Binnenland Wanbetaler met kind wordt ontzien Miljoenen Nederlanders zonder pincode op reis Verzonnen artikel over babyfabriek in Afrika creëert rel in medialand Oudenbosch schrikt van drugsdelicten BMW 4 I Vrijdag 29 juni 2007 PZC Handtekening volstaat in sommige landen niet voor creditcardhouders. Minister Rouvoet maant tot voorzichtigheid bij afsluiten gas en licht. Krant tuint in poging Panorama om in 24 uur mediahype te scheppen. Politie ontkent verband ontvoering en smokkel heroïne door zussen. Dode bij schietpartij in drukkerij Eindhoven Bus en tram gemiddeld 3,1 procent duurder (1e) Autotechnicus APK (m/v) Garage Verbrugge BV DEN HAAG - Meer dan twee mil joen Nederlanders hebben deze zo mer in het buitenland hun credit card mogelijk vergeefs op zak om dat zij de bijbehorende pincode niet kennen. Dat blijkt uit een on derzoek van TNS NIPO, waarvan de resultaten gisteren zijn gepubli ceerd. Het komend weekeinde be gint voor het zuiden van Neder land de zomervakantie. Sinds kort worden de nieuwe cre ditcards in Nederland voorzien van een chip, waardoor het zetten van een handtekening bij een beta ling in sommige Europese landen niet langer voldoende is. De bijbe horende pincode is noodzakelijk om betalingen te kunnen doen. Van de 650 Nederlandse creditcard houders die het onderzoeksbureau ondervroeg, bleek 40 procent niet op de hoogte te zijn van het ge bruik van de pincode in vakantie landen als Frankrijk, Turkije en België. Dat komt overeen met meer dan 2 miljoen creditcardge bruikers. De banken en creditcardverstrek kers zullen in een publiciteitscam pagne de consumenten informe ren over de pincode en het ge bruik ervan. VAN STRAATEN DEN HAAG - Wanbetalers mogen niet worden afgesloten van gas, water en licht als hun kinderen nog thuis wonen. Het gezin mag ook niet zomaar uit een huurhuis worden gezet. Eerst moet er voor de kinderen een oplossing zijn. Dat staat in het beleidsplan 'Alle kansen voor alle kinderen' van mi nister André Rouvoet (Jeugd en Gezin). Hij vindt dat kinderen niet de dupe mogen worden van de problemen. Gemeenten moeten zien te voorkomen dat gezinnen met kinderen op straat komen te staan. Bij dreigende huisuitzetting moeten gemeenten en woningcor poraties het Bureau Jeugdzorg in schakelen, teneinde de veiligheid van de kinderen te garanderen. „Vaak gaat huurschuld samen met andere problemen in het gezin", schrijft Rouvoet. Ger Jaarsma, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging voor Volkskrediet, beves tigt dit. Vorig jaar meldden 46.000 mensen zich voor schuldsanering. „Bij 20 procent van hen speelden alleen financiële problemen. De rest had andere problemen: het ging slecht met de relatie, de part ij Volgens het plan van Rouvoet moet sneller hulp worden gebo den bij kindermishandeling. Ouders die scheiden moeten een plan maken voor de opvoeding. ner was verslaafd, of ze kampten met psychische klachten." Ouders met opvoedingsproble men kunnen volgens het plan van Rouvoet terecht bij de Centra voor Jeugd en Gezin, die in 2011 in alle gemeenten moeten bestaan. Hulp verleners moeten samenwerken om problemen op te lossen. Hier door worden slachtoffers van bij voorbeeld kindermishandeling sneller geholpen. Van ieder kind moet volgens Rouvoet voor het vierde levensjaar een risicoanalyse worden gemaakt van mogelijke op groei- en opvoedingsproblemen. Ouders die scheiden moeten een plan maken met gedetailleerde af spraken over de opvoeding. Bij cri sissituaties moeten kinderen bin nen 24 uur worden opgevangen. DEN HAAG - Het weekblad Panora ma is er in geslaagd om dagblad De Telegraaf in ernstige verlegen heid te brengen. Een journalist van het tijdschrift verzon een 'ba byfabriek' in Kameroen om aan te tonen dat het mogelijk is om in 24 uur een journalistieke hype te creë ren. De Telegraaf trapte in de 'grap' en bracht het nieuws gisteren breed uit over de voorpagina. Het televi sieprogramma Hart van Neder land wist de 'ondernemer' dezelf de dag te ontmaskeren. De 35-jarige journalist zorgde de af gelopen dagen voor opschudding door zich voor te doen als de Ne derlandse ondernemer Martijn de Bree. Zijn bedrijf Wishchild Medi cals Inc. bood de mogelijkheid om tegen betaling zwangerschappen uit te besteden aan draagmoeders in Kameroen. Politici en deskundigen spraken in De Telegraaf van 'een grove schan de' en 'kinderhandel'. De redactie 'Ze zijn goed beetgenomen, ik kan me voorstellen dat ze 'not amused' zijn' van het SBS6-programma Hart van Nederland was direct achter dochtig. „We hadden al snel een interview geregeld, maar hij wilde alleen met óns praten. Dat is vreemd, als alle actualiteitenpro gramma's voor je in de rij staan", vertelt eindredacteur Roy Peters. „Ook vonden we het raar dat hij WAT AaofiST o ie KLpci O OUDENBOSCH - De politie spreekt van toeval, maar voor velen in Oudenbosch was het frappant: bin nen twee dagen raakten twee be woners uit dezelfde straat betrok ken bij drugscriminaliteit. Het gaat om een 39-jarige vrouw die maan dag met haar zus in Engeland met 115 kilo heroïne in haar auto werd betrapt en dan woensdag de gijze ling van een 27-jarige man. De poli tie ontkent dat de zaken met el kaar verband houden. De gijzeling heeft volgens de poli tie wel te maken met drugscrimi naliteit. Dat wordt afgeleid uit de verklaringen van verdachten. Of de gegijzelde man ook verdacht wordt van betrokkenheid bij drugs handel, wil de politie niet zeggen. De man uit Oudenbosch werd woensdagmorgen gegijzeld in zijn woonplaats. De politie slaagde er 's avonds in hem in Den Haag te bevrijden uit een auto waarin hij werd rondgereden. Daarbij is een gijzelnemer doodgeschoten. TWee anderen werden gearresteerd. La ter zijn in Den Haag nog vier arres taties verricht. De arrestanten zijn drie mannen van 29, 28 en 18 jaar zonder vaste woon- of verblijf plaats, een 21-jarige en een 45-jari ge man uit Den Haag en een 18-ja- rige jongen uit Honselersdijk. Wat hun relatie was met de gijzelaar uit Oudenbosch is nog onbekend. Vooral de arrestatie van de 39-jari- ge vrouw maakte indruk in Ouden bosch. „Die gaat in Engeland voor zeker 25 jaar achter de tralies. En dan te bedenken dat ze hier een dochter van veertien heeft", ver zucht een buurtbewoner. De zus jes genieten in Oudenbosch be kendheid doordat ze er een aantal jaren een café runden. niet thuis geïnterviewd wilde wor den, maar wel op een plein in Utrecht." De uiteindelijke ontmaskering van de Panorama-journalist vond plaats bij zijn huis. Peters: „Hij heeft één grote fout gemaakt, na melijk door zijn telefoonnummer in het persbericht te plaatsen. Via wat lijntjes en de Kamer van Koop handel wisten we zijn naam en woonadres te achterhalen. Bij aan komst zag onze draaiende came raploeg de man net vertrekken voor de interviewafspraak. Na een korte achtervolging gaf hij toe dat het allemaal één grote grap was." De Telegraaf wilde gistermiddag niet vertellen of de journalistieke misser wordt gerectificeerd. „Ze zijn goed beetgenomen", grapt Pe ters van Hart van Nederland. „Ik kan me voorstellen dat ze 'not amused' zijn." EINDHOVEN - Bij een schietpartij in een drukkerij in Eindhoven is gis teren een dode gevallen en zijn twee mensen lichtgewond geraakt. De dode is de 59-jarige vader van de directrice van het bedrijf De schutter kwam 's morgens met een vuurwapen drukkerij Combi- flex binnen en begon op de aanwe zigen te schieten. Hij zou zeven of acht keer gevuurd hebben. De man is nog voortvluchtig. DEN HAAG - De tarieven in het stads- en streekvervoer stijgen vol gend jaar met gemiddeld 3,1 pro cent. Staatssecretaris Huizinga van Verkeer meldde dat gisteren aan de TWeede Kamer. De 45-strippen- kaart vol tarief kost per 1 januari 20,70 euro, tegen 20,10 euro nu. Vo rig jaar kwam de stijging uit op 1,6 procent. Over de periode 2003-2006 varieerde de verhoging van 5,5 tot 2,6 procent. Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu Mini Landrover Landwind Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden, zijn wij voor onze afdeling personenwagens op zoek naar een medewerker in de functie van: De functie houdt in: Het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden met betrekking tot reparatie en onderhoud aan een gevarieerd aanbod van personenauto's. We bieden: - Een werkplek in een gloednieuwe werkplaats. - Een uitdagende functie binnen een dynamisch autobedrijf - Gerichte trainingen c.q. opleidingen - Indien van toepassing opleiding tot APK keurmeester - Een salaris in overeenstemming met opleiding en ervaring - Goede secundaire arbeidsvoorwaarden Heb je passie en ambitie en wil je deel uitmaken van ons team? Denk jij de juiste kandidaat te zijn die toe is aan een nieuwe uitdaging? Reageer dan snel! Voor meer informatie kun je contact opnemen met de heer Eric Temmerman, 0115-681222. Je schrif telijke sollicitatie kun je. voorzien van je c.v., zenden aan Garage Verbrugge BV, tav Eric Temmerman DAIHATSU LANDWIND Verkoop en onderhoud vor» BMW - Dcihafsu M-ni Landrover Landwind Industrieweg 37- 4533 AG Terneuien. Tel. 0Q31 115©120Q-Rlx0031 115 612455 wvwg ar agever brugge, rë - irvfo@garageverbrugge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4