Binnenland PvdA: terreurbewind Marokkaanse tieners ZOMER Steun voor adoptiewet homoparen Bosshardt opgebaard in korpszaal A'dam Vakantievoordeel www.skytours.nl 'Stel poker aan bingo gelijk' Beatrix prijst werk van Volendamse 'moedige moeders' Nieuwe wet maakt aannemen kinderen uit buitenland mogelijk. Groepje zou al een jaar kinderen in Utrecht seksueel misbruiken. turkije All Inclusive v a 299 kos All Inclusive v a 349 rhodos All Inclusive v a 349 egypte A/I Inclusive va 399. tunesie Halfpension v a 289 - emiraten Halfpension v a 799 bulgarije Logies/ontbijt tenerife All Inclusive ALGARVE Logies a 199- PZC Donderdag 28 juni 2007 7 VOLENDAM - Koningin Beatrix bij de haven van Volendam. De vorstin bezocht gisteren de ge meenten Edam-Volendam en Beemster. In Volen dam sprak zij met moeders die proberen de drugsverslaving van hun kinderen of echtgenoten een halt toe te roepen. Drugsverslaving is een groot probleem in Volendam. Beatrix had over het initiatief gehoord en wilde nu met eigen oren horen over de werkzaamhe den van deze zogenoemde moedige moeders, die langzaam ook uitstraling krijgen naar andere plaatsen. foto Marcel Antonisse/ANP DEN HAAG - Homoparen kunnen binnenkort kinderen uit het bui tenland adopteren. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer steunt een wetsvoorstel daartoe, dat gisteren werd behandeld. Al leen de Christenunie en de SGP verzetten zich tegen het plan. Homo's en lesbiënnes kunnen sinds 200t al samen Nederlandse kinderen adopteren. De mogelijkheid om ook gezamen lijk kinderen uit het buitenland in het gezin op te nemen, bestond nog niet. Omdat waarschijnlijk weinig lan den zullen meewerken aan adop tie van kinderen door Nederland se homo- of lesbostellen worden ook de procedures voor eenouder- adoptie verkort. Door die maatre gel kan een homo sneller zelf een kind adopteren. Daarna kan zijn of haar partner via adoptie eveneens wettelijk ouder van het kind worden. SGP'er Van der Staaij waarschuw de dat 'een flink deel van de we reld huivert van de mogelijkheid dat een kind wordt ondergebracht bij ouders van hetzelfde geslacht'. UTRECHT - De Utrechtse PvdA-frac- tie luidt de noodklok over de 'ter reur' door een groep Marokkaanse jongens in de Utrechtse wijk Over- vecht. Volgens PvdA-raadslid Bouchra Dibi maakt een groepje van zes tot acht jongens van een jaar of twaalf al zeker een jaar sek sueel misbruik van tientallen jon ge, eveneens Marokkaanse, kinde ren van 8, 9 en 10 jaar. Dibi zei gisteren dat het naast sek sueel misbruik ook gaat om schop pen en slaan van de jonge kinde ren. Zij wil volgende week donder dag een spoeddebat in de gemeen teraad over de kwestie. Een woord voerder van de gemeente Utrecht zei dat er inderdaad 'signalen zijn' die het verhaal van Dibi bevesti gen. Volgens het raadslid weet de gemeente van het probleem, maar wordt het na een jaar 'hoog tijd voor actie'. Bijkomend probleem is volgens Di bi, die met de ouders van zowel 'daders' als 'slachtoffers' sprak, dat de ouders geen aangifte durven te doen. „Kinderen worden de bosjes ingetrokken, onderbroeken wor den uitgedaan, geslachtsdelen wor den getoond. Het is een taboe bin nen de Marokkaanse gemeen schap. De mensen zijn bang voor ruzies met de ouders, de moeders zijn bang voor hun eigen familie." Slechts in een geval is aangifte ge daan, lieten Burgemeesters en Wet houders gisteren weten in een brief aan de gemeenteraad. Een verdachte is daarop aangehouden. „We blijven alles op alles zetten om feiten en meldingen boven ta fel te krijgen, zodat verdachten kunnen worden opgepakt", aldus het college. De misstanden spelen zich voornamelijk af in het gebied Peetersdreef Elbedreef en Neckardreef AMSTERDAM - Het publiek kan van daag en morgen persoonlijk af scheid nemen van de maandag overleden 'majoor' Bosshardt van het Leger des Heils. Ze ligt dan op gebaard in korpszaal De Ruyten- burgh van de liefdadigheidsorgani satie in Amsterdam. Het pand aan de Oudezijds Achterburgwal 45 is beide dagen van 14 uur tot 20 uur open voor belangstellenden. Bosshardt wordt zaterdag begra ven in Amsterdam. De kist met het stoffelijk overschot maakt dan eerst een rondrit door de binnen stad. De stoet passeert locaties waar de luitenant-kolonel van het Leger des Heils woonde en werk te. Rond t3 uur volgt in besloten kring een dienst in de Konings- kerk. Daarna wordt haar stoffelijk overschot bijgezet op begraafplaats De Nieuwe Ooster. Alida M. Boss hardt stierf maandag op 94-jarige leeftijd thuis in Amsterdam. Ze zet te zich in die stad veertig jaar in voor prostituees, verslaafden en an dere hulpbehoevenden. DEN HAAG - Het College van Toe zicht op de Kansspelen adviseert het ministerie van Justitie om po ker in de Wet op de kansspelen ge lijk te stellen aan bingo. Dan mogen pokerwedstrijden on der voorwaarden ook buitenshuis worden gehouden. Het aanbieden van pokerspellen op internet en in clubs of cafés is verboden. Alleen Holland Casino mag in Nederland legaal poker aan bieden. Uit onderzoek blijkt dat van alle jongeren in Nederland er ruim 800.000 pokeren. Nytó' f&'NJv 4* Royal Palm Suite Hotel 3* pyli Bay Hotel 3* Filerimos Village Hotel 5* Prima Life Rehana Resort 4* Vincci El Kantaoui Center 5* Al Hamra Village Resort V*. 4* Flamingo Hotel v.a. 249 3* Ten Bel Alborada Aparthotel v^349- .International Tours Bel: 0900 1552 (18ct p/m) ®"lfï Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF TOESLAGEN 3* Rosamar I Appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7