdag 29 juni 2007 27 www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 door Luc Oggel WISSENKERKE - 33! 41! 27! Het lijkt donderdagmiddag wel bingo in de Dorpsweg in Wissenkerke. Dat spelletje wordt niet gespeeld. De getallen zijn de snelheden waar mee automobilisten het dorp ko men inrijden, geconstateerd door de politie die er een snelheidscon trole houdt. Geen bingo dus, maar er valt wel degelijk iets te winnen. Wie zich f aan de maximumsnelheid van der- j tig kilometer per uur houdt, krijgt een thermosbeker voor in de auto, b beschikbaar gesteld door de ge- [schouwt de collectie 'van grote kducatieve waarde', zeker ook Roor de schoolgaande jeugd. Daar- ■naast denkt de raad dat een mu seumvoorziening de aantrekkings kracht van Nieuwdorp op toeris ten ten goede zal komen. Een motie van de PvdA om het rioolrecht af te schaffen haalde het gisteravond niet. De motie kreeg alleen de steun van de Lokale Par tij Borsele (LPB). Het PvdA-voor- stel kwam niet uit de lucht vallen. Eerder deze maand al pleitte Pv- dA-raadslid P. Vollaard voor af schaffing. De winstuitkering van De gemeenteraad van Borsele juicht de realisering van een nieuw oorlogsmuseum in Nieuw dorp toe en verleent een extra bijdrage van 100.000 euro. meente Noord-Beveland. Die wor den om de haverklap uitgedeeld, want het is niet zo dat de controle niet opvalt. Het krioelt van de agenten, die bo vendien niet erg hun best doen om zich verdekt op te stellen. Het gaat dan ook om een publieks vriendelijke actie. Bekeuringen worden er vandaag in principe niet uitgedeeld. „Maar als iemand vijftig of harder rijdt wel", zegt Winfried Wijnholds van de ver keerspolitie Zeeland. Die zal de ko mende tijd, naar aanleiding van klachten, extra gaan controleren op wegen in Noord-Bevelandse dorpen waar vaak te hard wordt gereden. Dan is het wel 'menens'. Beruchte plekken zijn de Noord- langeweg in Kats, de Hoofdstraat Delta zou gebruikt moeten wor den om het daardoor ontstane be grotingsgat te dichten. De Pv- dA-fractie vindt de grondslag van de rioolheffing niet eerlijk en zij voelt zich daarin gesteund door een gerechtelijke uitspraak. In Bor sele wordt het rioolrecht geheven op basis van de onroerend zaak- waarde van woningen en andere gebouwen. Dat betekent dat wo ningeigenaren wel rioolrecht moe ten betalen en huurders niet. De PvdA pleitte gisteravond ook voor meer aandacht voor de klei nere kernen (zoals Nisse en Elle- woutsdijk) binnen de gemeente. PvdA-woordvoerder Vollaard wil dat er jaarlijks 100.000 euro extra wordt uitgetrokken voor dorpsver nieuwing. Het college van B en W komt daar later op terug. in Kortgene, de Dorpsweg in Wis senkerke en de Havelaarstraat en de Colijnsplaatseweg in Colijns- plaat. Allemaal wegen waar een maximumsnelheid van dertig kilo meter per uur geldt. Op de Dorpsweg in Wissenkerke wordt die door tachtig procent van de automobilisten aan de laars gelapt, zegt Wijnholds, terwijl hij zijn lasergun op een busje van Taxi Centrale Renesse richt. 41!, roept hij naar een collega die aan de overkant van de weg staat. Die houdt de bestuurster staande en wijst haar op de overtreding. Meer dan tien kilometer te hard in de bebouwde kom, dat zou normali ter een prent van 43 euro opleve ren. De taxichauffeusse is opge lucht dat het bij een waarschu- GOES - De politie onderzoekt een mishandeling die dinsdagmiddag tussen kwart voor vijf en vijf uur plaatsvond op de Albert Plesman- weg in Goes. Daar werd een 35-ja- rige Yersekenaar door een onbe kende man, zonder reden, mishan deld. De 35-jarige, die op dat moment in een bedrijfspand was, werd door de onbekende met een smoes naar buiten gelokt. Een maal buiten werd hij aangevallen en bij de worsteling die ontstond werd hij over zijn gehele lichaam geschopt en geslagen. Toen de 35-jarige zich los kon worstelen en wegrende, ging zijn aanvaller er, onder het uiten van bedreigingen, in een auto vandoor. De politie zoekt getuigen. wing blijft, maar de beker loopt ze mis. Wel krijgt ze een foldertje mee. Wijnholds geeft toe dat der tig rijden érg langzaam is. „Het is een kwestie van gewenning." Dorpsbewoner Kees Filius is op de fiets een kijkje komen nemen. Hij noemt de controle op de Dorps weg 'perfect', maar wat hem be treft zijn vooral de bussen die door de Oostvoorstraat rijden boosdoener. „Kom 's ochtends om half zeven maar eens bij me op de koffie in de Oostvoorstraat, dan zie je de glazen uit de kast ko men." Politieman Wijnholds laat weten dat aan de hand van de echte con troles wordt bekeken of de ge meente ook nog iets kan doen aan de inrichting van de wegen. KRUININGEN - De harmonie EMM uit Kruiningen geeft maandag een zomeravond concert ter afsluiting van het seizoen. Het concert vindt plaats op het grasveld aan de Pas teurstraat in Kruiningen. Aanvang 19.30 uur. Wie wil zitten, moet een stoeltje meenemen. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De nieuwe brede school in Sint-Annaland krijgt twee extra lokalen. Daarmee kan volgens wethouder F. Goossen het groeiend aantal leerlingen worden opgevangen. De Christenunie stelde gisteren tij dens de raadsvergadering vragen over de kwestie. De partij is bang dat de brede school, die nog ge bouwd moet worden, straks al snel te klein is, omdat Sint-Anna- land er de komende jaren honder den woningen bij krijgt. Daarmee zal waarschijnlijk ook het aantal kinderen in het dorp toenemen. Goossen noemde die vrees onge grond. In de plannen is volgens hem voldoende rekening gehou den met toekomstige groei. Behal ve de twee extra lokalen die al zijn voorzien, wordt bij de bouw reke ning gehouden met de bouw van nog eens vier extra lokalen in de toekomst. it^ye us 1 Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl IOp zoek naar een Istoere skelter? De politie hield gisteren een publieksvriendelijke snelheidscontrole op de Dorpsweg in Wissenkerke. foto Willem Mieras door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Bruidsparen uit Tholen kunnen in de toekomst het jawoord geven op een locatie naar keuze. Daarmee heeft de ge meenteraad unaniem ingestemd. Momenteel kan het burgerlijk hu welijk in Tholen maar op twee lo caties worden voltrokken: het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk en het oude stadhuis in Tholen. Aangezien het gemeentehuis over een jaar ook naar Tholen verhuist, zou alleen nog maar in die plaats getrouwd kunnen worden. Burge meester en wethouders, en nu dus ook de raad, vinden dat een beetje beperkt. Daarom kunnen bruidspa ren straks elke locatie die ze willen aandragen. Er vindt overigens nog wel een toetsing plaats, omdat de gemeen te eist dat trouwlocaties voldoen aan de goede smaak. Wellicht kan in de toekomst ook op het water getrouwd worden, zoals dat in en kele andere gemeenten al kan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81