airco-garage.nl Boerderij school bepleit het gedrag van fietsers BOSCH Zeeuwse markt in Middelburg Fietsverklikker blijkt succes Zomerfeest van 't Meandertje wPZC Vrijdag 29 juni 2007 27 Technologie voor het leven www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 MIDDELBURG - Vandaag is aan de voet van de Lange Jan in Middel burg een streekproductenmarkt. 't Land(t) in de Stadt, heet het ini tiatief Bijzonder aan deze markt is dat het tegelijkertijd een scholings project is voor studenten van het Groen College in Goes. Die heb ben stage gelopen bij de bedrijven die zich presenteren. Op 31 augus tus is er weer zo'n markt. Op de markt is fruit te koop van boomgaard De Zoete Kers uit Serooskerke en van fruitteler Roel- se uit Koudekerke, kaas van Pitte- perk uit Koudekerke, ijs van De Koehoorn uit Meliskerke, bier van de Scheldebrouwerij uit 's Graven polder en de Deltabrouwers, zeegroenten van Jan Poleij uit Kruiningen en producten van to- matenkweker Lans uit Rilland. Ook Café De Mug is vertegenwoor digd. Bij Desafinado wordt een lunch gemaakt van de aangeboden producten. De markt begint om 10.00 uur. GRIJPSKERKE - De fietsverklikker op de Mariekerkseweg bij Grijps- kerke doet zijn werk. De snelheid van de automobilisten is met drie kilometer gedaald en twee derde van de fietsers voelt zich veiliger sinds het elektronische waarschu wingsbord bij de kruising staat. Dit blijkt uit een onderzoek. Waterschap Zeeuwse Eilanden is uitermate tevreden met het resul taat. Hoewel de kruising niet te boek staat als onveilig, hadden met name schoolgaande fietsers wel dat gevoel. Om daar een eind aan te maken werd op 23 april de fietsverklikker ingebruikgenomen. Bijna alle ondervraagde automobi listen zeggen hun snelheid aan te passen zodra het waarschuwings bord oplicht. De helft van de fiet sers heeft dat ook gemerkt. De proef loopt een jaar. Daarna wordt bekeken of er meer fietsverklikkers moeten komen. IOp zoek naar een I stoere skelter? SGP wil steun voor opzetten scholen in de Veerse polder. door door Emile Calon DOMBURG - Steun voor de boerde- rijschool en het paardentoerisme stimuleren. Dat waren twee opval lende ideeën die gisteren naar vo ren kwamen tijdens de algemene beschouwingen van de Veerse ge meenteraad. Gemeentelijke steun voor een boerderijschool werd bepleit door fractievoorzitter L. de Visser van de SGP/ChristenUnie. Zo'n school is volgens hem een nieuw concept dat wel eens kan slagen op het Veerse platteland. Hij wees op het probleem van de teruglopende leerlingenaantallen in dorpen als Biggekerke, Zoutelande en Melis kerke. De protestants-christelijke scholen uit die dorpen laten op gaan in een brede scholen heeft niet zijn voorkeur. „Ze verliezen dan toch hun identiteit." Een bete re oplossing is dat ze friseren en sa men ergens tussen die drie dor pen in de polders een nieuwe school opzetten. Daar kan, temid den van het groen, iets moois ont staan, voorziet hij. Volgens hem een echte plattelandsschool waar geleerd wordt middenin de na tuur. Wethouder W. van Tatenho- Daar kan, temidden van het groen, iets moois ontstaan ve wees het idee voor een boerde rijschool niet van de hand. De ge meente wil volgens hem best mee denken over zo'n concept. De PvdA pleitte voor het stimule ren van het paardentoerisme. Vol gens fractievoorzitter P. Louwerse groeit het al fors. „Er lopen inmid dels op Walcheren meer paarden dan koeien." Hij vindt dat de gemeente in moet spelen op die trend en zorgen dat paardenliefhebbers veel van hun gading op Walcheren vinden. Zijn fractiegenoot D. Holtkamp denkt daarbij aan ruiterpaden en rust en verzorgingsplaatsen. „Als de overheid samen met de sector plannen uitwerkt voor die tak van recreatie kan Walcheren zich ont wikkelen tot een regio waar paar denliefhebbers van heinde en ver re naartoe komen." Wethouder J. Bostelaar wees wel op de klacht vanuit tal van dorpen over de paardenstront op de open bare weg. Elke vergadering van el ke dorpsraad is het poepprobleem een terugkerend onderwerp. Er wordt volgens hem wel gewerkt aan een oplossing. Daarbij wordt gedacht aan het inzetten van een arbeidsloze die via een speciale re geling de poep opruimt. Daarnaast moeten ruiters ook hun verant woordelijkheid nemen, aldus de wethouder. MIDDELBURG - Wijkvereniging 't Meandertje uit de Middelburgse wijk Dauwendaele, houdt morgen haar Zomerfeest 2007. Er wordt op getreden door straatrapper Remy Rudeboy, er wordt een demonstra tie gegeven door de reddingsbriga de, er is een pannakooi, een dri- ve-inshow en er zijn springkus sens. Het feest begint omstreeks 18 uur en vindt plaats in het Mean derhof. Fietsers en voetgangers in de Langeviele in Middelburg. „Ze schelden je gewoon uit als je niet snel genoeg weg bent. Zelfs als je gewoon loopt door het voetgangersgebied." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29