da's nog zacht uitgedrukt U-ZOEKT.... WIJ VINDEN BIJNA NIEUW! Zeeland Vogelvrij Minister en Tweede Kamer eens over splitsing van energiebedrijven, de bal ligt nu bij de Eerste Kamer Zoekt u een boot? boten ■ommentmhhhhi de plek voor een uitgesproken stijl in moderne wooninrichting! Audi - BMW -VW - Opel piet vogelaar auto's goes www.pietvogelaar.nl Provincie zou greep op beleid van Delta moeten vergroten. Kleverskerkseweg 59, Middelburg tel. 0118-613659 www.zeelandboten.nl PZC Vrijdag 29 juni 2007 I 3 Verklaart de Tweede Kamer de verdachte vogelvrij? Dat lijkt het geval nu een meerderheid bepleit dat iemand die is vrijgesproken door de rechter, opnieuw vervolgd moet kunnen worden voor het zelfde feit. De fracties die deze wetswijziging bepleiten, tonen in elk geval oog te hebben voor slachtoffers. Terecht. Want voor eigenrichting is in ons land geen plaats. De rechtbank neemt die taak van het individu over. Voor slachtoffers van een ernstig misdrijf is het onverteerbaar als wettelijk overtuigend bewijs - zoals duidelijke DNA-sporen - niet leiden tot een veroordeling, omdat de verdachte in een eerder proces is vrijgesproken. Minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin toont een gezonde terughoudendheid. Hij wil voorkomen dat het Openbaar Ministerie elke zaak opnieuw kan voorleggen aan de rechter. Aan de andere kant is hij wel bereid om te zoeken naar mogelijkheden om in specifieke situaties iets te doen. Dat zullen zaken zijn die naar het rechtsgevoel van de burger schreeuwen om een herziening. Ons rechtssysteem bestaat bij de gratie van het feit dat we verdachten zorgvuldig behandelen, rriaar evenzeer bij het feit dat de burger de rechtsgang als rechtvaardig ervaart. Met de lijn die de minister kiest, lijkt hij beide principes recht te doen. Om rechtsongelijkheid te voorkomen, zal hij echter kristalheldere criteria dienen te formuleren. Want een verdachte mag nimmer het slachtoffer worden van grillen van een rechter of politicus. Algemeen directeur Berden bekijkt de staalresten. foto Camile Schelstraete Het magazijn van Pot ging volledig in vlammen op. foto Peter Nicolai Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 DE WOON door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Splitsing van de ener giebedrijven is onontkoombaar. Een meerderheid van de Tweede Kamer is het met minister Van der Hoeven (CDA, Economische Za ken) eens dat alleen op die manier de publieke netwerken veilig zijn voor eventuele gevolgen van com merciële avonturen van de energie bedrijven, met name in het buiten land. Minister en Tweede Kamer willen zodoende de put dempen voordat een kalf verdrinkt. Dinsdag moet Van der Hoeven nog in de slag met de Eerste Kamer. Die rede neerde tot dusver andersom, na melijk dat afsplitsing van de net werken niet nodig is, zolang dat el ders in Europa niet gebeurt en bui tenlandse avonturen geen directe weerslag hebben op het netwerk. Als de senaat dinsdag niet akkoord gaat, kan de minister haar besluit doorzetten, maar dan heeft ze wel een politiek probleem. Ze ging gisteren toch in op de si tuatie na splitsing. Ze wees erop dat energiebedrijven daardoor hele maal niet in buitenlandse handen hoeven te vallen, zolang provin cies en gemeenten hun aandelen niet verkopen. Ze wil de aandeelhouders helpen een 'belangrijke' rol te spelen bij het energiebeleid van de bedrij ven. Daarvoor wordt een aparte re giegroep en - dit najaar - een aan deelhoudersdag in het leven geroe pen. Delta is teleurgesteld over de uit slag van het Kamerdebat. De on dernemingsraden van de energie bedrijven gaan via een kort geding proberen splitsing te voorkomen. In een mum van tijd veranderde het vuur zesduizend vierkante meter magazijnruimte in een complete ravage. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3