Zeeland PZC 25 Aanrijtijd bij tunnelbrand langer Akkoord over kazerne Tholen Eindelijk bemiddeling in kwestie kwekerij Het Groene Weegje BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 31 Borsele kiest voor norm van twintig minuten die ook haalbaar is. Poortvlietse jongeren hebben alles wat hun hartje begeert THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NIET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! Vlakebrug gestremd /1oTl"D17"l7"l7"E'D V Markt 51 Middelburg u.cy_jj\ V i\.JxXjI\.X T0118886886 Arbowet Brasseriemenu Op zoek naar het ultieme genieten op Concert at Sea Denktank moet zich buigen over garantie van droge voeten Donderdag 28 juni 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf BORSSELE - Bij een incident in de Westerscheldetunnel gaat de maxi male aanrijtijd voor de Borselse brandweer omhoog van tien naar twintig minuten. Het Borsels college van B en W wil de norm aanpassen, omdat de huidige aanrijtijd van maximaal tien minuten tot de tunnelingang niet haalbaar is onder de huidige omstandigheden. De nieuwe maxi male aanrijtijd van twintig minu ten moet overigens gaan gelden tot de plek van het incident. Bij de beslissing die nog aan de ge meenteraad moet worden voorge legd, zijn B en W van Borsele niet over één nacht ijs gegaan. De lan delijke Inspectie Openbare Orde en Veiligheid heeft op verzoek van Borsele de brandweerzorg voor de Westerscheldetunnel onderzocht. De inspectie komt meestal in actie na een ernstig incident. „Wij heb ben doelbewust gekozen voor een controle vóóraf', aldus burgemees ter J. Gelok. De inspectie komt tot de - ook voor Gelok - opmerkelijke conclu sie dat er geen wettelijke normen bestaan voor opkomsttijden van de brandweer bij brand in een tun nel. De inspectie noemt vervol gens de Borselse norm van tien mi nuten 'geen bijzondere eis'. En dan komt het: 'De praktijk leert dat de aanrijtijd (van maximaal tien minuten) niet of nauwelijks haalbaar is'. In 83 procent van de De maximale aanrijtijd van tien minuten wordt in de meeste ge vallen al niet gehaald. Volgens Borsele is het dan beter een rea listische norm te gebruiken. gevallen wordt die overschreden met twee tot acht minuten. Op grond van deze praktijkervarin gen heeft de inspectie aan Borsele geadviseerd een 'realistische aanrij tijd' vast te stellen. Om financiële en juridische redenen. Borsele zou aansprakelijk gesteld kunnen wor den, als de eigen norm niet wordt gehaald. „Het getuigt van realiteits zin naar twintig minuten te gaan", volgens burgemeester Gelok. „In de praktijk verandert er niets. On ze mensen blijven zo snel moge lijk uitrukken." De brandweerzorg voor de tunnel was al voor de opening in 2003 on derwerp van discussie. Tot een pro fessionele tunnelbrandweer kwam het niet. Terneuzen doet de oost buis, Borsele de westbuis. De korp sen werken vooral met vrijwilli gers en een klein aantal beroeps krachten. Gelok heeft de laatste ja ren vaak aan de bel getrokken om extra geld te krijgen voor verbete ring van de brandweerzorg in de tunnel. Naar zijn idee zouden niet alleen Borsele en Terneuzen daar voor moeten opdraaien. Extra geld is tot nu toe uitgebleven. Met de verruiming van de maximale aan rijtijd legt Borsele volgens Gelok niet het hoofd in de schoot. POORTVLIET - De jeugd van Poortvliet heeft de komende jaren niets te klagen. Op het vernieuw de trapveld aan de Deestraat staat alles wat hun hartje begeert. De jongeren mochten zelf zeggen wat ze wilden hebben en kozen voor een funbox, voetbalkooi, jongerenontmoetingsplaats en een tafeltennistafel. Wethouder M. Velthuis zei giste ren tijdens de opening te hopen dat de jongeren zuinig met de spullen omgaan. Met een rake trap in de voetbalkooi verrichtte profvoetballer Wil- mer Kousemaker - ex-Tholense Boys - vervolgens de officiële opening. foto Chris van Klinken STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: theaterverkoopzeeiand.nl VLAKE - De Vlakebrug blijft komen de maandag tot en met woensdag 4 juli dicht voor schepen vanwege werkzaamheden. Vooral zeiljacht- bezitters zullen er last van hebben. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - In het al jaren sle pende conflict tussen kwekerij Het Groene Weegje bij Kwadendam- me en de gemeente Borsele zit be weging. De twee partijen hebben bemiddeling via een mediator ge accepteerd. Het Groene Weegje heeft volgens de gemeente Borsele zonder de vereiste vergunningen onder meer een kas en schuur opgetrokken aan de Aalweg in het buitengebied van Kwadendamme. De eigenaren van de kwekerij stellen dat zij het recht hebben om de bouwwerken te plaatsen. Zij voeren al sinds 1996 procedures, met wisselend succes. Vorig jaar stelde de Raad van State hen nog min of meer in het gelijk, waarop de gemeente Borsele een besluit nam om de uit spraak ongedaan te maken. Onlangs was er weer een rechts zaak in Middelburg over Het Groe ne Weegje. De rechter gaf er blijk van zo langzamerhand genoeg te hebben van de prestigekwestie. Hij stelde bemiddeling via een me diator van de rechtbank voor. Zo wel de eigenaren als Borsele heb ben dit aanvaard. Een eerste be spreking is geweest. De gemeente betaalt de kosten. door Rob Paardekam THOLEN - De provincie is bereid ak koord te gaan met de bouw van een nieuwe brandweerkazerne in Tholen, maar alleen als de gemeen te een stukje provinciale weg bin nen de kom van Oud-Vossemeer overneemt De kazerne komt, als het aan de ge meente ligt, in de zuidelijke lus van de afrit van de Nieuwe Post weg, niet ver van de begraafplaats. De provincie vindt dat voor de ver keersveiligheid geen ideale locatie, maar is bereid het op een akkoord je te gooien. Behalve het nemen van de benodigde verkeersmaatre gelen, wil ze dat de gemeente ook een stukje provinciale weg in de kom van Oud-Vossemeer over neemt. Het gaat om het stukje Molendijk/Oud-Vossemeersedijk. Het wegvak van 339 meter wordt nu nog beheerd door de provincie, maar die vindt dat het niet meer kan dat ze stukken weg binnen de bebouwde kom moet onderhou den. De onderhandelingen over een nieuwe brandweerkazerne in Tholen zouden een geschikt mo ment zijn om deze kwestie ook meteen op te lossen. De gemeente heeft nog niet laten weten of ze ak koord gaat met het voorstel. Tip? redactie@pzc.nl Er was een verbouwing gaande. De buurvrouw kwam een kijkje nemen en nam de gelegenheid te baat om haar licht op te steken over een reparatie aan het dak, die als het zwaard van Damocles boven haar hoofd hing. De bouwvakkers hoorden haar ver haal aan. „Hmm. Tja, er zal een hoogwerker aan te pas moeten komen. Of er moet een steiger ge zet worden." De buurvrouw zweeg. Plotseling bedacht ze zich iets: „En via het dakraam dan, kunnen jullie zo niet het dak op?" Nee, schudden de bouwvak kers, dat mocht niet meer, vanwe ge de arbeidsomstandigheden wet. „Maar", zei er één, „Onze baas wel! Die mag doodvallen!" vanavond vanaf 17.30 uur met Preisoep, biefstuk of quiche en bavarois 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch), reserveren: 0118 - 886 866 www.de-drvkkery.nl informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl De Drvkkery wenst u een prettige vakantie met een koffer vol boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69