Aanrijtij d voor tunnel gaat omhoog Zeeland Poldershops komen er IIDEURLOO Wij letten op prijs én kwaliteit Werkstraf geëist tegen Tholenaar Borsele kiest voor beter haalbare norm van twintig minuten. Borsele zet zaak over 'illegale' weg door Westdorpe in actie tegen komst shops Eerste Marktconcert op orgel Grote Kerk Goes Veere's Genoegen geeft concert Merklappen te zien in Goese Grote Kerk Geen papiercontainers op Noord-Beveland Raad stuurt koffieshops naar nog onbekende plek in buitengebied. MiinAutoBedriif.nl Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111 - 41 52 10 Poortvlietse jongeren hebben alles wat hun hartje begeert SPZC Donderdag 28 juni 2007 29 door Harmen van der Werf BORSSELE - Bij een incident in de Westerscheldetunnel gaat de maxi male aanrijtijd voor de Borselse brandweer omhoog van tien naar twintig minuten. Het Borsels colle ge van B en W wil de norm aan passen, omdat de maximale aanrij tijd tot ingang tunnel van maxi maal tien minuten onder de huidi ge omstandigheden niet haalbaar is. De nieuwe maximale tijd van twintig minuten moet gaan gel den tot de plek van het incident. Bij de beslissing die nog aan de ge meenteraad moet worden voorge legd, zijn B en W van Borsele niet over één nacht ijs gegaan. De lan delijke Inspectie Openbare Orde en Veiligheid heeft op verzoek van Borsele de brandweerzorg voor de Westerscheldetunnel onderzocht. „We wilden de Inspectie eens niet na een ernstig incident laten be oordelen of we aan de eisen vol doen", aldus burgemeester J. Ge- lok, „maar vooraf" THOLEN - Een 30-jarige Tholenaar die vorig jaar door de politierech ter is veroordeeld voor het aftui gen van zijn vrouw, heeft dat von nis (240 uur uur werkstraf) deze week bij het Haagse gerechtshof aangevochten. Bijgestaan door een tolk legde de man uit dat hij ook De Inspectie komt tot de -ook voor Gelok- opmerkelijke conclu sie dat er geen wettelijke normen bestaan voor opkomsttijden van de brandweer bij brand in een tun nel. De Inspectie noemt vervol gens de Borselse norm van tien mi nuten 'geen bijzondere eis'. En dan komt het: 'De praktijk leert dat de aanrijtijd (van maximaal tien minuten) niet of nauwelijks haalbaar is'. In 83 procent van de gevallen wordt die overschreden met twee tot acht minuten. Op grond van deze praktijkerva ring heeft de Inspectie aan Borsele geadviseerd een 'realistische aanrij tijd' vast te stellen. Om financiële en juridische redenen. Borsele zou aansprakelijk gesteld kunnen wor den, als de eigen norm niet wordt gehaald. „Het getuigt van realiteits zin naar twintig minuten te gaan", volgens burgemeester Gelok. „In de praktijk verandert er niets. On ze mensen blijven zo snel moge lijk uitrukken." De brandweerzorg voor de tunnel was al voor de opening in 2003 on derwerp van discussie. Tot een pro fessionele tunnelbrandweer kwam het niet. Terneuzen doet de oost buis, Borsele de westbuis. niet wist hoe het kwam dat de ra men van zijn huis dichtgetimmerd waren. Tegenover de politie vertel de de vrouw van de man dat ze re gelmatig werd afgetuigd. Aanklaag ster A. Rijsdorp eiste gisteren 228 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke celstraf. POORTVLIET - De jeugd van Poort vliet heeft de komende jaren niets te klagen. Op het vernieuwde trap veld aan de Deestraat staat alles wat hun hartje begeert. De jongeren mochten zelf zeggen 's-HEERENHOEK - De gemeente Bor sele zet de hoger beroepszaak over de 'illegale' bouw- annex ontslui- tingsweg in wijk De Blikken in 's-Heerenhoek door. Het college van B en W geeft in antwoord op PvdA-vragen aan te werken aan een alternatieve ontsluitingsweg. In afwachting daarvan willen B en W de 'illegale' weg openhouden. In hoger beroep hoopt Borsele dat te bereiken. WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe verzet zich hevig tegen de verplaatsing van de twee kof fieshops uit het centrum van Ter- neuzen naar een mogelijke plaats in de buurt van hun dorp. „Een plek in de omgeving van Westdor pe is volstrekt onacceptabel", stel len voorzitter D. Erkel en secreta ris M. Hemelsoet. Zij vrezen dat de vestiging het woongenot in het dorp ernstig zal aantasten. wat ze wilden hebben en kozen voor een funbox, voetbalkooi, jonge renontmoetingsplaats en een tafel tennistafel. Wethouder M. Velthuis zei gisteren tijdens de opening te hopen dat de jongeren zuinig met COES - Organist Kees van Eersel geeft zaterdagmiddag het eerste Marktconcert in 'zijn' Grote of Ma ria Magdalenakerk in Goes. Hij speelt werken van onder ande ren Buxtehude en Rheinberger. Het concert duurt van 13.30 tot 14.00 uur en de toegang is gra- tis.Woensdagavond 4 juli speelt or- ganiste Margreeth de Jonge in de zelfde kerk in Goes vanaf 20.00 uur. VEERE - Het fanfareorkest van mu ziekvereniging Veere's Genoegen geeft morgenavond een concert bij zorgcentrum Nieuw-Sandenburgh in Veere. Het orkest staat onder lei ding van Bram van Overbeeke. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Bij slecht weer wordt via de website van de vereni ging (www.veeresgenoegen.nl) ge meld of het optreden wordt ver plaatst of afgelast. de spullen omgaan. Met een rake trap in de voetbalkooi verrichtte profvoetballer Wilmer Kousemaker - ex-Tholense Boys - vervolgens de officiële opening. foto Chris van Klinken GOES - In de Grote- of Maria Mag dalenakerk in Goes begint zater dag een expositie van merklappen. De titel van de tentoonstelling: Op- geMERKt en OpgeLAPt. In het ka der van de expositie worden diver se workshops, lezingen en een taxatiemiddag gehouden. De openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdags van 12.00 tot 16.00 uur. WISSENKERKE - Een proef om oud papier in te zamelen met rolcontai ners in Wissenkerke is mislukt. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland heeft daarom be sloten terug te gaan naar de oude situatie. Doel van de proef, die ruim een jaar heeft geduurd, was om meer papier op te halen. Dat gebeurde niet. DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Justitie verleent volle dige medewerking aan de verplaat sing van de koffieshops Miami en Checkpoint uit het centrum naar het buitengebied van Terneuzen. Die toezegging kreeg burgemees ter J. Lonink in het driehoeksover leg tussen gemeente, politie en jus titie. Zoals verwacht is een meer derheid van de gemeenteraad (Pv dA, CDA, TOP/Gemeentebelangen en Christenunie) definitief ak koord met verplaatsing van de twee shops naar de polder, op vporwaar.de dat de verhuizing de gemeente geen geld kost. Plaatsen als de Axelse Sassing en de Eversdam worden genoemd als mogelijke locaties. „Maar een ver plaatsing is alleen zinvol als justi tie volledig meewerkt", verwoord de PvdA-voorman M. van Oyen het gevoel van meerdere partijen. Lonink kon de raad op dat vlak ge ruststellen. „Justitie behoudt na tuurlijk wel een eigen bevoegd heid om op te treden als zij daar voor reden denkt te hebben. Ook heb ik de toezegging gekregen dat politie zal pogen haar mankracht De koffieshops in Terneuzen wor- den definitief verplaatst naar het buitengebied. Justitie vindt dat prima, zolang het gedoogbeleid maar wordt nageleefd. in ons gebied te verhogen", aldus Lonink. Woordvoerster E. Kool van het OM bevestigt de woorden van Lo nink. „Maar als wij aanwijzing krij gen dat er dingen gebeuren die niet onder het gedoogbeleid val len, treden wij op." Check- point-woordvoerder F. Deij noemt de woorden van justitie 'hoopvol'. „Dat betekent dus dat alle betrok ken partijen in de geest van het ge doogbeleid willen handelen. Checkpoint wil zeker meebetalen aan een verhuizing, maar we moe ten eerst goed bekijken welke con sequenties dit raadsbesluit heeft. Er zal overleg, moeten komen over onder meer het naleven van het ge doogbeleid, de inzet van politie en de aanvoer van softdrugs. Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. ji BDVAG f'M Ma w g wg mMpeB BK Je bent beter afbijhet onafhankelijke autobedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93