Zeeland PZC Brandbrief naar ziekenhuis 25 Wel auto, geen rijbewijs O Ravage na snelkraak in Vlissingen WALCHEREN 39 31 Ja, ze bijten al Colleges B en W tegen vertrek spoedeisende hulp uit Vlissingen. 31 Hengelsportzaak Janpeter opnieuw doelwit inbrekers. Klusje Praktijkschool Hulst bouwt ijskar voor Het Wafelhuis Statenfracties zetten grote vraagtekens bij ziekenhuisplan Vrijdag 29 juni 2007 Tip? redwalch@pzc.nl mhhmM mXttÏMiÊ. MIDDELBURG - Piet Moes had gisteren heel wat aanspraak. Bij de bouwput zat hij achter zijn hen gel te wachten tot 'ze' zouden bijten. Die 'ze' wa ren de derdeklassers van de vmbo-afdeling van Nehalennia. Die namen deel aan de traditionele vossenjacht tijdens de laatste schooldag. Moes was een van de 22 'vossen' die ze moesten op sporen. Ook heel wat 'gewone' passanten spra ken hem aan. Vroegen hem half serieus, half schertsend 'of ze al wilden bijten'. Terwijl Moes daar zat zag hij wel dat in die put inmiddels ook flink wat visjes zwemmen. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De drie Walcherse colleges van B en W zijn mordicus tegen een concentratie van me disch specialismen in één zieken huis. De colleges hebben dat gistermid dag in een brief laten weten aan de raden van bestuur van Zieken huis Walcheren en de Oosterschel- deziekenhuizen. Vorige week maakten de Zeeuwse ziekenhuizen boven de Wester- schelde bekend dat ze de specialisa ties over verschillende locaties wil len verdelen. Ziekenhuis Walche ren in Vlissingen blijft de behan- delplaats voor kankerpatiënten en de locatie voor planbare, niet-risi- covolle operaties. Maar nagenoeg alle andere specia lismen, waaronder de intensive ca re, de hartafdeling en het trauma centrum, worden ondergebracht in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Vooral het vertrek van de spoedei sende medische zorg op Walche ren stuit bij de gemeenteraden op groot verzet. De colleges benadrukken in de brief aan de ziekenhuisbesturen dat Walcheren 115.000 inwoners heeft en dat er in het toeristensei zoen rekening moet worden ge houden met ongeveer 4,5 miljoen overnachtingen. Dat in combinatie met de lange aanrijtijden vanuit sommige delen van Walcheren naar Goes, maakt dat de drie bur gemeesters en wethouders het 'vol strekt onverantwoord vinden, op welke wijze dan ook, in te boeten op de bestaande voorzieningen in Ziekenhuis Walcheren'. Het voornemen de poliklinieken in Middelburg te sluiten noemen de colleges onbegrijpelijk en on aanvaardbaar. Vele duizenden Het bezwaar van de drie Walcher se colleges van burgemeester en wethouders richt zich op concen tratie van specialismen in één topziekenhuis. cliënten zouden dan voor een ba sisvoorziening ergens anders heen moeten. „Naar onze mening zou dit de be reikbaarheid van de zorg te veel aantasten. Bovendien breekt u hiermee uw meermalen gedane be lofte om te blijven werken vanuit de bestaande vestigingen." De gemeenten zijn niet tegen spe cialisaties per vestiging. „Maar een toekomstige concentra tie van medisch specialismen in één topziekenhuis wijzen wij af Mocht toch op enig moment beslo ten worden tot concentratie, dan vinden wij dat gekozen moet wor den voor een locatie op Walche ren, het dichtstbevolkte gebied in Zeeland." Provinciale Staten Provinciale Staten Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie Provincie Zeeland VLISSINGEN - Een 18-jarige Vlissin- ger is tijdens een nachtelijk autorit je in zijn woonplaats betrapt door de politie. De jongen reed zonder rijbewijs in zijn eigen auto. Hij heeft een proces-verbaal gekregen. Agenten waren in de nacht van woensdag op donderdag op weg naar een melding van een inbraak door Selma Osman VLISSINGEN - In minder dan tien minuten hebben dieven in de nacht van woensdag op donder dag fikse schade aangericht bij hen gelsportzaak Janpeter aan de Schel- destraat in Vlissingen. De snel kraak is de tweede in drie jaar tijd. Hoeveel er weg is, kon winkelier Janpeter Davidse gisteren nog niet zeggen. „Ze hebben vooral een ra vage aangericht en hengels kapot- getrapt." Met drie man werd gisteren puin- geruimd, zodat de hengelsportwin kel vandaag weer open kan. Rond half vier in de nacht ging het stille alarm van de zaak af Er was een stuk stoeptegel door de ruit ge gooid. Getuigen zagen drie man nen. Eén van de daders was bin nen, een ander stond bij het raam om de spullen aan te pakken en een derde, zat klaar achter het stuur van de vluchtauto. Het kente ken van die wagen is genoteerd en aan de politie doorgegeven. Davidse denkt dat de dieven am per tijd hebben gehad om gericht spullen mee te nemen. Wel is er een greep gedaan uit een vitrine kast met wat duurdere vismolens. Verder werden wat losse muntjes uit de kassa gegraaid. „Geen grote bedragen", aldus de winkelier. „Die laten we hier niet achter." Veel hengelsportartikelen zijn be schadigd door rondvliegend glas. De vitrine werd kapotgeslagen met een stuk gereedschap. David se: „Dat was niet eens nodig ge weest, want hij was al open." „Hier zit je niet op te wachten", luidt zijn nuchtere commentaar. „Twee keer in een periode van drie jaar vind ik wel genoeg." Na de vo rige snelkraak trof de Vlissingse winkelier al extra maatregelen. „Maar ze hebben net dat ene stuk je ruit gekozen waar nog geen vei ligheidsglas in zat." De politie stelt een onderzoek in. MmmsALMmm op het bedrijventerrein Vrijburg. De Vlissinger schrok bij het zien van de politieauto zo, dat hij vanaf de kruising de ventweg indook. Achternagezeten door de politie doofde hij zijn lichten en gaf gas. Zijn vluchtpoging strandde aan het eind van de weg, waar hij een bocht miste en de bosjes in reed. Tip? redactie@pzc.nl Ze hebben al best veel ervaring, de twee klussers uit Renesse. Bad- celletje verbouwen of elektra aan leggen? Ze draaien er hun hand niet voor om. Dus leek het leg gen van een goedkoop kliklami- naatvloertje een klusje van een uurtje of twee. Met de radio aan voor de ar beidsvitaminen ging het duo in de loop van de middag vol en thousiasme aan de slag. „Van avond kunnen we de boel weer inruimen" zei de vrouw des hui zes nog vol optimisme. Dat viel een beetje tegen Drie volle dagen én een extra pak met laminaatlamellen later kon het zweet worden gewist. De vloer lag er in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27