Maertens in verlegenheid door foto Rabo-renners missen respect VINKEVEENSE PLASSEN Titel Tansikkoezjina KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 4 Belg bekent ritzege cadeau te hebben gedaan in Tour van 1976. 3-/4-daagse autovakantie Mijdrecht waarom zou je verder zoeken Ontdek dit unieke natuurgebied! ,A2 Vrijdag 29 juni 2007 PZC door Alexander van Eenennaam HILVERSUM - Zijn geheugen moest even worden opgefrist, maar uit eindelijk kon Freddy Maertens er niet meer omheen. De Belg won in 1976 acht etappes in de Ronde van Frankrijk, maar dat hadden er negen moeten zijn. Hij werd ex pres tweede in de achtste rit, naar Divonne-les-Bains. Na 21 jaar wilde de Belg dat niet zo- maar bekennen, maar een archief foto van fotograaf Tonny Strou- ken, opgenomen in een boek van NOS-presentator Mart Smeets, bracht Maertens danig in het nauw. NOS-verslaggever Kees Jong kind zocht Maertens, die met Ed dy Merckx en Charles Pelissier het record deelt van de meeste etappe zeges in één Tour (acht), in Roese- laere op en dwong hem tot de be kentenis, te zien in de uitzending van de Avondetappe van 18 juli. Jongkind nam twee foto's mee, één waarop Maertens voor de start een onderonsje had met de latere ritwinnaar, de Fransman Jacques 'Esclassan. Op de andere foto was de massasprint te zien, waarop Esclassan en Maertens zij aan zij op de finish afgaan. Wat echter niet eerder was opgevallen: Op de achtergrond steekt een ploegmaat van Esclassan in volle sprint al jui chend een arm in de lucht. Hij had duidelijk voorkennis. „Ik wilde Maertens daar wel eens naar vragen", zei Jongkind. „Hij bleek de foto's niet te kennen." Ter wijl de camera draaide, confron teerde de verslaggever de oud-ren- Maertens: 'Achteraf is het jammer dat ik het gedaan heb' ner (55) met de foto's. Eerst kreeg Maertens de foto van het onder onsje te zien. „Een babbeltje, of we goed geslapen hebben", haalde Martens het moment terug. „Dat denk ik althans, ik kan me dat moeilijk herinneren van 1976." Toen kwam de andere foto tevoor schijn. Jongkind: „Hij had vooraf misschien wel vijf vluchtwegen, maar op dat moment stond overal een hek voor." Maertens kon niet meer terug en biechtte het verhaal op. Zijn ploeg leider had een deal gemaakt met zijn collega van de Peugeot-ploeg. Die had op dat moment nog wei nig te vieren gehad. De bewuste foto: een ploegmaat van Jacques Esclassan steekt zijn hand in de lucht, omdat hij weet van de deal met Freddy Maertens. „Er was zelfs sprake van dat Peugeot zich zou terugtrekken", weet Maertens nog. „Toen hebben we erover gesproken met de ploegmakkers, samen met mijn ploegleider. En die zei: Als je er iets aan kunt doen, probeer dan Jacques te laten winnen. Achteraf foto Lex van Lieshout/ANP is het jammer dat ik het gedaan heb. Anders was ik alleen record houder en nu zijn we met z'n drie ën." door onze sportredactie DEN HAAG - Alle renners van de Ra- bobank-wielerploeg hebben aange geven dat ze de anti-dopingverkla- ring zullen tekenen. De internatio nale wielrenunie verlangt van de „coureurs dat ze hun handtekening zetten onder een verklaring waar in ze zeggen niets met doping te maken hebben of hebben gehad. De Rabo-coureurs lieten gisteren echter wel blijken niet bepaald ge lukkig met de gang van zaken te zijn. „Wij voelen vooral een gebrek aan respect voor de rechten van de in dividuele wielrenner", aldus de coureurs in een persverklaring. De renners erkennen het pro bleem van doping in de wieler sport en steunen de UCI in de strijd ertegen. „Echter, wij vinden dat de UCI zich niets gelegen laat liggen aan de vrije keuze van de in dividuele wielrenner. De coureur die ervoor kiest de verklaring 'Ri ders' commmitment to a new cy cling' niet te ondertekenen, valt een respectloze behandeling ten deel." JAKOETSK - Tamara Tansikkoezjina is de nieuwe wereldkampioene dammen. De Russische kwam gis teren in de vijftiende en laatste ronde remise overeen met haar enig overgebleven concurrente Da- ria Tkatsjenko uit Oekraïne. Tansikkoezjina bëeindigde het toernooi in Jakoetsk daardoor met 21 punten, één meer dan Tkatsjen ko en Marfa Danilova. Deze Rus sin steeg naar de gedeelde tweede plaats door de Litouwse Laima Ad- lite te verslaan. Nina Hoekman werd in Siberië nog vierde, in ge zelschap van de Wit-Russische Iri- na Pasjkevitsj, met wie ze op de slotdag de punten deelde, en de Letse Zoja Golubeva. Vitalia Dou- mesh, de tweede Nederlandse deel neemster, bleef elfde na een remi se tegen Nogovitsina. vanaf 1 Nu in het uitgebreide KRAS-aanbod; de Vinkeveense Plassen! Vlakbij dit unieke natuurgebied hebben we een geheel gereno veerd 4-sterren hotel gecontracteerd in het gezellige Mijdrecht. U boekt al een heerlijke 3- daagse reis vanaf slechts 69! VINKEVEENSE PLASSEN Gemeente De Ronde Venen is een uniek gebied van plassen en polders en bestaat uit de kernen Mijdrecht, Vinkeveen en Wilnis. Door jarenlan ge veenafgravingen zijn de Vinkeveense Plas sen ontstaan. In de Ronde Venen zijn dan ook talloze schitterende fiets- en vaartochten te maken. Het watersportdorp Vinkeveen concen treert zich rondom de Vinkeveense Plassen. Hier vindt u talloze verhuurbedrijven van bootjes en fietsen, maar ook gezellige restaurantjes en cafeetjes. Ook een bezoek aan Hilversum, hét centrum van de Nederlandse televisie, is beslist de moeite waard. Tijdens een tochtje door deze leuke plaats is de kans dat u een bekende Nederlander tegenkomt natuurlijk wel erg groot. In Hilversum kunt u een kijkje nemen in de studio's en het Goois museum. Of gaat u lie ver winkelen in Amsterdam of Haarlem? HAMPSHIRE HOTEL MIJDRECHT**** U verblijft in het 4-sterren Hampshire Hotel Mijdrecht. Het hotel beschikt over o.a. sfeer volle kamers, lounge, terras, uitstekend restau rant'Meesters'en gratis parkeergelegenheid. Uw comfortabele kamer is voorzien van LCD- televisie, kluisje, groot bureau en badkamer met douche en toilet. INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Hampshire Hotel Mijdrecht, in een 2-persoonskamer, met uitgebreid ontbijtbuffet. Aankomstdata: vrijdag en zaterdag van 20/7 t/m 27/10 3 dagen 4 dagen Juli-augustus v.a.€75 v.a.€99 September-oktober v.a.€69 v.a.€99 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Voor overige prijzen, data, 1 -pk toeslag of (kinder)kortingen zie kras.nl. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reisnr. AUTO 26.152, zie www.kras.nl/26152

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44