Gemeente Goes weigert vergunning dansfeest l Geen ruimere opening voor Thoolse horeca Fietsverklikker blijkt succes Mogelijk schadeclaim na afgelasten Hard Bass in Zeelandhallen. Partijen willen dat uitbaters eerst iets doen aan overlast jongeren. ray mort do ÏO s Jersey Jerry's Welkom in Grand Café - Hotel Jersey! PP andmenu de Jonge Hoek van Dijke PZC Vrijdag 29 juni 2007 I 29 Uw gastheer in Vlissirtgen, Middelburg en Goes! door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes riskeert een schadeclaim omdat ze weigert een vergunning af te geven voor het dancefeest Hard Bass in de Goese Zeeiandhallen. Dat stond ge pland voor de avond en nacht van 2i op 22 juli, maar is afgelast. Burgemeester D. van der Zaag zegt dat de politie voor die datum on voldoende mensen op de been kan brengen om de openbare orde te handhaven. „Als ik geen garan tie krijg dat er voldoende politie bij zo'n evenement aanwezig is, houdt het op. Dan kan ik geen ver gunning afgeven." Volgens Van der Zaag vraagt zo'n dansfeest de inzet van tien tot twintig extra politieagenten. En die zijn er niet in het bewuste weekeinde. „De bouwvakvakantie is dan net begonnen. Veel politie mensen zijn in dat weekend nodig in Renesse." De Goese burgemeester zegt dat het dancefeest vrij laat (dit voor jaar) is aangevraagd. Dat moet mi nimaal een half jaar (en liever nog langer) van tevoren, temeer omdat de politie-inzet bij evenementen voor het grootste deel in 2006 wordt gepland. Volgens directeur C. den Dekker van de Zeelandhal len dateert het eerste contact van februari. Organisator B2S van de dancepar- ty, die vier- tot vijfduizend bezoe kers had moeten trekken, weigert elk mondeling commentaar op het feit dat het feest drie weken van te voren wordt afgelast. Wel staat op de internetpagina van het organisa tiebureau een verklaring. Daarin betreurt het de gang van zaken, W* Goes geeft geen vergunning af voor het dansfeest Hard Bass in de Zeelandhallen, omdat er on voldoende politie is om de open bare orde te bewaken. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het plan om de horeca in de gemeente Tholen ruimere openingstijden te geven, lijkt een langzame dood te ster ven. PvdA, WD en Algemeen Be lang Tholen (ABT) zetten het in de ijskast, omdat ze vinden dat de horeca-uitbaters eerst iets moeten doen aan de overlast. „Er is momenteel echt weer veel overlast", zegt ABT-fractievoorzit- ter J. Boulogne. Zeker op het mo ment dat de cafés sluiten, en ieder een op straat komt te staan, zou er sprake zijn van overlast voor om wonenden. Hij pleit er voor om jongeren op te laten halen met bus sen. Zeker voor Sint-Annaland, hét uitgaansdorp van het eiland, zou dat een uitkomst zijn. Hore- ca-ondernemers hebben juist al tijd gezegd dat ruimere openingstij den een middel zijn om overlast te rug te dringen. Bezoekers komen dan niet om twee uur massaal op straat te staan. Om die reden vindt J. de Man van café Havenzicht in Sint-Annaland het jammer dat Pv dA, WD en ABT hun plan niet doorzetten. In het laten ophalen van mensen met een bus ziet ze niet veel heil. Dat is al eens geprobeerd, maar de animo was zeer gering. Overigens speelt ook het feit dat lang niet al le horeca-uitbaters de wens heb ben om langer open te kunnen blijven mee in het besluit van ABT, WD en PvdA om het voor stel voorlopig terug te trekken. pw De uiterste sluitingstijd van twee uur 's nachts voor de Thoolse ho reca blijft bestaan nu een voor stel tot ruimere openingstijden niet meer wordt ingebracht. maar: „B2S is machteloos." Men sen die een kaartje hebben ge kocht - naar verluidt zo'n 1500 - krijgen hun geld terug, meldt B2S. Of B2S schade gaat claimen, is on duidelijk. De Zeeiandhallen, die ook een financiële strop hebben, willen met de gemeente gaan pra ten over de inkomstenderving. Over de omvang daarvan wil direc teur Den Dekker zich niet uitlaten. „Het gaat wel om een groot be drag. Wij wensen in elk geval een gesprek met de gemeente." De afgelasting heeft tot boze reac ties geleid, onder meer op de inter netpagina Partyflock. De gemeen te krijgt er nu de zwartepiet. Vol gens directeur Den Dekker van de Zeeiandhallen is dat onterecht. „Van der Zaag heeft zich juist voor het dansfeest ingespannen, het ketst puur af op de politiecapaci teit." Voor de Dancetour Goes (29 juli) op de Grote Markt is wel vol doende politie beschikbaar. De ver gunning was dan ook al vorig jaar aangevraagd. GRIJPSKERKE - De fietsverklikker op de Mariekerkseweg bij Grijps- kerke doet zijn werk. De snelheid van de automobilisten is met drie kilometer gedaald en twee derde van de fietsers voelt zich veiliger sinds het elektronische waarschu wingsbord bij de kruising staat. Dit blijkt uit een onderzoek. Waterschap Zeeuwse Eilanden is erg tevreden met het resultaat. Hoewel de kruising niet te boek staat als onveilig, hadden met na me schoolgaande fietsers wel dat gevoel. Om daar een eind aan te maken werd op 23 april de fietsver klikker in gebruik genomen. WEEKEND Zaterdag 30 juni en zondag 1 juli 2007 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, têl. (0111) 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.10 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. Q ATiOT\ A Arneville gulden Stroom 11 f u t f s r s 1 H H Grand Café - Hotel Volgende week opent Grand Café - Hotel Jersey aan de Grote Markt in Goes haar deuren. Het voormalige Bolsjoi werd in de afgelopen periode ingrijpend verbouwd. Na een dag golfen, zakendoen of winkelen voorzien wij u graag van een drankje en lunch of diner in ons Grand Cafg of op het heerlijke terras. Het personeel verrast u graag met het afwisselende maandmenu of gerechten uit de uitgebreide menukaart. In onze 12 hotelkamers rustig gelegen achter het Grand Café vindt u de ideale verblijfplaats voor uw overnachtingen in Goes. RESERVEER NU 0113 - 232 323 Op vrijdag 6 en zaterdag 7 juli laten wij u kennis maken met het fenomeerË^^^^^^^^^^KËjMa het diner wordt het Grand Café geleidelijk en op ontspannen wijze omgetoverd naar een Club, met showshakers en live DJ's, kletsen proeven drinken slapen lachen eten Volgend6 7 rV-- Genieten! *7 r Vt Nieuwe menukaart Grand Café - Hotel Jersey! Juli -gangen 23,50 Vooraf: Twee Hollandse Nieuwe geserveerd op een heerlijke rode bietensalade Hoofdgerecht: Gegrilde ribeye-steak met gesmolten pestoboter, aardappelgarnituur en roerbakgroenten Nagerecht: Een klassieke sorbet gemaakt met vers fruit en slagroom Vrijdag 6 juli: DJ Ronald Molendijk DJ Leon Brouwer Violiste Rachel Grace Showshakers Zaterdag 7 juli: DJ Helene di Firenzi Saxofonist Machiel van der Aar Showshakers Brasserie Arion Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo Vlissingen Grand Café Raymondo Goes Grand Café - Hotel Jersey Restaurant 81 Hotel Arneville 1 tel:: 0118 - 410 502 tel.: 0118 - 418 019 tel.: 0118 - 441 441 tel.: 0113 - 230 066 tel.: 0113 - 232 323 tel.: 0118 - 638 456 Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl Welk model geniet uw voorkeur? modern living easy living Nu 20% t/m HÜ% korting pp onze topmodellen. >q naar de voorwaarden) Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61