Noord-Beveland slikt advies ombudsman Geen ruimere opening voor Thoolse horeca WAT KOST EEN LITER.NL LITERS VAN VLISSINGEN Raad Borsele verleen PROFILINE De Reiger wint 26 Vrijdag 29 juni 2007 PZC Ja, ze bijten al Partijen willen dat uitbaters eerst iets doen aan overlast jongeren. Executoriale verkoop GAAT NIET DOOR Gemeente trekt lering uit rapport over fouten bij bouw brede school. Automobiliste rijdt over gedenkteken Basketbalveld voor jeugd Oud-Vossemeer Griezelen op sinistere plek in Lewedorp Bom in Oostburg met succes gedemonteerd Tholen werkt samen met stad Yangzhou VOORDELIG TANKEN? Bel voor een vrijblijvend advies (0113) 671 225 www.profiline.nl 'Infatuate' Nieuwdorp krijgt van gemeenteraad nog eens 100.000 euro B door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het plan om de horeca in de gemeente Tholen ruimere openingstijden te geven, lijkt een langzame dood te ster ven. PvdA, WD en Algemeen Be lang Tholen (ABT) zetten het in de ijskast, omdat ze vinden dat de horeca-uitbaters eerst iets moeten doen aan de overlast. „Er is momenteel echt weer veel overlast", zegt ABT-fractievoorzit- ter J. Boulogne. „Ik ben pas een nachtje meegereden met de politie en heb het toen met eigen ogen kunnen zien." Boulogne noemt onder meer het drinken op straat en het maken van veel lawaai door de uitgaansjeugd. Zeker op het moment dat de cafés sluiten, en iedereen op straat komt te staan, zou er sprake zijn van overlast voor omwonenden. Het duurt volgens Boulogne op zo'n moment nog lange tijd voor de jeugd echt weg is. Hij pleit ervoor om jongeren op te laten halen met bussen. Zeker voor Sint-Annaland, hét uitgaansdorp van het eiland, zou dat een uitkomst zijn. In het plaatsje komt op zaterdag jeugd van heel het eiland en zelfs daar buiten. „Nou snap ik best dat de horeca zoiets niet zelf kan betalen, daarvoor is het hier te klein", zegt het ABT-raadslid. „Misschien zou de gemeente of de provincie iets moeten bijdragen." Nu worden veel jongeren volgens Boulogne :k« li! c t n - u t R It! G E D Nieuwleusenerstraat 12, postcode 4506 AB Cadzand, kadastraal bekend gemeente Oostburg, sectie EC, nummer 687, Ten overstaan van mr. E.O.F.J. Verhaegen, notaris te IJzendijke, gemeente Sluis, dan wel diens waar nemer. op 5 juli 2007 om 15.00 uur in Party- en vergadercentrum "Het Mauritshof" aan de Mauritsweg 5 te IJzendijke, MIDDELBURG - Piet Moes had gisteren heel wat aanspraak. Bij de theater bouwput zat hij achter zijn hengel te wachten tot 'ze' zouden bijten. Die 'ze' waren derdeklassers van Nehalennia. Die namen deel aan een vossen jacht tijdens de laatste schooldag. Moes was een van de 22 'vossen'. Hij zag dat in de put inmiddels flink wat visjes zwemmen. foto Lex de Meester opgehaald door snorders, wat ook weer voor herrie zorgt. Horecaondernemers hebben juist altijd gezegd dat ruimere openings tijden een middel zijn om overlast terug te dringen. Bezoekers komen dan niet om twee uur massaal op straat te staan. Om die reden vindt eigenaresse J. de Man van café Ha venzicht in Sint-Annaland het jam mer dat PvdA, WD en ABT hun plan niet doorzetten. Met die overlast valt het volgens haar ook best mee. „Ik heb pas nog met de gemeente gebeld en kreeg te horen dat er recent geen klachten meer binnen zijn geko men." Dat bezoekers buiten wel eens wat lawaai maken, is volgens De Man nauwelijks te vermijden, maar volgens haar zijn de meeste klanten een half uur na sluitings tijd echt wel vertrokken. In het la ten ophalen van mensen met een bus ziet ze niet veel heil. Dat is al eens geprobeerd, maar de animo was zeer gering. Overigens speelt ook het feit dat lang niet alle horeca-uitbaters de wens hebben om langer open te kunnen blijven mee in het besluit van ABT, WD en PvdA om het voorstel voorlopig terug te trek ken. De wens zou eigenlijk alleen in Sint-Annaland leven. Boulogne: „Ik zeg niet dat het nooit meer te rugkomt, maar voorlopig gaat het voorstel echt in de ijskast, hoor." De uiterste sluitingstijd van twee uur 's nachts voor de Thoolse ho reca blijft bestaan nu een voor stel tot ruimere openingstijden niet meer wordt ingebracht. HEINKENSZAND - Openbare basis school De Reiger in Heinkenszand is voor het tweede jaar op rij geko zen tot sportiefste school van de gemeente Borsele. De wedstrijd, die nog maar voor de tweede keer werd gehouden, is een initiatief van de gemeente met als doel meer kinderen aan het sporten te krijgen. Deelnemende scholen krijgen punten voor deel name aan sportieve activiteiten en voor goede prestaties van leerlin gen. Don Bosco uit 's-Heerenhoek werd tweede. De derde prijs ging naar De Octopus uit Nieuwdorp. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Noord-Beve land neemt de kritiek van de Zeeuwse Ombudsman over de ge brekkige communicatie rond de bouw van de brede school in Kam perland ter harte. Dat bevestigden wethouder P. de Putter en gemeen tesecretaris D. Sinke gisteren na af loop van de raadsvergadering. Wat ging er mis? De gemeente ant woordde niet snel genoeg op vra gen van bezorgde buurtbewoners. Ze verzuimde een keer een ont vangstbevestiging te sturen. Boven dien beantwoordde ze vragen over de heimethode, hoewel het school bestuur opdrachtgever was. Daar mee ging de gemeente, met alle goede bedoelingen maar procedu reel verkeerd, op de stoel van het schoolbestuur zitten. Het Noord-Bevelandse college van burgemeester en wethouders heeft inmiddels gesproken met de buurt bewoners over het rapport van de ombudsman. In dat onderonsje be loofde het college de aanbevelin gen van de ombudsman over te ne men. Koek en ei dus, leek het. Totdat één van de omwonenden van de brede school, F. Dellius, een brief van de gemeente aan de ombudsman onder ogen kreeg. De brief geeft volgens hem de in druk dat Noord-Beveland de kri tiek bijna geheel wegwuift. Dellius sprak daarom gisteren de gemeenteraad toe over deze, in zijn ogen, 'ommezwaai'. Volgens wethouder De Putter en gemeente secretaris Sinke is er sprake van een misverstand. „De gemeente De gemeente Noord-Beveland neemt adviezen van de Zeeuwse Ombudsman over, die kritisch oordeelt over de communicatie bij de bouw van een school. stuurt twee brieven naar de om budsman als reactie op het con cept-rapport. In de ene brief on derschrijven we volledig de bevin dingen en aanbevelingen van de ombudsman, in de andere wijzen we op een aantal onvolkomenhe den en feitelijke onjuistheden in het rapport. De laatste brief heeft meneer Dellius gelezen. We wui ven de kritiek dus niet weg." Het I eindrapport volgt na de zomer. De school staat er inmiddels, om wonenden zijn nog in de slag met de opdrachtgever over geleden hei- schade, die varieert van zes- tot twaalfduizend euro per woning. Het is niet het eerste smetje op een bouwproject in Kamperland. Begin dit jaar oordeelde de Raad van State dat de ruimtelijke proce dure voor de bouw van het dorps huis en zorgcomplex opnieuw moet worden gevoerd. Reden: te weinig communicatie met omwo nenden. Gevolg: een half tot drie kwart jaar veTtraging. GOES - Een gedenkteken op de Houtkade in Goes raakte gisteren om 16.45 uur zwaarbeschadigd toen een automobiliste (31) uit Yer- seke eroverheen reed. De vrouw wilde vanaf het zwembad linksaf de Ringbaan oprijden. Ze kwam echter op de rijbaan voor tege moetkomend verkeer terecht, wil de corrigeren maar raakte het mo nument. Dat is vrijdag geplaatst op de plek waar Mathieu Cijsouw (16) vorig jaar verongelukte. OUD-VOSSEMEER - De gemeente is positief over het plan van de stich ting Oud-Vossemeer 600 om naast de skatebaan en hangplek aan de Patrijzenweg een basketbalveldje aan te leggen. Het college wil er geld voor beschikbaar stellen. In 2010 bestaat Oud-Vossemeer 600 jaar. De stichting wil voordien en kele voorzieningen realiseren. LEWEDORP - Bangerikken moeten Lewedorp zaterdag 7 juli mijden, want daar griezelt het dan. Vrijwilligers van de Stichting Fun4all houden er vanaf 21 uur een griezelfeest aan de Roverweg 1. Bezoekers dienen zich 'griezelig' uit te dossen. Ook de fees'tlocatie wordt in sinistere sferen gebracht. De coverbands Bad Hair Day en Boulevard verzorgen de muziek. De stichting zet elk jaar een thema- feest op touw. OOSTBURG - In Oostburg heeft de Explosieven Opruimings Dienst gisteren met succes een bom uit de Tweede Wereldoorlog ontman teld. Wel moesten 37 mensen voor de veiligheid hun huis verlaten. De vijfhonderdponder werd begin deze maand gevonden tijdens werkzaamheden in het gebied Stampershoek Zuid. THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen zien het wel zit ten om in West-Brabants verband een economische samenwerking met de Chinese stad Yangzhou te beginnen. Het initiatief komt uit Breda, dat gemeenten in West-Bra bant, en ook Tholen, verzocht om mee te doen. In september brengt een delegatie onder leiding van de burgemeester van Breda een be zoek aan Yangzhou. Dan gaan ook ondernemers mee. UITEINDELIJK TOM DE GOEDKOOPSTE Alu - Hout - Kunststof door Willem van Dam HEINKENSZAND - De Stichting mu seum Zeeland 1940-1945 krijgt 100.000 euro extra van de gemeen te Borsele voor de realisering van een nieuw oorlogsmuseum in Nieuwdorp. Een motie van het CDA om het museum nog eens 100.000 euro te geven, werd gisteravond - tijdens de behandeling van de kadernota 2008-2011 - door alle raadsfracties ondersteund. De gemeente Borse le had eerder al een bijdrage van rond de 30.000 euro toegezegd. De totale kosten van het museum ('Infatuate' - genoemd naar de co denaam voor de invasie van Wi cheren) worden geschat op on,~ veer 800.000 euro. De stichting schikt over een uitgebreide colle? tie materialen afkomstig uit d.. Tweede Wereldoorlog. De collectié ligt nu op de zolder van een schuur aan het Coudorp in Nieuw dorp. Het nieuwe museum komt op dezelfde plaats en wordt - als al les meezit - in 2010 geopend. De gemeenteraad van Borsele hoopt dat de extra financiële steun voor andere - potentiële - geld schieters reden zal zijn om ook in de beurs te tasten. Zo wordt onder meer gehoopt op een subsidie van de provincie Zeeland: 170.000 eu ro. De gemeenteraad hecht grote waarde aan de totstandkoming van het museum. De raad be- Onbetwist uw kozijnen specialist!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78