Justitie vindt koffieshops in buitengebied prima Hof doet incestzaak over IIDEURLOO Castria wil af van eengezinswoningen Dorpsraad Westdorpe verzet zich Geen extra hevig tegen komst koffieshops steun theater We hebben weer de zee gezien Terneuzen stuurt koffieshops naar de polder. Verkooppunten van softdrugs zouden woongenot aantasten. Oproep te letten op kinderen met spijkers Bedrijfsauto op A58 bij Kapelle uitgebrand Scheldewandeltochten door Reimerswaal Expositie merklappen in Grote Kerk Goes Zaak tegen 46-jarige Sint-Maartensdijker sleept al drie jaar voort. Corporatie doet bijna zestig huurhuizen in Tholen van de hand. BPZC Donderdag 28 juni 2007 29 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Justitie verleent volle dige medewerking aan de verplaat sing van de koffieshops Miami en Checkpoint uit het centrum naar het buitengebied van Terneuzen. Die toezegging kreeg burgemees ter J. Lonink in het driehoeksover leg tussen gemeente, politie en jus titie. Zoals verwacht is een meerder heid in de gemeenteraad (PvdA, CDA, TOP/Gemeentebelangen en Christenunie) definitief akkoord met verplaatsing van de twee shops naar de polder, op voorwaar de dat de verhuizing de gemeente geen geld kost. Plaatsen als de Axelse Sassing en de Eversdam worden genoemd als mogelijke locaties. „Maar een ver plaatsing is alleen zinvol als justi tie volledig meewerkt", verwoord de PvdA-voorman M. van Oyen het gevoel van meerdere partijen. Lonink kon de raad op dat vlak ge ruststellen. „Justitie behoudt na tuurlijk wel een eigen bevoegd heid om op te treden als zij daar voor reden denkt te hebben. Ook heb ik de toezegging gekregen dat de politie zal pogen haar man kracht in ons gebied te verhogen", aldus Lonink. Woordvoerster E. Kool van het Openbaar Ministerie bevestigt de woorden van Lonink. „Maar als wij aanwijzing krijgen dat er din gen gebeuren die niet onder het ge doogbeleid vallen, treden wij op." Checkpoint-woordvoerder F. Deij noemt de woorden van justitie 'hoopgevend'. „Dat betekent dus dat alle betrokken partijen in de geest van het gedoogbeleid willen handelen. Checkpoint wil zeker meebetalen aan een verhuizing, maar we moeten eerst goed bekij ken welke consequenties dit raads besluit heeft. Er zal intensief over leg moeten komen over onder meer het naleven van het gedoog beleid, de inzet van politie en de aanvoer van softdrugs. Want tja, als er op de aanvoerweg naar de shops een controle wordt gehou den, bereikt geen enkele gram wiet de koffieshops." Kool zegt dat justitie niet tot dit soort acties overgaat, zolang er geen verden king is van strafbare feiten. „We doen na de verplaatsing dus niets anders dan dat we onder de huidi ge omstandigheden doen." Mocht na de verhuizing blijken dat de binnenstad gebukt gaat onder over last van straathandel in drugs, dan wil Lonink bekijken of een kleine shop in het centrum uitkomst kan bieden. Terneuzen treft op korte termijn nog enkele aanvullende maatregelen om de overlast van koffieshopbezoekers in te perken. De koffieshops in Terneuzen wor- den definitief verplaatst naar het buitengebied. Justitie vindt dat prima, zolang het gedoogbeleid maar wordt nageleefd. BROUWERSDAM - „Fantastisch! We hebben al zo lang de zee niet meer ge zien." Ouderen uit Duinoord in Haamstede maakten gisteren een reisje met een boemeltreintje naar de Brouwersdam. Onder leiding van gids M. Hart (90 jaar, Schouwen-Duivelander in hart en nieren) toerden de bewoners rond. Ze troffen het. De zon scheen, de zee was lekker ruig en achter de ramen van het treintje was het prima uit te houden, foto Marijke Folkertsma door Raymond de Frel westdorpe - De dorpsraad van Westdorpe verzet zich hevig tegen de verplaatsing van de twee kof fieshops uit het centrum van Ter neuzen naar een mogelijke plaats in de buurt van hun dorp. „Een plek in de omgeving van Westdor pe is volstrekt onacceptabel", stel len voorzitter D. Erkel en secreta ris M. Hemelsoet. Zij vrezen dat de vestiging van twee softdrugsverkooppunten in de buurt van Westdorpe het woon genot in het dorp ernstig zal aan tasten. „Gezien de ligging van Westdorpe ten opzichte van de Tractaatweg en de brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen is het onvermijdelijk dat een aan merkelijk deel van het nu al onbe heersbare, asociale drugsverkeer via de Bernhardstraat, Molen straat, Graafjansdijk en Sasdijk rijdt. Omdat de overheid nu al niet in staat is de leefbaarheidssi tuatie rond de huidige verkoop punten in Terneuzen onder con trole te houden, is er geen enkel vertrouwen dat dit in de toekomst wel het geval is", vinden de twee. MIDDELBURG - De steun voor de bouw van een nieuw groot theater in Middelburg is niet toegenomen door het advies van de commissie van experts. Fracties die voor een groot theater waren, blijven dat ook. Partijen die geen nieuw groot theater wilden, zijn niet van stand punt veranderd. Wethouder A. de Vries (PvdA) hoopte door de instelling van de commissie meer draagvlak voor het theater te kweken. Dat is mis lukt, vindt P. Kraan (Politieke Par tij Middelburg) „Ik denk dat het met de steun van 18 van de 29 raadsleden een eind stopt." De coalitiegenoten PvdA, CDA en WD, en oppositiepartij Groen links blijven voorstander. Die par tijen hebben samen 17 zetels. De vierde coalitiepartij, SGP, is tegen samen met de PPM en SP. Volgens de adviescommissie is er ruimte voor een regionaal theater met grote producties in Zeeland. 1. Kodde (CDA) vindt Middelburg daar de aangewezen plaats voor. HANSWEERT - Speeltoestellen aan de Wielingenstraat in Hansweert zijn met spijkers beslagen. De ge meente Reimerswaal is daar niet blij mee. Kinderen kunnen er zich aan openhalen en kleding kan be schadigd raken. Vandaar dat de ge meente onlangs een oproep heeft gedaan aan ouders: erop te letten dat kinderen niet met hamers en spijkers richting het speelterrein Wielingenstraat gaan. KAPELLE - Een bedrijfsauto, be stuurd door een 60-jarige man uit Yerseke, is gistermiddag uitge brand op Rijksweg A58 ter hoogte van Kapelle. Een passerende werk nemer van een bedrijf in blusmate- rialen stopte en wist de brand te blussen met zes poederblussers. De brandweer heeft de brand afge- blust. Door de autobrand is schade ontstaan aan het wegdek van de vluchtstrook. RILLAND - Wie van een stevige wandeling houdt, moet zaterdag bij w Rillandia aan de Bathseweg 54 zijn voor deelname aan één van de Scheldetochten. Al om 7.00 uur 's ochtends kan worden gestart voor de 40 kilometer. De vroegste starttijd van de 30, 25 en 20 kilo meter is 8.00 uur en van de 15, 10 en 5 kilometer 12.00 uur. Nordic walking mag op alle afstanden. Meer info: www.scheldetochten.nl GOES - In de Grote of Maria Magda- lenakerk in Goes begint zaterdag een expositie van merklappen. De titel van de tentoonstelling: Opge- MERKt en OpgeLAPt. In het ka der van de expositie worden diver se workshops, lezingen en een taxatiemiddag gehouden. De ope ningstijden: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, za terdags is de expositie van 12.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurIoomeubelen.nl door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Het Haagse gerechts hof heeft de inceststrafzaak tegen een 46-jarige Sint-Maartensdijker gisteren helemaal opnieuw moe ten behandelen. Dat gebeurde op last van de Hoge Raad. De zaak sleept al zo'n drie jaar voort. De hardnekkig ontkennende - des tijds nog in Sint-Annaland wonen de - verdachte was in september 2004 wegens jarenlange incest met zijn inmiddels 23-jarige dochter door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot vier jaar cel. Het kind zou vanaf haar vierde zo'n tien jaar lang zijn misbruikt. Hij ging in beroep bij het Haagse ge rechtshof dat hem in mei 2005 op nieuw tot vier jaar cel veroordeel de. Daarna ging hij in cassatie bij de Hoge Raad. De Hoge Raad con cludeerde in november dat het hof zijn werk niet goed had gedaan. Zo had het hof zonder meer de conclusie overgenomen van psy chiater Bullens die de verklaringen van het slachtoffer had onder zocht en tot de bevinding was ge komen dat die verklaringen 'be trouwbaar' waren. Alle kritiek die Een voormalige inwoner van Sint-Annaland wordt verdacht van incest met zijn dochter. Ze zou vanaf haar vierde zo'n tien jaar lang zijn misbruikt. door de verdediging op dat rap port was geuit, was zonder nadere motivering verworpen door het hof Zo'n motivatie mag niet ach terwege blijven, vond de Hoge Raad die daarom gelastte dat het hoger beroep moest worden over gedaan. Zodoende speelde zich gisteren - ten overstaan van drie 'nieuwe' hofrechters - en in aanwezigheid van familie van het vermeende slachtoffer, opnieuw een langdurig 'welles-nietesspel' af tussen de aan klager en de advocaat van de ver dachte G. Kaaij. De hofaanklager eiste dat er alsnog vier jaar gevangenisstraf wordt op gelegd. Uitspraak 11 juli. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Woningcor poratie Castria Wonen doet een groot aantal huurhuizen in de ge meente Tholen in de verkoop. Het gaat om eengezinswoningen. Daar is volgens Castria in de huur sector minder vraag naar. Huur ders zoeken tegenwoordig veel va ker seniorenwoningen, levensloop- bestendige huizen of appartemen ten. Dat is reden om, bovenop de vele tientallen huizen die de corpo ratie de afgelopen jaren al van de hand deed, nog eens een kleine zestig huizen op de verkooplijst te zetten. Het gaat om 22 woningen in de Crooswijck en de Doublet- hstraat in Sint-Annaland, zeven in de Noordstraat in Poortvliet, acht in de Thoolse Hoogaarsstraat en twintig in de Jacoba van Beieren- straat en de William Boothstraat in Sint-Maartensdijk. Castria zegt dat ze met het verko pen van huizen jonge starters op de woningmarkt een kans geeft. Dat neemt niet weg dat de huidige huurders de eerste kans tot koop krijgen. Willen ze dat niet, dan blij ven ze gewoon huren. In dat geval wordt de woning pas verkocht 0 het moment dat ze hem verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77