0 bosch airco-garage.nl Geen geld rampendienst Aanrijding Politie onderzoekt dood van watersporter Wielrenner gewond na valpartij in Zierikzee Technologie voor het leven Ruim honderd boetes voor te hard rijden Inbrekers in Ellemeet nemen laptop mee Schouwen-Duiveland geïrriteerd over gebrek aan invloed op regeling. PZC Vrijdag 29 juni 2007 27 www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 OUDDORP - De politie onderzoekt de toedracht van het overlijden van een 71-jarige Duitse waterspor ter uit Muldorf De man is woens dag verdronken in het Grevelingen- meer. Rond 15.00 uur sloeg de boot om waar hij in zat met een neef Ruim drie kwartier later is zijn lichaam gevonden door een rondvaartboot waarna de KNRM het slachtoffer aan land heeft ge bracht. SIRJANSLAND - Op de Bredeweg in Sirjansland kwam gisteren om 15.40 uur een 66-jarige wielrenner uit Zierikzee ten val. De man fietste met twee anderen in de richting van de Dillingsweg. Door een put in de weg sloeg het stuur van de 66-jarige om en hij viel. Hij is per ambulance met een hersenschudding en letsel aan zijn schouder, been en hand naar het ziekenhuis in Goes gebracht. KERKWERVE - De politie hield woensdagmiddag tussen 15.00 en 17.45 uur een snelheidscontrole op de Heuvelsweg bij Kerkwerve. Er kwamen 635 automobilisten voorbij. Van hen reden er 118 te hard. Op de Heuvelsweg geldt een maxi mumsnelheid van 80 kilometer per uur. ELLEMEET - In de nacht van woens dag op donderdag kreeg een hore cagelegenheid in Ellemeet onge wenst bezoek van inbrekers. Die forceerden tussen 1.30 en 2.00 uur een deur. Zij namen verschillende goederen mee, waaronder een laptop en een aantal cd-roms. De waarde daar van is niet bekend. Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. |Op zoek naar een I stoere skelter? door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Laat de Geneeskundige Hulpverlening Organisatie bij Rampen, kortweg GHOR, eerst maar eens een begroting en een in vesteringsplan maken en dan zul len we eind dit jaar eens bezien of we daaraan gaan meebetalen. Dat vindt een ruime meerderheid van de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad van het voorstel om zestig cent per inwoner uit te trek- voor meer personeel bij de De organisatie, vorig jaar ktaan uit de GGD Zeeland en gebracht bij de Veiligheidsre- ctioneert niet goed vindt van Volksgezond- ÜR heeft tot 1 novem- n op orde te door het aan kan de dienst op orde worden gebracht. En of de gemeenten daar aan mee willen betalen, het is tenslotte een gemeenschappelijke regeling? Op Schouwen-Duiveland doen ze dat dus niet. De irritatie zit 'm vooral in het feit dat regelingen als GGD en GHOR de gemeenten keer op keer voor voldongen fei ten plaatsen. A. Overwater van het CDA: „Wij hebben het recht om deze regelingen te controleren, maar dat lukt ons telkens niet. Dus gaan we het nu eens anders doen." Hoewel de gehele raad doordron gen is van het belang van hulpver lening, overheerste toch de erger nis over verkeerde begrotingen en te late jaarstukken van met name de GGD. Alert!, WD, CDA, LSD en GroenLinks vonden het tijd een signaal af te geven. PvdA, Christenunie en SGP wilden wel dokken. Verder besloot de raad dat onder zocht moet worden of er wijkra den in Zierikzee en een dorpsraad in Renesse kunnen worden opge richt. De raad vindt het jammer dat dit in vijftien van de plaatsen wel is gelukt en in deze twee niet. Alert! diende hier een motie over in. „Die kan geen kwaad, maar de eerste stappen in deze richting zijn al gezet", antwoordde wethou der G. Houtekamer. Voorwaarde is wel dat de inwoners zelf met het initiatief komen. Alert! was hier mee tevreden en trok de motie in. Ook gisteravond lukte het wethou der W. Renden niet de raad aan te laten geven waar de komende ja ren geld aan mag worden uitgege ven en waar dat dan vandaan moet komen. Het college doet dat nu zelf in de begroting en dan mag de raad erop reageren. I** Gemeenteraad is het zat om voor voldongen feiten te worden geplaatst en betaalt niet mee aan extra mankracht voor slecht functionerende hulpdienst. GOES - Op de Houtkade in Goes is gisteren bij een eenzijdig ongeval een gedenkteken vernield. Een 31-jarige automobiliste uit Yerseke reed per ongeluk over het gedenk teken, nadat ze van de weg was ge raakt. Het gedenkteken raakte be schadigd. De vrouw reed door om dat zij dacht dat ze over een grote steen reed. Een getuige heeft het kenteken doorgegeven en de poli tie kon de bestuurster achterhalen. De vrouw is bereid de schade te vergoeden. Trompettist Pascal van de Velde studeerde af met een negen, maar is nog niet tevreden. „Ik kan nog zoveel details verbeteren." foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57