Sport Daniel Ward ontbreekt op NK Dekkers mist Tour Bram Som meldt zich af, Ro^ier D'r,k LiPPitf i" dubbelvier Simon Vroemen loopt wel sandals flipflops E l Hulster sprinter zit nog in de Verenigde Staten. Europees kampioen op 800 meter heeft lichte achillespeesblessure. Floris Lievens uit IJzendijke nog in beeld voor plek in de race. Kerkhove bij de laatste acht Franse ploeg Agritubel laat sprinter uit IJzendijke thuis. De Lezerstour begint weer! Woontrend Zeeland richting Olympische Spelen 44 Vrijdag 29 juni 2007 PZCyy mt 18 t/m 48 oteva 0 reef 0 o'neill 0 gravis UMV» Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG door Roeland van Vliet GOES - De grote Zeeuwse afwezige op het Nederlands kampioen schap atletiek, dat komend week einde in Amsterdam wordt gehou den, is Daniel Ward. De Hulster sprinter, die in de Amerikaanse stad El Paso studeert, vliegt pas 6 juli naar Nederland. Hij zit nu nog op summerschool. Daniel Ward (23) werd op de af gelopen drie NK's derde op de 200 meter, steeds achter Guus Hoog moed. De Zeeuws-Vlaming heeft nu niet de kans om revanche te ne men en/of te laten zien welke vooruitgang hij in het afgelopen jaar heeft geboekt. Ward laat vanuit El Paso weten dat hij nog niet besloten heeft of hij deze zomer wedstrijden gaat lo pen in Europa, terwijl hij in voor- door onze sportredactie AMSTERDAM - Bram Som heeft zich gisteren afgemeld voor het NK atletiek. De Europees kam pioen en Nederlands recordhou der op de 800 meter zou de 1500 meter lopen als nieuwe uitdaging in de aanloop naar het internatio nale baanseizoen. Som heeft vorige week een kleine terugslag opgelopen in het Finse Vaasa waar hij verbleef voor Euro pa Cupwedstrijden. Nader onder zoek deze week bij sportarts Peter Vergouwen wees uit dat er inder daad sprake was van een lichte irri tatie van de achillespees. Om geen risico te nemen moet Som een week afzien van lopen op spikes en kunststof „Ik vind het jammer dat ik geen Nederlandse titel kan veroveren", zei Som. „Ik heb er erg naar uitge keken om de strijd aan te gaan op "een voor mij ongebruikelijk onder gaande jaren wel een vooropgezet programma had. „En als ik wat doe, heb ik dus ook geen idee wel ke wedstrijden dat zullen zijn." Toch heeft hij het wereldkampi oenschap, dat in september in Osa ka wordt gehouden, nog niet uit zijn hoofd gezet. De limiet op de 200 meter (20,59) ligt niet eens zo ver van zijn persoonlijk record (20,63) af- En anders heeft hij nog kans om met het team van de 4x100 meter te gaan. Maar of zijn inbreng gewenst is, weet hij niet. „Dat zal met de begeleiders bespro ken wanneer ik in Nederland ben." Maar eigenlijk is de Hulstenaar niet zo met het toernooi in Japan bezig. Hij is namelijk druk doende een nieuwe trainingsgroep in A- Atleet Daniel Ward is al volop be- zig met het volgende seizoen. De sprinter uit Hulst wil zich na de zomer geheel op de Olympische Spelen gaan richten. deel, de 1500 meter. Maar wedstrij den lopen op spikes is nu on verstandig en kan de irritatie ver ergeren. We gaan nu één week een streng herstelbeleid doorvoe ren." Wie juist wel meedoet, is Simon Vroemen. Hij nam vorig jaar in ok tober afscheid van de atletiek- sport. De 38-jarige steepleloper, nog steeds houder van het Euro pees record, gaat in eerste instan tie proberen Dennis Licht aan een goede tijd te helpen op de 3000 steeple. „Ik ga hazen voor Dennis, maar als ik lekker loop stap ik misschien wel helemaal niet uit. Mijn condi tie is best. Ik heb dinsdag nog lek ker op de baan getraind. Maar ik heb natuurlijk geen enkele baan- wedstrijd gedaan", aldus de tien voudig Nederlands kampioen op de 3000 steeple. Bram Som moet even rustig aan doen en komt daardoor niet op het NK in actie. De eigenlijk al ge stopte steepleloper Simon Vroe men is wel van de partij. merika te vormen. „Ik ben nu na vier jaar klaar met het uitkomen voor de universiteit", legt Ward uit. „Ik kan mijn eigen wed strijden en trainingsprogramma gaan draaien en dat ga ik dus ook doen. Maar ik wil dat met een groep gaan doen, zodat ik niet in een gat val en als een verdwaalde idioot op de baan kom te staan. Ik ben nu ook op zoek naar sponsors die me op weg naar de Olympi sche Spelen kunnen en willen steunen." Een nieuwe trainer heeft hij al: Paul Ereng. De Keniaan, die aan de universiteit van El Paso is verbonden, is wereldrecordhouder op de 800 meter geweest en won in 1988 tijdens de Spelen van Seoel goud op hetzelfde onder deel. „Het zal wennen zijn, maar ik denk dat we sterke progressie zullen maken op zowel de 200 als de 400 meter", meldt Ward. „Voor al op de 400 meter zijn we erg hongerig." door onze sportredactie AMSTELVEEN - Dirk Lippits gaat zich in een dubbelvier proberen te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Peking. De dertigjarige Eindhovenaar, die in Athene nog deelnam als skiffeur, kondigde en kele maanden geleden het einde van zijn roeicarrière aan. Nu neemt hij - als lid van de dubbel vier - deel aan de WB-wedstrijden in Luzern en het WK. Bij die wedstrijden is het mogelijk kwalificatie voor Peking af te dwin gen. De dubbelvier bestaat verder uit Olivier Siegelaar en Meindert Klem. Voor de vierde plek komen Floris Lievens (afkomstig uit IJzen dijke) en Robin van Keeken in aan merking. Indien de dubbelvier naar Peking mag, wil dat niet automatisch zeg gen dat Lippits ook naar de Chine se hoofdstad gaat. De Brabander richt zich eerst op de komende ra ces, voordat hij verder kijkt. „Mochten we ons plaatsen, dan TUNIS - Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich geplaatst voor de kwart finales van het 1TF 3-toernooi in Tunesië. De vijftienjarige speelster uit Zierikzee versloeg gisteren de als zevende geplaatste Fatma al Nabhani uit Oman in twee sets: 6-2 en 6-0. Ook in het dubbelspel bereikte Kerkhove de laatste acht. Samen met Richel Hogenkamp, eveneens deel uitmakend van Jong Oranje, won ze van het als vierde geplaats te duo Bennet/Bruzzone: 5-7, 6-3 en 6-4. Vandaag speelt Lesley Kerkhove, die een wildcard heeft gekregen voor het ITF 2-toernooi van vol gende week in Castricum, beide kwartfinales. NK atletiek Er hebben zich zes Zeeuwen ingeschreven. Yvonne Wisse komt op drie nummers uit. De Vlissingse meerkampster, die in voorberei ding is op de Europacup in Tal linn, doet mee op 100 meter horden, hoog- en verspringen. Hulstenaar Alex Ward is actief op de 100 en 200 meter. De Coese Marije Jansen heeft ook twee starts: op de 100 en de 400 meter horden. Van alle Zeeuwen heeft Jisca Docters de hoogste positie op één van de plaatsingslijsten. De Terneuzense staat derde bij het speerwerpen. Esther van den Pol (polsstok hoogspringen) en Joost de Klerk (1500 meter), beiden af komstig uit Goes, doen ook mee in Amsterdam. ontstaat een nieuwe situatie", al dus Lippits. „Dan hou ik alle op ties open. Maar ik ga alleen naar de Spelen als er echt mooie per spectieven zijn." Alhoewel Lippits de afgelopen ja ren in de skiff uitkwam, is de dub belvier geen onbekend terrein voor hem. In 2000 won hij tijdens de Olympische Spelen van Sydney zilver op dat onderdeel. De naam van Lippits was de enige verrassing in de wereldbekerselec tie die gisteren bekend werd ge maakt door de roeibond. Bij de succesvolste boten (mannenacht, vrouwenacht en vier-zonder-stuur- man) bleef de samenstelling ten opzichte van de WB-wedstrijd in Amsterdam ongewijzigd. De selec tie voor een aantal andere boten, zoals de lichte vier-zonder, wordt op een later tijdstip bekendge maakt. Voor de lichte vier-zonder is Roeland Lievens, eveneens uit IJ zendijke, in beeld. De Zeeuws-Vlamingen Floris en Roeland Lievens krijgen nog te horen of ze mee mogen doen aan de wereldbekerwedstrijd in Luzern en het WK. IJZENDIJKE - Profrenner Hans Dek kers start zondag wel in het natio naal kampioenschap op de weg in Maastricht, maar is niet geselec teerd voor de Tour. „Ze gaan zon der een sprinter, dat is wel een te genvaller voor me." Dekkers rijdt voor het tweede jaar in dienst van Agritubel. Het Fran se team, dat niet tot de ProTour- ploegen behoort, heeft een wild card gekregen van de Tourorganisa tie. Dekkers: „Ik heb een redelijk voorjaar gereden, maar ben toch gepasseerd. De ploegleiding wil ze kerheid, dat ze met zo veel moge lijk renners de Tour uitrijden." Dekkers vond zelf dat hij in de eer ste week minstens voor een ere plaats had kunnen spurten. „Voor het klassement hebben ze ook niet echt een renner. Het is gokken op een goede ontsnapping en mis schien een ritzege." Het NK kwam voor de renner uit IJzendijke deze week ook even in gevaar. „Ik had al een paar dagen problemen met de ademhaling. Maandag ben ik naar de dokter ge gaan, die me een antibioticakuur heeft voorgeschreven. Normaal ge sproken moet dat in een paar da gen weer over zijn. Ik schat dat ik zeker kan rijden." Van de Zeeuwse renners hebben ook Dirk van Dam en Pieter Israël zich geplaatst. Tim Dees en Niek Rentmeester rijden morgen het kampioenschap voor beloften. Kijk vanaf 3 juii in de krant of surf naar www.pzc.nl/lezerstour Uw Luxaflex Inspiration Dealer: Duinstraat 1 Sa Koudekerke Telefoon C01 1 S3 55 55 60 Fax CG1 1 S3 55 2D 53 info@wQontrenci.nl www. woontrend.rif

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46