Sport Feyenoord is nog niet uitgewinkeld Real Madrid laat Fabio Capello vallen Eerste duel Brazilië loopt uit op deceptie mm. Rotterdamse club wil nog meer spelers aantrekken. van de reepe Amoah naar NAC Opvolger staat al klaar in de persoon van Bernd Schuster. Dopingtest wegens geloof geweigerd EK triatlon 2009 aan Holten toegewezen Guy Roux laat het er niet bij zitten Dick van Burik weg bij Hertha Ook Eric Abidal naar Barcelona Milano Koenders stapt over naar AZ Mexico is op tweede dag Copa America met 2-0 te sterk. Garage Verbrugge is erkend service dealer voor DAF. Daarnaast onderhouden en repareren we getrokken materieel. MONTEUR(S) BEDRIJFSWAGENS 0115'681222' The new DAF Range PZC Vrijdag 29 juni 2007 43~ P R U I M I N G door Jochem Lippmann ROTTERDAM - De trotse beleidsma kers van Feyenoord proostten gis teren op de komst van Roy Ma- kaay en Kevin Hofland. De spits en centrale verdediger volgen het voorbeeld van trainer Bert van Marwijk en spelers Luigi Bruins, Andwélé Slory, Tim de Cler en Giovanni van Brockhorst. En Feyenoord is nog steeds niet uitgewinkeld. „Er komen nog meer spelers", verklapte technisch manager Peter Bosz. „Ik zeg alleen niet hoe veel." Wat is er toch bij de nummer ze ven van het vorige seizoen aan de hand? De scouts van Feyenoord speurden de afgelopen jaren nood gedwongen naar de beste voetbal lers van clubs die nog werken met bedragen van minder dan zes nul len. En nu kiezen plotseling de spits van Bayern München en de goed betaalde verdedigers van Bar celona, AZ en Wolfsburg voor de gevallen volksclub uit het zuiden van Rotterdam. Zijn de veelbespro ken en steenrijke havenbaronnen dan eindelijk ontwaakt? Of ne men de ambitieuze beleidsmakers van Feyenoord zoveel risico's dat de club op een faillissement afste vent? „Niets van dat alles", bena drukte financieel directeur Onno Jacobs van Feyenoord. „We ne men helemaal geen risico's en we zijn ook niet overgenomen. We ha len het geld voor aankopen uit de recent geïnitieerde Talenten Pool en de uitgifte van certificaten voor aandelen." Feyenoord heeft de be langrijkste spelers in een Talenten Pool ondergebracht. Investeerders profiteren mee bij de mogelijke verkoop van de bewuste voetbal lers. „De eerste Talenten Pool heeft zes miljoen euro opgele verd", weet Jacobs. „De tweede Ta lenten Pool moet vijf miljoen op brengen. Met de aandelen willen we nog twintig miljoen ophalen." De komst van de nieuwe spelers is ook goed voor het imago van Feye noord. „Een maand geleden liep ie dereen hier met het hoofd naar be neden. Nu staan er rijen voor de kassa's waar seizoenkaarten wor- W* Feyenoord gaat weer meedoen om de prijzen. De nieuwkomers Roy Makaay en Kevin Hofland wil len daar hun steentje aan bijdra gen. den verkocht. „Feyenoord gaat weer meedoen om de prijzen", be loofde trainer Van Marwijk. „Feye noord gaat weer terug naar de top", sprak nieuwkomer Makaay. „Daar wil ik mijn steentje aan bij dragen. Ik wilde niet op de bank van Bayern München belanden. Ik wil de komende drie jaar voetbal len bij Feyenoord." Bosz verklaarde dat Feyenoord de komst van spelers als Van Bronck- horst, Makaay en Hofland zorgvul dig heeft voorbereid. „Ik ben blij dat het nieuwe Feyenoord vorm krijgt. We zijn echter nog niet klaar", aldus de technisch manager die niet wist of alle nieuwelingen tijdens de jaarlijkse Open Dag in de traditionele helikopter passen. „Misschien moet je een Boeing hu ren", opperde een enthousiaste supporter. SCHOENMODE I Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl BREDA - NAC heeft zich versterkt met Matthew Amoah. De 26-jarige Ghanese international, die in het verleden voor Vitesse uitkwam, komt over van Borussia Dort mund. De aanvaller zal in Breda een contract voor drie jaar onderte kenen als de medische keuring goed uitvalt. In Duitsland kwam Amoah niet veel aan spelen toe. door Norbert Kleinherenbrink MADRID - Wat heel Spanje al wist, weet Fabio Capello nu zelf ook. De 61-jarige Italiaan is geen trainer meer van Real Madrid. De Spaan se clubleiding maakte het langver wachte nieuws over het ontslag van de geplaagde coach gisteren of ficieel bekend. Het winnen van de landstitel, op het nippertje, heeft Capello niet kunnen redden. „We hebben be sloten om niet met hem door te gaan. Het was geen gemakkelijke beslissing. Hij heeft goed werk ge daan. Maar hij is niet de ideale persoom om alles te bereiken wat we willen", liet sportdirecteur Ped- ja Mijatovic in een persverklaring weten. SYDNEY - Een Australische bokser met olympische aspiraties is door het Sporttribunaal in Lausanne (CAS) voor twee jaar geschorst we gens het weigeren van een doping test. Moslim Omar Shaick wil niet meewerken aan een controle op verboden middelen om religieuze redenen. Volgens de negentienjari ge amateur staat zijn geloof hem niet toe om ten overstaan van an deren urine af te staan. Het CAS twijfelde niet aan de uitleg van Shaick, maar schorste hem toch om geen precedent te scheppen. HOLTEN - Het Europees kampioen schap triatlon op de olympische af stand zal in 2009 in Holten wor den gehouden. De Overijsselse plaats kreeg het evenement giste ren tijdens het congres van de Eu ropese federatie (ETU) in Kopen hagen toegewezen. - „Toen we een week geleden wer den uitgenodigd een presentatie te komen geven, begrepen we dat on ze kansen behoorlijk waren. Maar je moet het dan nog wel waarma ken", zei Martin Pieters, voorzitter van het organisatiecomité. Eerder had voorzitter Ramon Cal- deron al opgemerkt dat Real Ma drid behoefte heeft aan een ande re, meer enthousiaste manier van spelen. De voormalige topcoach van AC Milan en Juventus kan rekenen op een zware afkoopsom. Zijn driejari ge contract in Madrid liep door tot medio 2009. Naar verluidt krijgt de Italiaan een 'oprotpremie' van ruim zes miljoen euro. In 1997 werd zijn contract bij Real Madrid ook al vroegtijdig verscheurd. Ook toen had hij over succes met de hoofdmacht niet te klagen. Zijn opvolger staat al klaar. Alge meen wordt aangenomen dat de voormalige Duitse spelmaker Bernd Schuster de technische lei ding krijgt bij Real Madrid. De 47-jarige trainer heeft de laatste ja ren furore gemaakt met de Spaan se club Getafe, waarmee hij in het afgelopen seizoen de Spaanse be- PARIJS - De Franse voetbaltrainer Guy Roux (68) pikt het niet. Tot in de hoogste kringen wil hij zijn 'beroepsverbod' aanvechten. Vol gens de reglementen van de Fran se profliga is hij te oud om bij RC Lens in dienst te treden. De maxi male leeftijd voor coaches op het hoogste niveau is 65 jaar. „Ik wist dat dit zou gebeuren. Maar ik laat het er niet bij zitten. Dit is een illegale maatregel, pure discriminatie. Het is tegen de Fran se en Europese wet", liet de coach strijdbaar weten. BERLIJN - Dick van Burik vertrekt bij Hertha BSC. Beide partijen heb ben gisteren besloten het nog tot medio 2008 lopende contract te verbreken. De leiding van Hertha wilde de 33-jarige Nederlandse ver dediger, die in tien jaar 245 wed strijden in de Bundesliga speelde voor de Berlijnse club, kwijt we gens een conflict met zijn vader en zaakwaarnemer Karei van Bu rik. Deze zou het jonge Hertha-ta- lent Jerome Boateng een transfer naar concurrent Hamburger SV hebben aangeraden. Fabio Capello kerfinale haalde. Zijn contract tot medio 2008 moet Schuster eerst zelf afkopen voordat Real Madrid officieel met hem in de slag kan gaan. LYON - Barcelona blijft stevig inko pen. De Spaanse club van trainer Frank Rijkaard heeft gisteren de Franse international Eric Abidal van Olympique Lyon overgeno men. Met de transfer is een bedrag van 15 miljoen euro gemoeid. De 27-ja- rige verdediger ondertekent in Bar celona een vierjarig contract. De Catalaanse topclub trok eerder Thierry Henry (Arsenal) en Yaya Touré (AS Monaco) aan. Dat kost te Barcelona in totaal 36 miljoen euro. ALKMAAR - RKC en AZ hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Milano Koenders. De 20-jarige Amsterdamse verdedi ger, afkomstig uit de Ajax-jeugd en ondanks een doorlopende verbin tenis niet te houden in Waalwijk, ondertekende gisteren in Alkmaar een contract voor vijf jaar. Theo Zwarthoed maakte een over gang in omgekeerde richting. De 24-jarige doelman speelt komend seizoen op huurbasis voor RKC. AZ had Zwarthoed afgelopen com petitie uitgeleend aan Excelsior. door onze sportredactie DEN HAAG - Brazilië heeft zich op de tweede dag van de Copa Ameri ca laten overrompelen door Mexi co. De Mexicanen wonnen, ondanks het gemis van hun geblesseerde topscorer Borgetti, in Venezuela met 2-0. Bij Brazilië speelden Alex en Afonso Alves mee. De overwinning van Mexico was grotendeels te danken aan doel man Guillermo Ochoa. De stand-in voor vaste doelman Oswaldo Sanchez maakte in de tweede helft de ene na de andere 'onmogelijke' redding, onder meer na een vlammend schot van Hee- renveen-spits Afonso Alves. Nery Castillo, die zichzelf met een fraai lobje vrijspeelde, opende de score in de 23ste minuut. Roman Morales maakte er voor rust uit een vrije trap 2-0 van. Alves viel na de pauze in voor mid denvelder Diego van Werder Bre- men. PSV'er Alex speelde de hele wedstrijd. Beide ploegen kwamen met een jong team vol 'invallers' het veld in. Brazilië mist toppers als Kaka en Ronaldinho, die na een slo pend voetbalseizoen rust nodig hadden en Mexico spaarde vier ba sisspelers die te kampen hadden met blessures en vermoeidheid na het toernooi om de Gold Cup in de Verenigde Staten. Brazilië heeft het altijd moeilijk te gen Mexico. Van de laatste negen wedstrijden sinds 1999 werd er maar één gewonnen. Brazilië kan, zondag in de tweede groepswed strijd tegen Chili revanche nemen. In de andere openingswedstrijd in poule B won Chili met 3-2 van Ecuador. I** Brazilië beleefde tijdens de Copa America een valse start. De ploeg verloor met 2-0 van Mexi co. Alex en Afonso Alves speel den mee bij Brazilië. gas», JÜ2SIL Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden zijn we op zoek naar: De functie houdt in: Het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden met betrek king tot reparatie en onderhoud. Gevraagd wordt: - LB0/MB0 opleiding - Werkervaring binnen het vakgebied - Klantgericht en zelfstandig kunnen werken We bieden: - Een goed ingerichte werkplaats. - Primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens CAO Motorvoertuigenbedrijf. Heb je passie en ambitie en wil je deel uitmaken van ons team? Denk je de juiste kandidaat te zijn die toe is aan een nieuwe uitdaging? Reageer dan snel! Voor meer informatie kun je contact opnemen met de heer Eric Temmerman, Je schriftelijke sollicitatie kun je, the reflection of quality voorzien van je c.v., zenden aan: Garage Verbrugge BV, tav Eric Temmerman, Industrieweg 37,4538 AG Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45