Muziek vanaf twee torens Sloophamer nog steeds effectief Twee koperkwintetten spelen werk Dies le Due op 260 meter van elkaar. Film van Erik de Bruyn in Utrecht in première Auteur Tessa de Loo in jury Film by the Sea Marinierskapel treedt op met Denise Jannah Nirvana-kopie geeft concert in Panta Rhei PZC Vrijdag 29 juni 2007 33 AGENDA OP PAD Kunstroute Ondernemersvereniging 'Natuurlijk Oost- kapelle' heeft een Kunstroute voor fiet sers opgezet van 20 km lang. De route leidt door Oostkapelle, Aagtekerke en Domburg, langs creatieve dorpelingen. Folders verkrijgbaar bij VW Oostkapelle. Oostkapelle, Dorpsstraat, 10-16 uur. Ladies Night Avond voor meiden van 12-16 jaar, door de Stichting Welzijn Middelburg, met sie raden maken, film, karaoke, dans. De Spot, Beddewijkstraat, Middelburg, 19.00-24.00 uur; MUZIEK Concert De Ruyter Het Zeeuws Orkest geeft in Veere samen met het Scheldeloodsenkoor een concert in het kader van het Michiel de Ruyter- jaar. Veere, Grote Kerk, 20.15 uur. Concert Concordia Muziekvereniging Concordia uit Tholen besluit seizoen met onder meer muziek van Marco Borsato en Bief. Tholen, cen trale plein wijk Stadszicht, 19.30 uur. Ierse en Engelse folk Tinkers, Drinkers Dreamers: Vijftal hard core folkies met uitbundige Ierse en En gelse folk waarmee het theaterseizoen wordt afgesloten. Nieuw- en Sint Joos- land. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Veeres Genoegen Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen, o.l.v. Bram van Over- beeke, verzorgt buitenconcert bij Zorg centrum Nieuw-Sandenburgh aan de San- denburghlaan in Veere. Bij slecht wellicht andere locatie. Dat staat vanaf 17.45 uur op www.veeresgenoegen.nl. Veere, Zorgcentrum Nieuw-Sandenburg, 19.30 uur. Zomeravondconcert Zowel fanfare en de slagwerkgroep van muziekvereniging OKK zijn te horen. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Shrek the Third: 18.30 en 21.30 uur; Shrek de derde: 18.30 uur; Die Hard 4: 18.30 en 21.15 uur; Ocean's Thirteen: 20.45 uur; Pirates of the Carib bean 3: 18.30 en 20.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Anche Libera va bene: 19.30 uur; Mother of Mine: 22.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Death Proof: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Die Hard 4: 19.30 en 22.00 uur; Ocean's Thirteen: 19.30 en 22.00 uur; Pi rates of the Caribbean 3: 21.00 uur; Sh- Wemeldinge, terras ristorante Turqoase, 19.30 uur; Concert Muziekvereniging Apollo geeft jaarlijkse zomerconcert. Geersdijk, parkeerterrein basisschool De Dubbele Punt, 19.30 uur; THEATER Bestevaer Opera over de rivaliteit tussen admiraal De Ruyter en Cornelis Tramp in de Gou den Eeuw. Terneuzen, P.V. Ontmoetings centrum Dow, 20.00 uur; Historisch openluchtspel De Bruiden van Burgh. Burgh Haamstede, Karolingische Burcht, 21.00 uur; Tinkers, Drinkers Dreamers Engelstalige dampende en swingende folk. De geneugten van drank, verloren liefdes, mannen en hun overspelige vrou wen, verre zeereizen. Voor Tinkers, Drin kers Sr Dreamers geliefde onderwerpen om te bezingen, met veel ijver geput uit Engelse en Ierse songboeken. De band, vier heren en een dame, gaat ook de dan- ce-tunes niet uit de weg. Nw en St. Joosland, Theater De Wegwij zer, 20.30 uur; meer agendanieuws op www.pzc.nl EXPOSITIES Afbeeldingen Vanaf vandaag een tentoonstelling over het icoon en het karikatuur van Michiel de Ruyter, genaamd De Ruyter verbeeld. Te zien t/m 21 oktober. Vlissingen, Mu- ZEEum. Haags-Zeeuwse kunstenaar In de Zeeuwse Bibliotheek opent de ex positie over het leven en werk van Johan nes Cornelis van der Meer Mohr. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, ma 17.30-21.00, di t/m vr 10.00-21.00 uur, za 10.00-16.00 uur (t/m 4/8); rek the Third: 18.30 en 20.30 uur; Trans formers: 22.30 uur; Shrek de derde: 19.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Die Hard 4.0: 13.45,16.15, 19.00 en 21.45 uur; Haaibaai: 14.00 uur; It's a boygirls thing: 17.00 uur; Mr Bean Holiday: 16.45 uur; Ocean's 13: 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Pirates of the Caribbean 3: 13.45,16.00,19.00, 20.00, 21.15 en 21.45 uur; Premonition: 19.00 en 22.15 uur; Schrek de derde: 13.45, 16.00 en 18.45 uur; Schrek The Third: 14.00,16.15,19.15 en 21.45 uur; Spider- man 3: 14.00 uur; ZIERIKZEE FiZi, Angel: 20.30 uur; door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Een muzikale dia loog tussen twee torens moet het worden, zondag in de binnenstad van Middelburg. Twee koperkwin tetten spelen op de torentransen van het stadhuis en de Lange Jan het stuk Twee torens van de Mid- delbugse componist Dies le Due. Het resultaat is het beste te beluis teren op een binnenplaats - via een hek toegankelijk - op de hoek van de Bachtensteene en de Ka poengang. Daar wordt ook een aantal stoelen neergezet. Het bijzondere concert is onder deel van de maandelijkse Kunst en Cultuurroute in de stad. De or ganisatie daarvan had de compo nist twee jaar geleden gevraagd 'iets bijzonders' te maken. Aanvan kelijk zou de uitvoering een jaar ge leden zijn, maar dat bleek te vroeg te zijn. Het resultaat is nu veel be ter, zegt Le Due. „Ik ben blij dat ik toen heb gezegd: ho even." Hij heeft zijn compostie bijvoor beeld meer aangepast aan de om standigheden. „Je weet dat de to- 'Je moet het stuk zo maken dat het ook goed klinkt als je niet in het midden staat' rens 260 meter uit elkaar staan en dat geluid een snelheid van onge veer 340 meter per seconde heeft. Halverwege valt het geluid precies samen, maar als je heen en weer gaat lopen krijg je een ritmever- schil. Je moet het stuk zo maken dat het ook goed klinkt als je niet in het midden staat." Het werk bestaat uit elf korte de len, waarvan fragmenten sinds maandag al zijn te horen op het ca rillon van de Lange Jan. Op beide toren staan koperkwintetten met vrijwel gelijke bezetting: drie trom pettisten met twee trombonisten en twee trompettisten met drie trombonisten. De vijftallen wor den gedirigeerd door Albert John Vervorst en Dominique Capello van Vlijt en Volharding. Zij hou den tijdens het optreden contact met elkaar, onder meer met be hulp van portofoons. De inbreng van de koperblazers wordt afgewis seld met een lied, gebaseerd op een gedicht van Roberto Juarroz en gezongen door sopraan Patricia Beysens, en met een beiaardstuk dat wordt gespeeld door Jos Vogel. Het concert begint zondag om 15.30 uur en duurt ongeveer veer tig minuten. Om 14.00 uur is er een 'try-out'. „Je bent een opwindhorloge in een digitaal tijdperk." De minach ting van computerrorist Thomas Gabriel (Timothy Olyphant) spat ervan af, als hij voor het eerst con tact heeft met politieveteraan John McClane. Gabriels opmerking komt niet uit de lucht vallen, want met hem hebben velen zich afge vraagd of de door Bruce Willis ge creëerde actieheld nog wel van de ze tijd is. Bijna twintig jaar geleden rekende de New Yorkse smeris McClane nog keihard en overtuigend af met de terroristen die in Die hard (1988) een wolkenkrabber bezet ten. Twee jaar later bond hij in Die harder de strijd aan met multina tionaal schorem op een be sneeuwd vliegveld in Washington. Na de knallende confrontatie met een gestoorde bommenlegger in Die hard with a vengeance (1995) leek McClane dan eindelijk aan te sturen op zijn welverdiende pen sioen als terroristenbestrijder. Niet dus. Vijftiger Bruce Willis is nog eens stevig in training gegaan Film. Regie: Len Wiseman Met: Bruce Willis, Justin Long, Tim Olyphant. Te zien in Vlissingen, Terneuzen en Bergen op Zoom. door Fritz de Jong om zijn succesvolste rol te herha len. Het resultaat is een gedreven optreden in een geslaagd actiespek takel: Die hard 4.0. John McClane raakt betrokken bij een grootscheepse computeraan val, waarbij alle vitale systemen van de VS een voor een worden uitgeschakeld. Het begint als een routineklusje. McClane krijgt op dracht om een wereldvreemde computernerd (Justin Long) naar het politiebureau te brengen voor verhoor. Als diens appartement be stookt wordt met bommen en an der zwaar geschut, is dat het begin van een aaneenschakeling van groots opgezette stunts en luid knallend actiegeweld. Geholpen door een legertje computercrimi nelen en een roedel vuurwapenge vaarlijke huursoldaten ontpopt de megalomane terroristenleider Tho mas Gabriel zich als een tegenstan der van formaat. Nog meer indruk maakt Hong Kongster Maggie Q, die de show steelt als een bloedmooie Aziati sche vechtmachine. De scène waar in zij samen met tegenstrever Bru ce Willis én een PC Hooft-tractor in een liftschacht lazert, behoort tot de hoogtepunten van het voort denderende spektakel. Bij het opnemen van de spetteren de stunts is zo weinig mogelijk ge werkt met de digitale trukendoos, waardoor de fysieke impact maxi maal is. En die vergelijking van McClane met een opwindhorloge? Die is veel te subtiel. John McClane is en blijft een bot instrument, eerder zoiets als een sloophamer. En zo'n ding blijkt ook in het digitale tijd perk nog behoorlijk effectief te zijn. UTRECHT - Nadine, de nieuwe speel film van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn (bekend van Wilde mossels) gaat op 29 september in première tijdens het Nederlands Filmfestival in Utrecht. De hoofd rol wordt gespeeld door drie actri ces: Monic Hendrickx, Halina Reijn en Sanneke Bos. De film draait vanaf 25 oktober in de bio scopen. De ook in Zeeland gewor telde band Nuflf Said levert twee nummers voor de soundtrack. VLISSINGEN - De jury van Film by the Sea is compleet, nu schrijfster Tessa de Loo heeft toegezegd naar het Vlissingse festival te komen. Eerder waren al de namen van Chiem van Houweninge, Sylvia Kristel, Halina Reijn, Peter van Straaten, Alex van Warmerdam en vaste voorzitter Rinus Ferdinan- dusse bekend. De negende editie van Film by the Sea is van 14 tot en met 23 september. VLISSINGEN - De Marinierskapel treedt vrijdag 6 juli tijdens de Zeeuwse Marinedagen in Vlissin gen op met de bekende jazz-zange- res Denise Jannah. Zij zal zowel voor als na de pauze een aandeel hebben in het programma, met nummers zoals I've got you under my skin, Big spender en een med ley van Shirley Bassey-repertoire. Het concert wordt gegeven op het podium bij de Koningsbrug en be gint om 20.45 uur. VLISSINGEN - De Australisch/Engel se band Australian Nirvana geeft donderdag 5 juli een concert in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlis singen. De band, een eerbetoon aan de legendarische band Nirva na, was de afgelopen jaren al diver se keren in Zeeland te zien. Zij speelt de muziek nauwgezet na en de zanger/gitarist is het evenbeeld van Kurt Cobain. Het optreden be gint om 21.00 uur. Dies le Due, met op de achtergrond de Lange Jan, een van de speellocaties voor zijn compositie Twee torens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35