AQUAPOLIS NE DANS zeelenberg architectuur Ook voor dit werk Xp MBE afbouui 'Filipijnse leger voert vuile oorlog tegen links' www.neel1Jejans.nl tel.: 0111 - 6SS6SS Deltapark completeert met Aquapolis haar derde belang rijke thema. Al geruime tijd is er op Neeltje Jans veel te zien over de Deltawerken door films en exposities en een bezoek aan het binnenste van de stormvloedkering. Omdat bij de Oosterschelde gekozen is voor een stormvloedkering, speciaal om schelpdiervisserij en ecologie te behouden, zijn dat de twee andere belangrij ke thema's. Afgelopen jaar opende Deltapark Neeltje Jans een grote expositie over schelpdieren. Het thema ecolo gie zal met Aquapolis worden ingevuld. Kanters Bouwbedrijf Zuid b.v. fwissej Haagse lobby Europa en Blom Sluis aan Zee Boefj es PZC Vrijdag 29 juni 2007 1 1 Aquapolis is de nieuwste attractie van Deltapark Neeltje Jans. Blikvanger in het nieuwe gebouw is een groot zeeaquarium dat bevolkt wordt met plan ten en dieren welke in de Oosterschelde of Noordzee leven. Naast het grote aquari um, met een ruit van 14 meter lang en 2,5 meter hoog, zijn er een aantal kleinere the- mabakken en een vissen-aaibak. In het grote aquarium is het interieur symbool voor de wordingsgeschiedenis van de Delta.Een mammoetschedel, restanten van een Romeins tempeltje met Nehalennia-stenen, paalhoofd, Hoogaarswrak en basaltdijk vormen hier het decor. Elke dag zijn er in Aquapolis pre sentaties door medewerkers. Zij ver tellen over deze geschiedenis en de wondere onderwaterwereld van de Oosterschelde. Een speciale theater opstelling biedt plaats aan ruim 200 gasten die deze voorstellingen kun nen volgen. ouddorpse haven 3 - postbus 2 - 3253 zg ouddorp tel.: 0187-681222 - www.zeelenbergarchitectuur.nl Park Veldzigt 15 4336 DR Middelburg Tel: 0118-67 91 60 E-mail: info@kantersbouw.nl Fax:0118 - 67 91 67 www.kantersbouw.nl TOTAAL INSTALLATEUR Loodgieterswerk Elektrotechniek Verwarming Airconditioning Verrijn Stuartweg 1-3 - 4462 GE Goes Telefoon 0113 - 22 70 72 - Fax 0113 - 23 08 22 website: www.wisse-goes.nl Gefeliciteerd met het nieuwe watertheater Wij verzorgden de technische installaties SPIE Zuidwest Vestiging Temeuzen Hughersluys 37 4536 HM Temeuzen Tel. 0115 645 500 www.spie-nl.com f A leverden en monteerden wij de systeemplafonds en systeemwanden Postbus 8147 4330 EC Middelburg Telefoon 0118 63 48 33 Fax 0118 61 10 70 E-mail: info@mbe-afbouw.nl S Y S T E E I PLAFONDS SYSTEEMWAND EN LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Zeeland is in Den Haag 'oorverdo vend afwezig' (PZC 25 juni). Hoe waar het is dat Zeeland in vergelij king met andere provincies in Den Haag weinig weet te bereiken, blijkt wel uit het gegeven dat de vo rige minister van Verkeer en Wa terstaat ons, in verband met (opge drongen) ingrepen in het Schel- de-estuarium, met ontpoldering kon opschepen. Hoe anders was het bij de provincie Zuid-Holland, die haar zaakjes in Den Haag ken nelijk wel op orde had! Voor de (zelfgewenste) ingrepen in het Maas-estuarium mag daar, in plaats van de dijk bij Maassluis of de duinen bij Oostvoorne door te steken, of het strand bij Hoek van Holland tot een voor mensen ver boden vogelreservaat te maken, rustig elders gecompenseerd wor den, zelfs in een andere provincie (Zeeland!) en in een bestaand na tuurgebied. Kan de commissaris van de koningin, met haar 'on schatbaar netwerk', er niet voor zorgen dat Zeeland alsnog een oor verdovend gelijke behandeling krijgt? Leo van der Vliet Sint Janstraat 31, Middelburg PvdA-Kamerlid Blom breekt een lans voor Europa, Europa is er voor thuis en op de werkvloer. In 2000 werd door Europa de Lissa- bon-strategie vastgesteld die van Europa in 2010 de meest concurre rende en dynamische (kenniseco nomie van de wereld moet ma ken, door: flexibilisering van de ar beidsmarkt, de afbraak van de ar beidsvoorwaarden, de ontwikke ling van de onderaanneming, de uitzendarbeid en de individualise ring van het loon, de daling van de bijdragen van de staat aan de pen sioenen ten voordele van de pri- vé-pensioenfondsen en de ont manteling van de sociale zeker heid. Een beleid waarmee Europa in de voetsporen treedt van het Amerikaans model. De werkne mers worden onderworpen aan de willekeur van de werkgevers. Europa wordt gebouwd op het ka daver van de sociale verworvenhe den die hele generaties werkers met bittere strijd hebben afge dwongen. De fundamentele vrijhe den die Europa wil garanderen zijn het vrije verkeer van perso nen, goederen, diensten en kapi taal, alsook het vrije ondernemer schap. Allemaal vrijheden die het grootkapitaal goed van pas komen. Blom is voor de verdediging van het Verenigde Europa van het kapi taal. Thuis en op de werkvloer zal men dat zeker ervaren. Luk Brusselaer: Hoefkensdijk 11, Kuitaart Met stijgende verbazing en irrita tie las ik het artikel in de PZC (28 juni) over het project Sluis aan Zee. Sommigen denken dat alles te koop is en met het toverwoord 'nieuwe natuur' hopen plannen makers tegenstanders van hun ideeën de mond te snoeren. In de driehoek globaal tussen Sluis, Sint Anna ter Muiden en Retranche- ment willen projectontwikkelaars circa driehonderd nieuwe wonin gen met waterpartijen bouwen. Kosten per kavel: vanaf 500.000 eu ro tot circa 1.500.000 euro. Niet echt woningen voor de doorsnee Zeeuws-Vlaming, nee, gemikt wordt op onze rijke zuiderburen, die zouden staan te popelen om de euro's kwijt te kunnen aan Fun- dex en Van der Poel. Het gebied is uiterst kwetsbaar door de combina tie van cultuur-historie en natuur. Middenin liggen onder meer de buitenwallen van Sluis, die mols hopen zullen zijn in vergelijking met woningen met een hoogte van 10 a 12 meter. Over het feit dat het Nationaal Landschap is en Sint Anna ter Muiden beschermd Stadsgezicht is, wordt gemakshal ve in het artikel niet vermeld. Na bij is een geschiktere locatie voor projecten als deze, namelijk tussen Cadzand en Cadzand-Bad, ten oos ten van het afwateringskanaal. H. Hendrikse Dinsdagstraat 23, Sluis Dat er op het vmbo in Zuid-Hol land gemiddeld twee potentiële cri minele leerlingen per klas zitten, (PZC, 27 juni) vind ik eigenlijk nog meevallen. Zorgelijker vind ik het, dat deze boefjes door hun mede leerlingen als held gezien worden. Dat zegt genoeg over het karakter van deze 'brave' klasgenoten. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen MANILLA - Het Filipijnse leger voert volgens Human Rights Watch een 'vuile oorlog' tegen linkse activisten, die gekenmerkt wordt door executies en verdwij ningen. Toch heeft geen enkele mi litair ooit terecht hoeven staan voor die misdaden, aldus de Ame rikaanse mensenrechtenorganisa tie gisteren in een rapport. Het rapport bevat meer dan vijftig interviews met ooggetuigen van politieke moorden en familieleden van slachtoffers. Met name veilig heidstroepen worden daarin als schuldigen aangewezen. Onderzoeken van een overheids commissie vorig jaar en van VN-expert Philip Alston begin dit jaar concludeerden ook dat er ster ke aanwijzingen bestaan dat mili tairen betrokken waren bij moor den op linkse activisten en journa listen. Een legerwoordvoerder noemde het rapport van HRW eenzijdig. Hij zei dat die acties nooit deel uit maakten van het officiële beleid. Volgens Sophie Richardson van HRW wijst het gebrek aan juridi sche vervolging ten aanzien van de moorden juist op een verant woordelijkheid binnen hoge over heidskringen. Bovendien leken de moorden vo rig jaar in frequentie toe te ne men, nadat de Filipijnse president Arroyo linkse politieke partijen er van had beschuldigd dat zij samen zwoeren om haar af te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11