Boer weigert nota te betalen voor paardendrama O Voordelig naar huis bellen vanuit 32 landen Goed nieuws voor iedereen. SP onder vuur in EU-debat Burgemeester Ferwerderadeel dreigt met advocaat. Verdronken Duitser bij Ouddorp gevonden Losse steentjes dreigen van kerktoren te vallen Duizenden vogels bezwijken door storm Termijn terugkeer in studentenflat onzeker Drie relschoppers interland melden zich PZC Donderdag 28 juni 2007 5 FERWERD - Paardeneigenaar Piet Lootsma weigert een rekening van ruim 7500 euro te betalen die de gemeente Ferwerderadeel hem pre senteert voor de redding van zijn dieren, vorig jaar november. Loots- ma's paarden zaten toen enkele da gen vast op een ondergelopen stuk buitendijks land in het Noarder- leech bij Marrum. Twintig paar den vonden de dood bij het dra ma dat over de hele wereld de aan dacht trok. Ruim honderd andere dieren werden uiteindelijk, uitge put en verzwakt, gered. De gemeente Ferwerderadeel slaat Lootsma nu aan voor de kosten van de opvang van de paarden in de stallen van Sjoerd van Gunst, de diensten van veearts Marten de Vries, twee veewagens van Wiers- ma en het inschakelen van bouw bedrijf Van der Werff Lootsma stelt dat de burgemeester opdracht heeft gegeven om van hun diensten gebruik te maken. „Dat hebben wij niet gedaan. Aan ons is nooit iets gevraagd. We zijn aan de kant geschoven. De veearts had ik niet nodig voor advies. De rekening voor de spuiten hebben we zelf al betaald. Met het Fryske Gea (de Friese evenknie van Het Zeeuwse Landschap, red.) had ik afgesproken dat de paarden in een van hun loodsen opgevangen kon den worden. De veewagens betaal ik dus ook niet, omdat die er de hele nacht hebben gestaan omdat het leger bezig was met een onmo gelijke reddingsactie." Burgemeester Wil van den Berg vindt het niet meer dan logisch 'Ik gaf geen opdracht voor al die diensten, dat deed de burgemeester' dat Lootsma ook zijn deel bij draagt aan de bijna 29.000 euro kostende operatie. „De gemeente betaalt samen met politie en brandweer de kosten van de cate ring. Ook de bedankavond komt voor onze rekening. Ferwerdera- diel legt al met al ruim 15.000 euro op tafel." De burgemeester over weegt een advocaat in te schakelen als Lootsma niet betaalt. Bijvoorbeeld voor uw naar Culemborg verhuizende broer, uw fanatiek surfende buurman, de broer van uw buurman met zijn nieuwe volkstuin, uw voetbalmaten met een toernooi in Groningen, uw nichtje met alweer de tweede lekke fietsband deze maand, uw boekhouder met zijn zwak voor antiek en de coach van uw zoon met een vrijwilligersbaan in het dierenasiel. En natuurlijk ook voor u. Standaard met o.a. 6 airbags, climatic airconditioning, centrale deur vergrendeling en elektrisch bedienbare ramen vóór en achter. Er is een Golf Variant vanaf 22.500. Introductie leaseprijs 440. Nu bij uw dealer. De nieuwe Golf Variant. Vanaf pri|s is inclusief BTW en BPM, excl. verwi|deringsbi|drage en kosten ri|klaar maken. Leaseprijs o.b.v. Full Operational Lease via Volkswagen Leasing, 48 maanden 20.000 km per |aar, exclusief BTW en brandstof. De actie is geldig tot en met 29 september 2007. Brandstofverbruik 0 5,2-8,2/100 km (1L op 12,2-19,2 km). CO2 uitstoot 0 137-195 g/km. Wijzigingen, ook in uitvoeringsdetails, voorbehouden. Getoonde afbeelding kan meer uitvoeringen bevatten. Voor meer informatie www.volkswagen.nl OUDDORP - De KNMR heeft gister middag in de Noordzee bij Oud dorp het stoffelijk overschot van een 71-jarige Duitser gevonden. Volgens de politie raakten de man en zijn Australische neef te water nadat hun catamaran was gekap seisd. De 32-jarige Australiër wist het vaartuig weer rechtop te krij gen en aan boord te komen, maar verloor zijn oom uit het zicht. Oog getuigen waarschuwden de hulp diensten, die het slachtoffer in het water vonden. WACENINCEN - Het is nog onzeker wanneer de eerste studenten kun nen terugkeren in de studenten flat in Wageningen waar vrijdag een brand woedde en gasflessen ontploften. Schoonmakers, instal lateurs en aannemers zijn druk doende om het benodigde materi aal bijeen te krijgen voor repara ties. Dat is lastig omdat het kort voor de vakantie druk is in deze branches. De politie kan nog niets zeggen over de oorzaak van de brand. TILBURG - Drie relschoppers die zich misdroegen bij de oefeninter land Jong Oranje - Jong Marokko in Tilburg hebben zich gisteren ge meld bij de politie. De afgelopen dagen zijn in Opsporing Verzocht beelden getoond van fans van Jong Marokko die op 22 mei na de wedstrijd het veld bestormden en vernielingen aanrichtten in het sta dion van Willem II. De uitzendin gen leverden twintig tips op. Of ze leiden naar de resterende negen ge zochte relschoppers is onbekend. ROTTERDAM - Stukjes steen van de versieringen op de toren van de Sint-Laurenskerk in Rotterdam blijken los te zitten. Erosie heeft de natuurstenen ornamenten van de laatmiddeleeuwse kerk aange tast. Om ervoor te zorgen dat nie mand gewond raakt, wordt er van daag een overkapping geplaatst bij de ingang. Gemeentewerken was al van plan om de kerk te restaure ren. Dit karwei begint nu zo snel mogelijk; wanneer is nog onduide lijk. AMELAND - Duizenden jonge vo gels op de Waddeneilanden zijn bezweken door het hoge water en de harde wind. De storm die dins dag over de eilanden raasde richtte een ravage aan in de vogelkolo nies. „De kokmeeuwen zijn bijna allemaal weggespoeld. Een groot deel van de grote sterns is ook weg en wat nog in leven is krijgt het straks heel zwaar", zegt Jeffrey Hui- zenga van Staatsbosbeheer op Ameland. Langs de dijk bij Hol- lum spoelen veel kadavers aan. vodafone Afstanden verdwijnen, want met Vodafone Passport bel je vanuit het buitenland heel voordelig naar huis. Je belt gewoon voor je Thuistarief en daarnaast een starttarief van 0,99 per gesprek. Meer weten? Bel 0800-0560, ga naar vodafone.nl of een Vodafone winkel in de buurt. Make the most of now DEN HAAG - De voor- en tegenstan ders van een nieuw Europees ver drag bleven gisteren in de Tweede Kamer lijnrecht tegenover elkaar staan in een debat over de kwestie. Zoals verwacht wezen alleen de SP en de PW resoluut het resul taat af dat zaterdag op de Europese top is bereikt. Hun verzet leverde de hoon op van andere partijen en van het ka binet in een fel debat. Vooral SP-Kamerlid Harry van Bommel moest het ontgelden. Staatssecretaris Frans Timmer mans (Europese Zaken) verweet hem 'geen fair play', omdat Van Bommel bepaalde kwesties onjuist weergeeft. „U schept een spook beeld, niet op de realiteit geba seerd, en gaat dat vervolgens be strijden", aldus Timmermans. Van Bommel meende dat de staats secretaris al was begonnen met de campagne. pagina 10: Europa gaat over thuis en de werkvloer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5