Sport Hoog uurloon voor Krajicek Tour de France loopt gevaar voor geschorste Alessandro Petacchi 43 41 44 Nederlandse is in 61 minuten klaar met haar tweede-rondepartij. Willem-Alexander is herkiesbaar Italiaanse sprinter moet zich maandag melden bij aanklager. Tim Henman uitgeschakeld op Wimbledon Robert Kubica is fit genoeg om te racen Jaksche niet welkom bij Duitse titelstrijd Danilo Di Luca staat onder verdenking Feyenoord gaat weer meedoen om de prijzen Vrijdag 29 juni 2007 Michaëlla Krajicek geniet tijdens haar snelle partij tegen Katie O'Brien. "ïB'lRHr Daniel Ward moet NK atletiek aan zich voorbij laten gaan door Certjan van Geen LONDEN - Er zijn dagen dat het uur tarief van Michaëlla Krajicek lager ligt dan de 16.000 euro die ze giste ren toevoegde aan haar prijzen geld in 61 minuten tennis. Via een afgetekende zege op Katie O'Brien (6-0 6-1) plaatste de Nederlandse zich voor de derde ronde op Wim bledon. Het was een walk in the park op baan 3 voor Krajicek, waar ze vlak na het middaguur klaar was. De Britse nummer één, slechts als 154e geklasseerd op de wereldrang lijst, had geen schijn van kans te gen haar Nederlandse evenknie. Krajicek hoefde niet eens op de DEN HAAG - Prins Willem-Alexan der is herkiesbaar voor een tweede termijn in het Internationaal Olympisch Comité (IOC). De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dat gisteren bevestigd. Volgende week is in Guatemala de sessie van het IOC. Daar staat de reglementaire herverkiezing van twintig leden op het programma. Ook wordt de stad voor de Winter spelen van 2014 gekozen. De prins gaat het congres bezoeken. Willem-Alexander liet in het verle den al vaker doorschemeren zijn werkzaamheden binnen het IOC met veel plezier te doen. Alge meen wordt ook aangenomen dat hij het lidmaatschap houdt, totdat hij de troon bestijgt. De tweede termijn is voor acht jaar. top van haar kunnen te spelen. „Maar toch was het een test", zei Krajicek. „Je wordt altijd getest." Tegenover acht aces en vijf onnodi ge fouten van haar kant stonden zeven dubbelfouten en 29 af zwaaiers van de Engelse. O'Brien, die de eerste Engelse vrouw in de tophonderd wil worden sinds Sam Smith in 1999, zat vooral met haar backhand in de knoop. Krajicek stond erbij en keek er naar. Dat leidde ook tot passiviteit. Ze kwam slechts drie keer naar het net om ook drie keer te scoren. Desondanks wees ze de suggestie dat ze - net als in haar eerste ron de tegen Tzipora Obziler - te wei nig agressief had gespeeld, van de hand. „Ik gaf genoeg druk van achteruit. Wat ik deed, was goed genoeg. Ik hoefde niet meer te doen. Zij maakte het me makkelijk door onze sportredactie MILAAN - Het is onzeker of Ales- sandro Petacchi kan meedoen aan de Ronde van Frankrijk. Conform de ethische code die geldt voor wielerploegen uit de ProTour, heeft Milram de Italiaanse top- sprinter gisteren voorlopig ge schorst. De Italiaan bleek in de recente Ronde van Italië te veel salbuta- mol in het lichaam te hebben. Pe tacchi heeft volgens Milram toe stemming om dat anti-astmamid- door vaak in mijn hitting zone te serveren. En omdat mijn service gged liep, was het alleen een kwestie van mijn concentratie hou den." Vijfjaar geleden stond voor de laat ste keer een Nederlandse (Miriam Oremans) in de derde ronde. Nog verder terug, in 1995, bereikten Brenda Schultz en Petra Kamstra de laatste zestien. Schultz ging dat jaar zelfs nog een stapje verder. Zij verloor destijds pas in de kwartfi nale van Arantxa Sanchez Vicario. Krajicek neemt het nu vandaag in de derde ronde op tegen Anna Tsjakvetadze. De twintigjarige Rus- Michaëlla Krajicek heeft geen enkele moeite met Katie O'Brien: 6-0 6-1. In de derde ronde van Wimbledon treft ze Anna Tsjakvetadze. del te gebruiken, maar zijn waarde zat volgens teammanager Gerrie van Gerwen net boven de toegesta ne grens. „De grens is 1000 nanogram, bij hem werd 1320 gemeten. Dat ver schil is waarschijnlijk net een puf- je van zijn verstuiver, maar de Itali aanse wielerbond wil het uiter aard precies uitzoeken. Maandag is een hoorzitting in Italië, dan moet duidelijk zijn of Alessandro de Tour nog kan halen." Petacchi en zijn advocaat melden zich maandag bij de openbare aan klager van de Italiaanse wieler bond en het olympisch comié CO- NI. „Onderzoeken in het laborato rium in Barcelona hebben niet sin is haast ongemerkt opgeklom men naar de zevende plaats op de wereldranglijst. Ze volgde Krajicek dit jaar op als winnares in Hobart en Rosmalen. Bovendien bereikte ze op de Au stralian Open en op Roland Gar ros de kwartfinale. Op Wimble don is Tsjakvetadze als zevende ge plaatst. De onderlinge score is met 1-0 in het voordeel van Krajicek. In 2005 in Hasselt moest Tsjak vetadze op 6-1 3-1 opgeven. Vandaag krijgt ze een heel andere Tsjakvetadze tegenover zich, weet Krajicek, die vorig jaar op de Au stralian Open voor de eerste keer bij de laatste 32 op een Grand Slamtoernooi kwam. „Ze is een van de meest getalenteerde speel sters op de WTA-tour. Heel steady en ze kan uitdelen. Ik zal goed moeten serveren." kunnen uitwijzen of de salbutam- ol uit een pufapparaat of een spuit kwam. De UCI heeft het daarop weer terugverwezen naar Italië. Maandag wordt het vrijspraak, an ders gaat het naar de tuchtcommis- sie van de UCI. Dan rijdt Ales sandro de Tour niet. Anders wel, tenzij de UCI nog in beroep gaat bij het sporttribunaal in Lausanne. Dat kan in theorie nog gebeuren." De teamleiding van Milram heeft alle vertrouwen in Petacchi. „Als hij nou een notoire dopegebruiker was, zou het een ander verhaal zijn", zegt Gerrie van Gerwen. „Maar van 320 nanogram extra ga je echt niet beter fietsen. Eerder slechter." Tip? sport@pzc.nl LONDEN - Tim Henman is gisteren uitgeschakeld in de tweede ronde van Wimbledon. De Engelse publiekslieveling deed eerder deze week met zijn heroïs che strijd tegen de Spanjaard Car los Moya oude tijden op de All England Club herleven. Maar hij0, moest in zijn tweede partij in vijf sets buigen voor Moya's landge noot Feliciano Lopez. De Zuid-Eu ropeaan versloeg Henman met 7-6 7-6 3-6 2-6 6-1. Titelverdediger Roger Federer be reikte de derde ronde. De Zwitser se nummer één van de wereld ont deed zich in drie sets van het Ar gentijnse talent Juan Martin del Potro, 6-2 7-5 6-1. De partij van Fe derer moest woensdag wegens de regen voortijdig worden afgebro ken. Federer leidde toen al met 6-2 7-5 2-0. In de derde ronde treft Federer voormalig nummer één van de we- reld Marat Safin. De 27-jarige Rus versloeg in zijn tweede-rondepar tij de Pakistani Aisam-Ul-Hag Qu- reshi met 6-4 6-2 7-6 (4). NEVERS - De Poolse formule 1-cou- reur Robert Kubica is door de art sen fit genoeg bevonden om dit weekeinde in actie te komen in de Grote Prijs van Frankrijk. Kubica had in de race in Canada een- zwaar ongeluk, waardoor hij de Grote Prijs van Amerika moest missen. „Ik heb zin om weer te ra cen en ik ben blij dat ik alleen de race in Indianapolis heb moeten missen", verklaarde de BMW-cou- reur, die gisteren zonder proble men door de medische test kwam. BERLIJN - De Duitse wielrenbond BDR heeft coureur Jörg Jaksche ge schorst voor de nationale titel-4 strijd die zondag wordt gehouden. De maatregel hoort bij de strijd te gen doping die de BDR heeft inge zet. Jaksche is regelmatig in ver band gebracht met de Spaanse do- pingarts Fuentes. De BDR wil geen renners die onder dopingver- denking staan in actie zien. Mat thias Kessler is ook niet welkom bij de Duitse titelstrijd. ROME - De Italiaanse wielrenner" Danilo Di Luca wordt steeds meer in het nauw gedreven door doping- verdenkingen. Gisteren werd bekend dat hij zich op 5 juli moet verantwoorden bij de anti-doping aanklager van het Italiaans olympisch comité vanwe ge zijn connecties met een van do- ping verdachte arts. De handel en wandel van dokter Carlo Santuccione wordt door het, gerecht onderzocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43