Buitenland Geweld jongeren in Londen loopt ernstig uit de hand Dit jaar zijn twaalf tieners in Londen op straat omgebracht. DE JONGE DE JONGE CAPPENDIJK ALEX V.D. VELDE Auris. De nieuwe Toyota. <7SO TODAY TOMORROW TOYOTA 8 I Donderdag 28 juni 2007 PZC door onze correspondent Esther Cotink LONDEN - Drie jongeren zijn sinds het afgelopen weekeinde in Lon den om het leven gebracht met ko gels of messteken. Dat brengt het aantal tieners dat dit jaar in de Brit se hoofdstad op straat de dood vond al op twaalf Jeugdbendes lijken in de Britse hoofdstad steeds sneller aan macht te winnen. De politie over weegt een uitgaansverbod in te stellen voor jongeren na negen uur 's avonds. Een avondklok is een vergaande maatregel, beseft politiecomman- dant Simon Morgan die de laatste twee moorden onderzoekt, maar hij vindt het een serieuze mogelijk heid: „Een uitgaansverbod bete kent dat jongeren tot zestien die na negen uur 's avonds op straat zijn door politie naar huis mogen worden gestuurd. Ouders dienen te weten wat hun kinderen doen en waar ze zijn." De laatste moord op een jongeren werd dinsdagavond gepleegd in de Noord-Londense wijk Holloway. Een blanke jongen stierf rond ne gen uur na een vechtpartij aan de steekwonden die hij daarbij had opgelopen. Het incident volgde twee dagen na dat de zeventienjarige Annaka Ke- niesha Pinto werd doodgeschoten in een bar in het noorden van Lon den en drie dagen na de steekpar tij in de wijk Beckham, in het zui den van de Britse hoofdstad waar bij een andere jongere, Ben Hitch cock, het leven liet. In het afgelopen weekeinde wer den ook nog een twintig- en een 23-jarige jongen neergeschoten. De ze slachtoffers blijven vanwege hun leeftijd buiten de jeugdstatis- tiek. De zestienjarige Ben Hitchcock, bijgenaamd Swipe, was lid van van de plaatselijke Penge Block-bende. Hij stierf zaterdag tij dens een gevecht met een andere jeugdbende. Hitchcock was even tevoren met zes andere leden van de Penge Block-bende wegge stuurd bij een feestje. Dat gebeur de vermoedelijk vanwege een ru zie over een meisje. Een rivalise rende bende volgde hen en viel aan met knuppels, stenen en fles sen. De politie heeft in deze zaak veer tien kinderen van tussen de der tien en zestien jaar gearresteerd als verdachten. Allen zijn intussen op borgtocht weer vrijgelaten. 'Deze aantallen verklaren waarom miljoenen Britten in angst leven' Norman Brennan, woordvoerder van de Victims of Crime Trust (een fonds voor slachtoffers van ge weld): „Deze aantallen onderstre pen dat Groot-Brittannië één van de gevaarlijkste landen in de wes terse wereld is. Ze verklaren ook waarom miljoenen Britten in angst leven. Elke moord heeft zijn weerslag op vele mensen in de na bije omgeving van het slachtoffer. Moorden, die in het hele land net zo regelmatig worden gepleegd als de afgelopen week in Londen, dra gen bij aan die angst en kunnen op een gegeven moment zelfs het toerisme bedreigen." Brennan vindt dat de politie op grote schaal op straat moet gaan fouilleren op messen en vuurwa pens. Hij hoopt erop dat de nieu we premier, Gordon Brown, vijf jaar gevangenisstraf zet op het dra gen van wapens in het openbaar. CAIRO - Aan de hand van DNA-onderzoek en een losse tand is vastgesteld dat een in 1903 in de Egyptische Koningsvallei ontdekte mum mie die van koningin Hatsjepsoet is. Dat maak te een onderzoeksteam gisteren bekend. De tand bleek precies te passen in een gat in de kaak van de mummie. De gebalsemde resten van de koningin werden twee maanden gele den voor onderzoek vanuit de Koningsvallei overgebracht naar een museum in Cairo. Hatsjepsoet heerste in de 15de eeuw voor Christus over Egypte. foto Mike Nelson/EPA Goes, Pearyweg 10, 011 3-214810 Vlissingen, Industrieweg 23, 0118-410800 Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58, 0115-61 7751 Zuidzande, Mariastraat 3, 0117-452232 Prijs inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Leaseprijs per maand (Toyota Financial Services) o.b.v. full operational lease, 48 maanden en 20.000 km per |aar, excl. BTW en brandstof. Gecalculeerd met 75% no-claim. Gemiddeld brandstofverbruik: (2004/3/EC) 5,0L/100km (20km/L) t/m 7,1 L/100 km(14,1km/L), CO2: 131 t/m 166 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. Hij is echt stil. Je kiest uit 5 motoren, bijvoorbeeld de beroemde 2.2 D-4D Clean Power Diesel (177 pk/130 kW) met maar liefst 400 Nm! Zet Auris dus op je shortlist en test 'm. De ideale nieuwe auto voor zakelijke rijders! Jij bent altijd bezig, maar daar staat veel tegenover! De nieuwe Auris toont sportief, maar is wél de ruim ste auto in zijn segment. Verrassend is zijn unieke interieurdesign. Met S sterren in de Euro NCAP Crashtest en 9 airbags, is hij maximaal veilig. Toyota Auris vanaf €17.990,- Lease vanaf €349,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8