Blair gaat, Brown komt ;:ViO Burgemeester Joeri Loezjkov van Moskou begint aan vijfde termijn Alleen bij SieMatic: uw Individueel Design keuken SIEMENS Halve wereld heeft een gsm Voormalig minister van Financiën premier van Groot-Brittannië. Vluchtelingen hangen aan visnet bij Malta Duitser vindt Pool nog steeds sympathiek Brussel legt Grieken de eenarmige bandiet op Hoon na mild rapport over nieuwe EU-leden Eedaflegging premier in Vlaams ziekenhuis Rookscène taboe in theater Westminster Britse wateroverlast veroorzaakt chaos Nederlandse zussen op pad met massa heroïne PZC Donderdag 28 juni 2007 9 LONDEN - Gordon Brown is giste ren Tony Blair opgevolgd als pre mier van Groot-Brittannië. Blair, die een decennium lang minister president was, diende zijn ontslag in bij koningin Elizabeth II, die ver volgens Brown vroeg een nieuwe regering te vormen. Bij het verla ten van Buckingham Palace zei Brown vereerd te zijn zijn land als premier te mogen dienen. Brown, een 56-jarige Schot die be kendstaat om zijn vaak starre ma nier van doen, is voormalig minis ter van Financiën. Hij heeft be loofd het vertrouwen van de Brit ten in de politiek te herstellen, het Irak-beleid te herzien en binnen lands extremisme op een minder confronterende manier aan te pak ken dan zijn voorganger. Het ont breekt hem aan het charisma van Blair, maar in de peilingen lijkt de machtswisseling de Labour-partij van beide politici geen windeieren te leggen. Blair wordt speciaal vredesgezant voor het Midden-Oosten. Het zo genoemde Kwartet voor het Mid den-Oosten - Rusland, de VS, de LONDEN - Ongeveer de helft van de wereldbevolking zal dit jaar een mobiele telefoon bezitten. Volgens een gisteren gepubliceerd onder zoek gebruiken aan het einde van dit jaar wereldwijd meer dan 3,25 miljard mensen een mobieltje. Uit de studie van de Britse markt onderzoeker The Mobile World blijkt dat wereldwijd elke minuut meer dan duizend nieuwe klanten een mobieltje nemen. Vooral in opkomende economieën stijgt het gebruik van mobiele telefoons snel. Analisten verwachten dat daar dit jaar 65 procent van alle nieuwe mobieltjes wordt verkocht. VN en de EU - stemde gisteren in met zijn benoeming. Blair zal zich in zijn nieuwe functie bezighou den met politieke en economische hervormingen van Palestijnse in stanties. Binnen enkele weken worden meer Britse troepen uit Irak terug getrokken, zei Blair in het Lager huis, vlak voordat hij bij de koning zijn ontslag indiende. Onlangs werd de Britse troepensterkte in Irak teruggebracht van 7000 naar 5500 man. Hoeveel manschappen binnenkort zullen worden terugge trokken is nog niet duidelijk. „Dat hangt af van de veiligheidssituatie en de omstandigheden", verklaar- Cordon Brown zal het aantal Brit se militairen dat meevecht in Irak verminderen. Hij zegt het vertrouwen van de bevolking in de politiek te zullen herstellen. de Blair. Brown liet in een interview met de Daily Mirror weten dat hij bin nen enkele dagen al vijfhonderd man terughaalt uit Irak. Blair hield gisteren in het Lagerhuis in Lon den zijn laatste vragenuurtje. Zijn vrouw Cherie en hun kinderen za ten op de publieke tribune. Onder grote mediabelangstelling reed hij van Downing Street 10, waar in de ochtend de laatste spul len waren verhuisd, naar het parle mentsgebouw in Westminster. Bui ten de residentie van de premier stonden ongeveer honderd demon stranten die protesteerden tegen de Britse inmenging in de oorlog in Irak. Oppositieleider David Cameron van de Conservatieven prees Blair voor de prestaties die hij de afgelo pen tien jaar heeft bereikt. Hij noemde onder meer de rol van Blair in het vredesproces in Noord-Ierland en zijn inzet voor de bestrijding van armoede en ziektes in de derde wereld. Nadat Blair als laatste het woord had gevoerd schoot zijn gemoed even vol. De parlementariërs ga ven hem een staande ovatie. pagina 10: Meerderheid Britten: Blair leverde goed werk af MOSKOU - Burgemeester Joeri Loezjkov van Moskou, die volgens zijn tegenstanders de Russische hoofdstad bestiert als een leen heer, is door de gemeenteraad voor een vijfde termijn gekozen. Loezjkov is al vijftien jaar burge meester van Moskou en kan daar nu nog eens vier jaar aan vast plak ken. Slechts drie van de 35 raadsle den stemden tegen de voordracht, die afkomstig was van het Krem lin. In 2004 drukte het Kremlin een nieuwe wet door op basis waarvan plaatselijke leiders als de burge meester van Moskou niet langer di rect worden verkozen, maar wor den voorgedragen door het Krem lin. De voordracht moet vervol gens door een vertegenwoordiging van het volk worden goedgekeurd. De burgemeester dankt zijn popu lariteit aan de succesvolle omvor ming van Moskou van een grauwe sovjetstad tot een bruisende metro pool. Hij is echter omstreden om dat hij de touwtjes erg strak in handen houdt en economische groei niet zelden ten koste laat gaan van historisch erfgoed. Loezj kov is een van de weinige Russi sche politici die kritiek uiten op fe deraal beleid. Volgens waarnemers kan het Kremlin het zich echter niet veroorloven om afstand van hem te nemen. Voor december staan in Rusland parlementsverkie zingen op de agenda en volgend jaar maart wordt een nieuwe presi dent gekozen. Het is de bedoeling dat de vele Moskovieten die Loezjkov steunen hun stem uit brengen op de kandidaten van het Kremlin. VALLETTA - Een groep van 23 vluch telingen is opgevist uit de Middel landse Zee vlakbij Malta. De mi granten hingen aan een visnet van een Maltese boot, aldus de lokale marine gisteren. De boot had een groot net buiten boord hangen om tonijn mee op te vissen. Ook het lichaam van een vrouw is uit het water gehaald door schippers van een Maltese boot die 60 kilometer uit de kust aan het vissen waren. HAMBURG - Ondanks de niet afla tende aanvallen van Poolse politici op Duitsland en de historische rol die het land speelde, heeft de Duit se bevolking een overwegend posi tief beeld van de oosterburen. Bijna twee derde (65 procent) van de Duitsers vindt de Polen sympa thiek, blijkt uit de gisteren gepubli ceerde resultaten van een peiling in opdracht van het tijdschrift Stern. BRUSSEL - Griekenland moet dringend gokkasten toestaan, zo heeft de Europese Commissie gis teren geëist. Het land houdt zich niet aan een veroordeling hiertoe in oktober door het Europees Hof van Justi tie. Griekenland heeft sinds enkele jaren een verbod op gokkasten. Het verbod op de 'eenarmige ban diet' is strijdig met de vrije markt in de Europese Unie, zegt Brussel. BRUSSEL - Franco Frattini, vi- ce-voorzitter van de Europese Commissie, zei gisteren dat de Commissie kritische ambtelijke versies van rapporten over de nieu we EU-lidstaten Bulgarije en Roe menië om politieke redenen heeft afgezwakt. De Commissie kreeg gisteren stevige kritiek op de vol gens velen te milde rapporten. De twee landen zouden falen bij de aanpak van corruptie en misdaad. BRUSSEL - De nieuwe minister-pre sident van Vlaanderen Kris Peeters legt vandaag de eed af in het Sint-Jansziekenhuis in Brussel, waar koning Albert momenteel rust houdt. De vorst werd dinsdag avond aan de hals van zijn dijbeen geopereerd nadat hij in zijn kasteel in Laken was gevallen. De christen democraat Peeters bezoekt hem vandaag aan het ziekbed voor het ritueel dat hem tot premier maakt. LONDEN - Het rookverbod in geslo ten openbare ruimten wordt in Westminster in Londen wel zeer strikt toegepast. Een acteur die vanaf vandaag in het koninklijke theater Haymarket een kardinaal speelt in De laatste biecht, een stuk van Robert Crane over de dood van paus Johannes Paulus I, mag in die rol op het toneel geen peuk opsteken. De autoriteiten vinden dat 'geen artistieke noodzaak'. LONDEN - Overstromingen door he vige regenval hebben in Groot-Brit tannië al aan vier mensen het le ven gekost. Ook gisteren hadden grote delen van het land forse hin der van de wateroverlast. Op veel plaatsen was het verkeer een chaos. Duizenden mensen zijn geë vacueerd, onder meer wegens een mogelijke dambreuk in South Yorkshire. Rond Sheffield zitten 16.000 mensen zonder stroom. HARWICH - Twee zussen van 39 en 45 jaar uit Oudenbosch en Geer vliet zijn in Harwich aangehouden met 115 kilo heroïne in de laad ruimte van hun busje. Volgens Britse media werd het tweetal kort na aankomst met de boot vanuit Hoek van Holland aangehouden. De drugs zaten verstopt achter oud meubilair. De heroïne heeft een geschatte waarde van zeker en kele miljoenen euro's. Als wij bij SieMatic uw keuken ont werpen houden we overal rekening mee. Met de stijl van uw huis en uw manier van leven. Maar ook met uw lengte, uw gezinsleden en zelfs met uw huisdieren. Zo bent u zeker van de meest door dacht ontworpen keuken binnen uw budget: individueel Design van SieMatic. Lees er alles over in het grote SieMatic Keuken- ideeënboek. Cadeau in onze showroom. Van harte welkom. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tei. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.ni wij advisieren: Gordon Brown en zijn vrouw Sarah arriveren bij de ambtswoning aan 10 Downingstreet. foto Andy Ryan/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9