Jongerenraad wijzigt koers Zeeland PZC 25 deDRVKKERY Dorpsraden laten het afweten Jeugd wil in de toekomst minder praten en meer doen. THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NIET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! Arbowet SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 31 We hebben weer de Brasseriemenu door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - De jongeren- raad Schouwen-Duiveland is onte vreden over de manier waarop ze nu functioneert. Een deel van de groep vindt de huidige adviseren de rol te beperkt en wil concreet aan de slag. Daarnaast merkt de jeugd dat de gemeenteraad de weg naar de jongeren niet weet te vin den. „Zo werkt het gewoon niet", stelt jongerenraadslid Sven Arensman. „Er heeft nooit één raadslid con tact met ons opgenomen. Zelf zijn we ook niet veel opgeschoten. We hebben vooral gepraat. Veel leden gaven aan het zo niet leuk te vin den en ermee te willen stoppen." Om een bloedeloos einde te voor komen, gooit de twaalfkoppige raad het daarom over een andere boeg. De groep splitst zich in twee ën. Een deel blijft zorg dragen voor de bestuurlijke kant, de rest gaat zich bezighouden met de uit voering van projecten. Daarvoor zijn inmiddels drie werk groepen opgericht. Eén ervan gaat Markt 511 Middelburg T0118 886 886 aan de slag met de inrichting van speelplaatsen in de nieuwe wijk Poortambacht 11. Een tweede neemt, onder meer door het afne men van enquêtes, het openbaar vervoer onder de loep. De derde krijgt een permanent karakter en richt zich op preventie en veilig heid: alles wat te maken heeft met bijvoorbeeld drugs, alcohol en ver velende thuissituaties. 1*5 De jongerenraad Schouwen-Dui- veland is niet tevreden over de huidige werkwijze. Het opstarten van drie projecten vormt het be gin van een nieuwe start. Om de bekendheid en bereikbaar heid van de raad te vergroten, stuurt de groep in samenwerking met de gemeente half augustus een brief naar alle 1300 jongeren (van 12 tot 21 jaar) op het eiland. Verder moet de website, die bin nen een paar weken de lucht in gaat, een belangrijke rol gaan spe len in onder meer het werven van leden. „Vooral voor de werkgroepen ho pen we nog mensen te vinden", stelt bestuurslid Mark Klooster boer. „Die kunnen zich overigens ook voor de duur van één project bij ons aansluiten." BURGH-HAAMSTEDE - „Ach, twee dorpsraden vertegenwoordigen best veel mensen." Jeroen Portier, jeugd- en jongerenwerker bij het Welzijnshuis, probeerde de moed er maar in te houden. Hij organi seerde dinsdagavond in Burgh- Haamstede een bijeenkomst om vertegenwoordigers van de dorps- en stadsraden te laten kennisma ken met leden van de jongeren raad. De jeugd was present, de dorpsraden niet bepaald. „Schan dalig", meende Conny Kloet van de dorpsraad Kerkwerve, die net als die van Bruinisse wel iemand had afgevaardigd. Portier hield het bij 'volgende keer beter'. STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: theaterverkoopzeeland.nl ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Er was een verbouwing gaande. De buurvrouw kwam een kijkje nemen en nam de gelegenheid te baat om haar licht op te steken over een reparatie aan het dak, die als het zwaard van Damocles boven haar hoofd hing. De bouwvakkers hoorden haar ver haal aan. „Hmm. Tja, er zal een hoogwerker aan te pas moeten komen. Of er moet een steiger ge zet worden." De buurvrouw zweeg. Plotseling bedacht ze iets: „En via het dakraam dan, kun nen jullie zo niet het dak op?" Nee, schudden de bouwvakkers, dat mocht niet meer, vanwege de arbeidsomstandighedenwet. „Maar", zei er één, „Onze baas wel! Die mag doodvallen!" Op zoek naar het ultieme genieten op Concert at Sea Denktank moet zich buigen over garantie van droge voeten Donderdag 28 juni 2007Tip? redzzee@pzc.nl ker ruig en achter de ramen van het treintje was het prima uit te houden. Op een parkeerplaats aan de voet van de dam werd even een stop gemaakt en kreeg iedereen sap met een stroopwafel. „We komen niets te kort", zegt Jannekee Ouden aard uit Renesse. Met haar 95 jaar zat ze er nog zeer vief bij, evenals overigens haar buurvrouw, de 92-jarige mevrouw Rut gers. Maandelijks trekken de bewoners er op uit met het trein tje en alles wordt vastgelegd met de videocamera. Dat ge beurt door het videoteam van Duinoord. Cisteren stond de heer Goudswaard achter de camera. Hij maakte een reportage van de twee uur durende rit, zodat de thuisblijvers toch iets kunnen zien van de reisjes. foto Marijke Folkertsma BROUWERSDAM - „Fantastisch! We hebben al zo lang de zee niet meer gezien." Ouderen uit Duinoord in Haamstede maak ten gistermiddag een reisje met een boemeltreintje naar de Brouwersdam. Onder leiding van de 90-jarige gids M. Hart (Schouwen-Duivelander in hart en nieren) toerden de bewo ners rond. Ze troffen het wel. De zon scheen, de zee was lek- vanavond vanaf 17.30 uur met Preisoep, biefstuk of quiche en bavarois 12,50 of 10,00 (vegetarisch), reserveren: 0118 - 886 866 www.de-drvkkery.nl informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl De Drvkkeiy wenst u een prettige vakantie met een koffer vol boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85