Onze Hoeve mag niet open Raad niet blij met voorstel GHOR Alert! wil verhogen belasting verijdelen Stichting keert 480.000 euro aan subsidies uit Partij ziet meer in terugdringen van aantal ambtenaren. Politiek voelt zich min of meer voor voldongen feit gesteld. PZC Donderdag 28 juni 2007 27 door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeenteraadsfrac tie van Alert! roept het college van B en W op de belastingen de ko mende vier jaar niet te verhogen. Om de financiële situatie van de gemeente Schouwen-Duiveland te verbeteren, ziet ze meer in het snij den in bestaande uitgaven, waaron der het verder inkrimpen van het aantal ambtenaren. Daartoe dient de partij vanavond tijdens de ge meenteraadsvergadering een mo tie in. Het college stelde eerder een kader nota op, waarin ze verschillende mogelijkheden aangeeft om de ko mende jaren meer geld vrij te ma ken voor nieuw beleid. De raad kan onder meer kiezen voor het verhogen van de ozb, een hogere honden- of toeristenbelasting en de invoer van reclamebelasting. Alertl-fractievoorzitter J. van Fe- lius noemt die maatregelen 'kie zen voor de makkelijkste weg'. „Qua woonlasten is Schou wen-Duiveland nu al de duurste Zeeuwse gemeente. Daar moeten we nodig wat aan doen. Volgens ons kan de gemeente bijvoorbeeld prima functioneren met wat men sen minder in dienst. Iedere vaca ture minder levert zo'n 50.000 eu ro op waar je andere dingen mee kunt doen." Alert! wil ook het subsidiebeleid kritisch tegen het licht houden. „Er zitten er nu tussen waarvan ik denk: moet dat wel zo blijven?" door Melita Lanting ZIERIKZEE - „We kunnen hier wei nig aan veranderen", zegt J. van Fe- lius van Alert!. Hij doelt op het raadsvoorstel om per inwoner zes tig cent af te dragen aan de ge meenschappelijke regeling voor medische hulp bij ongevallen en rampen (de GHOR). Deze Zeeuwse organisatie zit in zwaar weer. Om te kunnen vol doen aan de eisen van de landelij ke overheid zal er snel personeel bij moeten en dat gaat de gemeen ten geld kosten. Hoewel er eigenlijk geen keuze is, moeten de gemeenteraden for meel nog wel toestemming geven, omdat zij het budgetrecht hebben. De kans dat de meerderheid van de gemeenteraad van Schou wen-Duiveland 'ja' tegen het voor stel gaat zeggen is groot, maar het gaat allerminst van harte. „We staan voor een voldongen feit", zegt W. van den Berg (WD). „Het is een gemeenschappelijk ver haal. Ik geloof dat we weinig an ders kunnen dan daar mee in te stemmen." Het gevoel dat het slik ken of stikken is, overheerst bij meer fracties. „Het is weer zo'n ge meenschappelijke regeling", ver zucht Van Felius. Ook B. Flach (CDA) erkent dat de raad eigenlijk 'Maar je kan als raad altijd nee zeggen. Dat moet je wel voor ogen blijven houden' weinig keuze heeft. „Maar je kan als raad altijd nee zeggen. Dat moet je wel voor ogen blijven hou den." Welk standpunt het CDA uiteindelijk zal innemen wil ze nog niet zeggen. De fractie wil eerst antwoord op wat technische vragen. „En van dat antwoord hangt af of we nog wat te kiezen hebben." Flach laat echter door schemeren dat ze verwacht dat de fractie uiteinlijk wel akkoord zal gaan. Leefbaar Schouwen-Duive land is niet van plan om zonder slag of stoot akkoord te gaan. „Wij staan hier nog niet zo positief te genover. Zelf zit je je kapot te ver zinnen waar extra geld vandaan moet komen en ondertussen loopt het weg naar de gemeen schappelijke regelingen." Een rampenoefening in de Vlaketunnel. De Zeeuwse organisatie voor medi sche hulp bij ongevallen en rampen (GHOR) zit in zwaar weer. Er moet snel personeel bijkomen. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - De stichting Renesse heeft in 2006 een kleine 480.000 euro aan subsidies uitgekeerd. Dat blijkt uit het jaarverslag. Dat is on geveer evenveel als het jaar ervoor. Het meeste geld is naar skatevoor- zieningen voor de jongeren ge gaan. Daarvoor is 136.000 euro bijgedra gen. Verder zijn Ecoscope (34.000 eu ro) en Stichting Museumhaven (66.000 euro) goed bedeeld en ook heeft de stichting Historische Spelen een bijdrage van 11.000 eu ro gekregen. Voor het overige zijn kleinere en grotere bedragen voor activiteiten op het eiland uitgetrokken. In 2006 in de herstructering van de stichting afgerond. Om finan cieel minder risico te lopen zijn de activiteiten voor de sportcentra Onderdak en Westerschouwen on dergebracht in een bv. Daarnaast heeft de stichting vorig jaar een parttime directeur gekregen. De stichting Renesse is een vermo gensbeheerder die subsidies uit keert voor zaken die belangrijk zijn voor de leefbaarheid op Schou wen-Duiveland en waar iedereen van kan profiteren. Rob van de Berg (links) en zijn zonen Rob en Mike (rechts) in de kantine van Camping Onze Hoeve in Bruinisse. De kantine mag deze zomer niet open, omdat geen horecavergunning is verleend. Aan een balk hangt een straatnaambord uit de Rotterdamse wijk Crooswijk, waar Van de Berg vandaan komt. foto Marijke Folkersma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 89