Boosheid over WAT KOST EEN LITER.NL PROFILINE LITERS VAH VLISSIHGEH Het verval begon toen de gemeente erin kwam Veere opnieuw aan zet in kwestie appartementen Dishoek 11 Executoriale j t«j verkoop pmnniiiimima Beach Fitness op het Demonstratie van strand bij Domburg gezelschapsspelen Gasbeton bewerken Drie gewonden bij bij stichting Majoraat kettingbotsing Bom in Oostburg met succes gedemonteerd Pauzeconcerten in Oostkerk Middelburg Rechtbank Middelburg ziet geen bezwaar tegen bouwplan. www.profiline.nl Middelburger vindt dat overheid strenger tegen fietsers moet optreden. GAAT NIET DOOR Verbouwing gymlokaal oude christelijke mulo is officieel begonnen. BLIK OP ONEINDIGE MOGELIJKHEDEN 26 Vrijdag 29 juni 2007 PZC W DOMBURG - Wie tijdens zijn vakan- MIDDELBURG - In de Drukkerij in tie in conditie wil blijven, of ge- Middelburg wordt woensdag 4 juli woon een paar keer per week op een demonstratie gegeven van ge- het strand zijn spieren wil los zelschapsspelletjes van 999Games. schudden, kan vanaf 3 juli iedere De medewerkers van de spelletjes dinsdag- en donderdagochtend uitgeverij leggen de spelregels uit meedoen aan de 'Beach Fitness van Kolonisten van Catan, Halli met Miriam'. Op het Eerste Wes- Galli, Alles of niets, Take 5, Weer- terstrand bij strandpaviljoen De wolven en O, Farao! Ook kunnen Oase in Domburg wordt geduren- de spellen gespeeld worden. De de- de zes weken 10.30 tot 11.30 uur fit- monstratie vindt plaats van 13 tot ness-les gegeven door Miriam Ra- 17 uur op het binnenplein van de senberg. winkel aan de Markt. OOSTBURG - In Oostburg heeft de Explosieven Opruimings Dienst gisteren met succes een bom uit de Tweede Wereldoorlog ontman teld. Wel moesten 37 mensen voor de veiligheid hun huis verlaten. De bom werd begin deze maand gevonden in het gebied Stampers- hoek Zuid. De vijfhonderdponder is daar al die tijd blijven liggen, af gedekt met zand en omringd met containers. De bom werd gevon den tijdens werkzaamheden. MIDDELBURG - In de maanden juli en augustus wordt elke donderdag een zogenoemd pauzeconcert gege ven in de Oostkerk in Middelburg. Van 12.30 tot 13.00 uur wordt het beroemde 'de Rijkere-orgel' uit 1783 bespeeld door andere organis ten. Het eerste pauzeconcert van dit seizoen vindt plaats op donder dag 5 juli en wordt gegeven door de vaste organist van de Oostkerk, Bram Beekman. De concerten zijn gratis toegankelijk. door Selma Osman DISHOEK - Projectontwikkelaar Van Garderen en Dekker denkt snel te kunnen beginnen met de bouw van negentien appartemen ten in Dishoek. De rechtbank in Middelburg heeft de bezwaren van omwonenden tegen het jong ste - aangepaste - plan afgewezen. Mits de bewoners niet tegen deze uitspraak in beroep gaan, komen de woningen binnenkort in de ver koop. De kans is echter groot dat de buurt zich blijft verzetten tegen de komst van de twee appartemen tengebouwen, die in hun ogen te hoog en te massaal worden. Een derde bouwlaag is uit het plan ver dwenen. Die bleek in strijd met VLISSINGEN - De stichting Majoraat in Vlissingen houdt komende we ken een paar workshops. Op don derdag 5 juli kunnen mensen van 13.00 tot 16.00 uur sieraden maken met hout en leer. Deelname kost tien euro. Een week later, op don derdag 12 juli wordt er de work shop 'abstract gasbeton bewerken' gegeven. Deze cursus duurt van 9.30 tot 16.00 uur en kost 12,50. De workshops vinden plaats aan de Van Hogendorpweg 58a. het bestemmingsplan. In oktober 2006 gaf de gemeente een nieuwe vergunning af Ditmaal voor een gebouw waarin de zolder, waar eerst nog slaap- en badkamers wa ren gepland, wordt opengelaten. De omwonenden stapten op nieuw naar de rechter. Ze vinden het complex nog steeds te hoog en vrezen dat kopers later alsnog een zoldervloer kunnen aanbrengen. Verschillende procedures lopen door elkaar heen. De Raad van Sta te stelde deze week vast dat in de oude procedure beoordelingsfou ten zijn gemaakt door de Middel burgse rechtbank. De gemeente Veere is opnieuw aan zet en moet zich weer buigen over de bezwa ren tegen de oude vergunning. J. van Garderen is daar blij mee. „Wij hopen dat het eerste plan wordt hersteld, zodat we toch die zolderverdieping mogen maken." GRIJPSKERKE - Bij een kettingbot sing op de Middelburgseweg in Grijpskerke zijn gistermiddag om 15.00 uur drie personen ge wond-geraakt. Bij de botsing wa ren vier auto's betrokken. Twee in zittenden - een 16-jarige meisje uit de gemeente Veere en een 16-jari- ge jongen uit Middelburg - en een 40-jarige automobiliste uit de ge meente Veere, raakten gewond. Zij werden met nekletsel naar het zie kenhuis in Vlissingen gebracht. Onbetwist uw kozijnen specialist! Alu - Hout - Kunststof Bel voor een vrijblijvend advies (0113) 671 225 door Emile Calon MIDDELBURG - Rinus van der Hiele schudt de voorbeelden zo uit zijn mouw. Overal weet hij waar fiet sers de regels overtreden en voet gangers en automobilisten het le ven zuur maken. Van de Stations- brug tot en met de Lange Delft, van de Londensekaai tot en met de Langeviele. De 78-jarige Middelburger vindt dat de gemeente nu eens op moet treden tegen de overlast die fiet sers veroorzaken. Met name in de voetgangersgebieden. Maar ook daar waar fietsers en automobilis ten samen gebruikmaken van de weg. Als voorbeeld noemt hij de route langs de Middelburgse Kaaien. „Hoe vaak zie ik ze daar niet met z'n drieën of vieren naast elkaar fietsen zodat er geen auto langs kan." En stoppen voor de stoplichten, dat is er volgens hem niet bij. Ja, de oudere fietsers, die wel. Die hebben volgens hem nog respect voor dê regels. De anderen niet, die lachen hem zelfs ronduit uit als hij ze aanspreekt op hun ge drag. Als voorbeeld haalt hij een recent geval aan toen hij met zijn auto over de Kaaien richting Veere reed. Fietsers die uit de richting van de Dam komen en hun weg willen vervolgen over de Rotter- damsekaai moeten daar bij de brug het andere verkeer voorrang geven. Afgelopen maandag nog moest hij zowat een noodstop ma ken omdat twee fietsers gewoon de weg overstaken. Hij is ze ge volgd en heeft ze aangesproken. „Weet je wat ze vertelden. Dat ze het voor het zeggen hebben om dat dankzij de nieuwe verkeersre gels automobilisten aansprakelijk gesteld worden als ze een fietser aanrijden." Buschauffeurs moeten vele ke- ren per dag voor fietsers rem men. Vooral na schooltijd is het volgens hen zaak goed uit te kij ken voor het gedrag van fietsers. Hij vindt het een schande dat fiet sers zo die wet misbruiken. De be jaarde Middelburger moet cynisch lachen als hij hoort dat fietsers een kwetsbare verkeersgroep vormen. Hij vindt dat het merendeel het daar zelf naar maakt. „Als ze de verkeersregels zouden respecteren zouden er veel minder fietsers bij ongevallen betrokken raken." Buschauffeurs onderschrijven de klaagzang van Van der Hiele. Leo Steenbergen moet elke dag vele malen remmen voor fietsers. Hij heeft geleerd dat fietsers niet te ver trouwen zijn. „Hun verkeersge drag is niet te voorspellen. Ze ha len de vreemdste capriolen uit." Vooral na schooltijd is het oplet ten. Nog meer dan 's ochtends vroeg, aldus de chauffeur. Mevrouw Meijer zucht als haar ge vraagd wordt naar haar ervaring met fietsers. De 81-jarige rijdt met een rollator over de Langeviele en grapt dat ze wel een paar uur no dig heeft om al haar belevenissen met fietsers te vertellen. Maar het komt er allemaal op neer dat er weinig tot geen respect is voor ouderen die niet al te snel ter been zijn. „Ze schelden je gewoon uit als je niet snel genoeg weg bent. Zelfs als je gewoon loopt door het voetgangersgebied." Volgens de Middelburgse is er geen etiket te plakken op de 'onbe leefde fietsers'. Het gaat volgens haar van jong tot middelbare leef tijd. En zowel om mannen als vrouwen. „Maar er zijn er ook ge noeg die zich wel aan de regels houden", zegt ze. Als voorbeeld wijst ze naar Jenny de Waal die met haar fiets door de winkel straat loopt. Deze 23-jarige Middel burgse ergert zich ook aan het fietsgedrag van veel van haar plaatsgenoten. Dat grenst volgens haar vaak tegen het onbeschofte aan. Van der Hiele vindt dat Middel burg een voorbeeld moet nemen aan Goes en Vlissingen. Daar is veelal een goede en harde schei ding gemaakt tussen fietspaden en de rest van de weg. En daar wordt volgens hem ook veel strikter opge treden tegen fietsers die zich in het voetgangersgebied wagen. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE c e n Nieuwleusenerstraat 12, postcode 4506 AB Cadzand, kadastraal bekend gemeente Oostburg, sectie EC, nummer 687, Ten overstaan van mr. E.O.F.J. Verhaegen, notaris te IJzendijke, gemeente Sluis, dan wel diens waar nemer, op 5 juli 2007 om 15.00 uur in Party- en vergadercentrum "Het Mauritshof" aan de Mauritsweg 5 te IJzendijke, door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het gymlokaal van de oude christelijke mulo aan de Nieuwe Haven in Middelburg krijgt eindelijk een nieuw leven. Gisteren is officieel het startsein ge geven voor de restauratie. Ook het terrein rond het lokaal wordt aan gepakt. Ruim vijf jaar geleden waren er al plannen om het gebouw en het terrein - dat Sasterrein, naar de sluis ernaast, heet - op te knappen. De gemeente stelde voor om het lokaal geschikt te maken voor hore ca. Daarvoor moest het pand flink worden uitgebreid. De buurt kwam in opstand omdat er geen ruimte meer overbleef voor parkeerplaatsen. In de buurt was al een tekort aan parkeerruim te. Vervolgens ging het hele plan de ijskast in omdat de gemeente geen geld meer had en omdat er voor het restaurant geen uitbater gevonden kon worden. De parkeerplaatsen blijven nu defi nitief Wel wordt het hele terrein opnieuw bestraat. Aan de water kant komen bankjes, zodat men sen er kunnen zitten. De bijgebou wen van het lokaal worden ge sloopt. De bomen die langs de Nieuwe Haven stonden, zijn al weg. Het Sasterrein - dat pal tegenover de rechtbank en naast de Stads- schuur ligt - is één van de laatste echt rommelige plekjes in de Mid delburgse binnenstad, zei wethou der H. Kool-Blokland gisteren. Het parkeerterrein dat er nu ligt, is ver loederd. De later bijgebouwde gara ges maken de aanblik van het ge bouw er niet beter op. „Het verval begon pas goed toen de gemeente het lokaal in gebruik nam", zei Kool. Na de restauratie gaat het lokaal eerst vijf jaar dienst doen als kan toor. De Bouwwinkel Zeeland Het Sasterrein in Middelburg wordt opgeknapt. Gisteren is daar officieel het startsein voor gegeven. foto Lex de Meester wordt de nieuwe huurder. Na die komt. Belangstellenden om er een tijd beslist de gemeente definitief bedrijf te beginnen, hebben zich over de bestemming van het ge- tot nu toe echter niet gemeld. Het bouwtje. De kans is nog steeds gymlokaal is aan het einde van de aanwezig dat er toch horeca in negentiende eeuw gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28