Buitenland Bush lijdt nederlaag KRAS.NL 'Woestijn bedreigt miljarden' Griekenland in greep bosbranden RIJNCRUISE EUROPESE WATEREN RIJN MAINCRUISE Over de RIJN naar BASEL Immigratiewetgeving strandt in Amerikaanse Senaat. EU-landen zeggen hulp toe bij bestrijden van no bosbranden. Duo vast voor afpersen ouders Madeleine Twee jaar voor doden machinist Antwerpen Stafchef Isaf wil meer troepen in Afghanistan Aanslagen in Irak eisen tientallen levens 'Dader' Lockerbie mag beroep aantekenen EU-landen: VS mogen bankgegevens inzien waarom zou je verder zoeken h- PZC Vrijdag 29 juni 2007 I 7 WASHINGTON - Een door president Bush gesteunde immigratiewet is gisteren gestrand in de Amerikaan se Senaat. De poging om twaalf miljoen illegale immigranten een kans op een verblijfsvergunning te geven, is daarmee voor de komen de jaren van de baan. De nederlaag in de Senaat is een zware slag voor Bush, die vooraf gaand aan de stemming nog met senatoren belde om steun te verga ren. Met een meerderheid van veertien stemmen werd de wet verworpen. Het verzet tegen de wet werd ge leid door Republikeinse partijgeno ten van Bush die een repressief be leid willen. Volgens de president is het echter onmogelijk om miljoe nen mensen het land uit te zetten. Bush kreeg uiteindelijk meer steun van Democraten dan van Re publikeinen. Het onvermogen om steun te vergaren binnen zijn ei gen partij tast zijn status verder aan. Illegale immigratie vormt al jaren een splijtzwam in de Amerikaanse samenleving. De meningsverschil len lopen dwars door de twee par tijen. Democratische vakbonden delen de weerstand van rechtse conserva tieven tegen de instroom van goed kope arbeidskrachten uit La- tijns-Amerika. Aan de andere kant pleiten 'vrije markt Republikei nen' en progressieve Democraten juist voor een versoepeling van de immigratiewetgeving. President krijgt meer steun van Democraten dan van zijn eigen partij. Het immigratieprobleem is een splijtzwam in de Ameri kaanse samenleving. BANGKOK - Woestijnvorming - het verdorren van land door menselij ke activiteiten zoals landbouw en veeteelt - vormt de grootste ecolo gische horde van dit moment en kan een bedreiging worden voor twee miljard mensen, ofwel een derde van de wereldbevolking. Als er niets aan wordt gedaan, kun nen in de komende tien jaar vijftig miljoen mensen door de omstan digheden gedwongen ontheemd raken. Dat stelt de Universiteit van de Verenigde Naties in een giste ren verschenen rapport. Aanpakken van de woestijnvor ming is essentieel om de gevolgen van klimaatverandering te onder vangen en de wereldwijde terug gang van biodiversiteit te verzach ten, zegt VN-hoogleraar Hans van Ginkel. Zafar Adeel, hoofdauteur van het rapport, zegt dat politici te weinig van de ernst van de situatie zijn doordrongen. „Terwijl het pro bleem groter wordt, wordt er min der geld beschikbaar gesteld." THESSALONIKI - Een explosie in een energiecentrale in de stad Thessalo niki veroorzaakte gisteren stroom storingen in grote delen van noord oostelijk Griekenland. Ondertussen wordt het land geteis terd door no bosbranden als ge volg van de hittegof die het land in zijn greep houdt. De branden hebben al twee levens geëist. Ne gen mensen bezweken door zon nesteken als gevolg van de hitte. Frankrijk en Italië hebben Grieken land steun toegezegd bij het bestrij den van de bosbranden, die woe den in onder meer de Peloponne- sos in het zuiden, de eilanden in de Egeïsche Zee en in de buurt van de stad Larisa in het midden Brandweerlieden blussen een brand in een elektriciteitscentrale in Thessalo niki, die gisteren een grote stroomstoring veroorzaakte. foto AP van het land. Rome en Parijs stel len twee Canadair-blusvliegtuigen beschikbaar. Een woordvoerder van de Griekse brandweer liet gis teren weten dat Athene de landen van de EU woensdag had gevraagd om hulp bij het bestrijden van de bosbranden. „Frankrijk en Italië hebben positief gereageerd", aldus de zegsman. In een bos bij Larisa zijn gistermorgen de lichamen ge vonden van een 36-jarige en 42-ja- rige man die door de branden om het leven zijn gekomen. MADRID - De Spaanse politie heeft gisteren een Italiaan en een Portu gese vrouw gearresteerd die de ouders van het vermiste Britse meisje Madeleine McCann geld wilden aftroggelen. Het tweetal was mogelijk uit op de uitgeloofde beloning. De Portugese politie sloot eerder al uit dat de arrestan ten te maken hadden met de ver dwijning van Madeleine. BRUSSEL - De 18-jarige jongen die vorig jaar de Antwerpse machinist Guido Demoor (54) in een lijnbus doodschopte, is veroordeeld tot twee jaar cel. Volgens de rechter lokte Demoor de vechtpartij deels uit door de jongen bij de keel te grijpen. Dat gebeurde bij een po ging om zes amok makende al lochtone jongeren tot bedaren te brengen. KABUL - De stafchef van de interna tionale Isaf-troepenmacht in Af ghanistan heeft gisteren in Kabul gepleit voor meer militairen. Hij laakte de omvang en uitrusting van de 40.000 manschappen. Ver geleken met de vredesmacht in de afvallige Servische provincie Kos ovo zou in Afghanistan 800.000 man moeten worden ingezet, zei de Duitse generaal Kasdorf. BAGDAD - In de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn gisteren zeker 22 men sen omgekomen door een aanslag met een autobom. Circa veertig mensen raakten gewond toen ex plosieven ontploften op een druk kruispunt in de wijk Bayaa in het zuidwesten van de stad. Elders in de stad kwamen twee mensen om toen mortiergranaten in een win kelstraat werden afgeschoten. LONDEN - De 55-jarige Libiër Abdel Basset al-Megrahi is volgens een ju ridisch panel in Schotland moge lijk ten onrechte veroordeeld voor de bomaanslag op een PanAm-toe- stel boven het Schotse Lockerbie in december 1988. Hierbij kwa men alle 259 inzittenden om. Al-Megrahi hield altijd vol on schuldig te zijn. Hij mag nu be roep aantekenen tegen het vonnis. BRUSSEL - De Verenigde Staten mo gen bankgegevens van particulie ren in de Europese Unie bekijken, mits het gebeurt in het kader van terreurbestrijding. Een akkoord daarover is gisteren goedgekeurd door de EU-landen. Beide partijen werden het ook goeddeels eens over het raadplegen door de VS van privégegevens van Europea nen die naar de VS vliegen. 5-daagse riviercruise Duitsland Naar o.a. Keulen, Königswinter, Koblenz en Rüdesheim! Vertrekdatum: 12/9 Supervoordelig! KRAS biedt u in samenwerking met rederij Trans River Line een prachtige cruise over de Rijn aan tegen absolute bodemprijzen. U boekt deze reis namelijk al vanaf slechts 298 inclusief ontbijt, lunch en diner. We bezoeken mooie plaatsjes langs de oever, waaronder Keulen, Königswinter, Koblenz en Rüdesheim, en genieten van het fraaie glooi ende landschap dat aan ons voorbijtrekt. U verblijft aan boord van het 3-sterren MS Diana, dat o.a. beschikt over een ruime salon met bar, gezellig restaurant,zonnedek en comfortabele hut ten met airconditioning, satelliettelevisie en douche en toilet. Maar let op, het betreft een één malige actie, dus pak snel uw koffers en reis mee over de Rijn! Reisnummer CRUZ 25.440, zie www.kras.nl/25440 8-daagse riviercruise Nederland en Duitsland Naar o.a. Nijmegen, Düsseldorf, Keulen en Gorinchem Vertrekdata: 8-15-22-29/7,29/9 Wat dacht u van een schitterende 8-daagse riviercruise over de Europese Wateren? In Rotterdam schepen we in op het 3-sterren schip MS Esmeralda. Vervolgens gooien we de tros sen los en varen we via Nijmegen naar de chique winkelstad Düsseldorf. Daarna zetten we koers naar de Dom stad Keulen waarna we via Koblenz naar het mooie wijnstadje Rüdesheim varen. Na een bezoek aan dit schilderachtige stadje varen we via Boppard terug naar Düsseldorf. Via de prachtige Duitse wateren varen we terug naar Nederland, naar Gorinchem. De laatste haven die we binnenvaren is Rotterdam. Het 3-sterren schip MS Esmeralda beschikt over een receptie, ruime salon met bar en dansvloer, restaurant en een zonnedek. Reisnummer CRUZ 25.404, zie www.kras.nl/25404 9-daagse riviercruise Duitsland Naar o.a. Keulen, Königswinter, Frankfurt en Mainz Vertrekdata: 7/7,18/8,22-30/9 Wat dacht u van een ontspannende cruise langs rustieke wijngaarden, gezellige dorpjes en romantische kastelen? KRAS biedt u zo'n cruise over de machtige Rijn en Main. Het comforta bele 3-sterren-plus MS Victoria Cruziana leidt u vanuit de bruisende Domstad Keulen langs glooiende oevers naar de voormalige hoofdstad Bonn en het leuke wijnstadje Königswinter. We blijven de Rijn stroomopwaarts volgen naar Koblenz en het romantische Lorelei. Natuurlijk zal Rüdesheim niet ontbreken, waarna we 'afslaan' de Main op naar Frankfurt en Mainz. Aan boord zal het u aan niets ontbreken, want terwijl het landschap aan u voorbij trekt geniet u van ontbijt, lunch en diner, welke zijn inbegrepen bij de prijs vanaf slechts 549! Reisnummer CRUZ 25.354, zie www.kras.nl/25354 15-daagse riviercruise Duitsland, Frankrijk en Zwitserland Naar o.a. Koblenz, Boppard, Straatsburg en Basel Vertrekdatum: 4/8 Dit mag u niet missen! KRAS selecteerde speciaal voor alle cruiseliefhebbers een schitterende 15-daagse riviercruise over de machtige Rijn naar Zwitserland. U vaart met het comforta bele 3-sterren-plus MS Victoria Cruziana over de mooiste delen van de Rijn. Laat u verrassen door de schoonheid en romantiek van de vele burchten en kastelen die op de berghellingen langs de rivier staan. Ook maakt u kennis met de fascinerende rivier de Main als we aanleggen in de wereldstad Frankfurt. Na een kort uitstapje naar Frankrijk, waar we het historische Straatsburg bezoeken, komen we uiteindelijk aan in de Zwitserse stad Basel. U kunt hier deel nemen aan een dagexcursie door het magnifieke Berner Oberland.Waar wacht u nog op? Reisnummer CRUZ 25.355, zie www.kras.nl/25355 boek online of bel 0900 - 9697 lü tSt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7