Zeeland NieUW plan Sluis aan Zee goed voor de promotie van Hulst 'Koninklijke wc' nog niet in busstation Hinder onvermijdelijk bij bouwproject Hulst Showband Sas naar het WK Hulst Vestingstad en MKB vinden invoering belasting goed idee. Arbowet Meer inwoners, meer geld, meer natuur en zichtbaar meer historie. Bouwverkeer kan slechts via één route door de binnenstad. 26 I Donderdag 28 juni 2007 PZC door Harold de Puysseleijr HULST - Vooruitlopend op de in voering van een reclame- of pro motiebelasting in de gemeente Hulst moet er eerst een nieuw pro motieplan liggen. Dat zegt voorzit ter Theo Mattheeuws van de on dernemersvereniging Hulst Ves tingstad. Mattheeuws zegt dat Hulst Vesting stad en MKB de tijd rijp achten voor een geheel nieuw promotie beleid in Hulst. Hij wijst op de gro te plannen (koppeling Morres/ bin nenstad, Plan Perkpolder en De Nieuwe Bierkaai) die in de maak zijn om de gemeente aantrekkelij ker te maken voor bezoekers. „De promotie van Hulst beperken tot advertenties in de Belgische media volstaat straks niet meer. We wil len eigenlijk af van die platgetre den paden en Hulst op nieuwe ma nieren onder de aandacht breng en." De voorman van de onderne mersvereniging noemt daarbij mo derne communicatiemiddelen als internet als voorbeeld. Hulst Ves tingstad en MKB roepen mensen Voordat de gemeenteraad van Hulst beslist over de invoering van promotiebelasting, willen de ondernemers een nieuw promo tieplan in elkaar timmeren. met sprankelende ideeën voor de nieuwe manier van promotie op zich voor eind volgende week te melden. Wie zitting wil nemen in de ploeg die bouwstenen voor het nieuwe promotieplan aan moet gaan dragen, kan zich melden via het e-mailadres matth@zeeland- net.nl. Mattheeuws geeft toe dat de reactietijd kort is, maar geeft aan dat enige haast geboden is. De fractie van de PvdA in de gemeen teraad wil in de gemeenteraadsver gadering van september met het voorstel voor de invoering van de promotiebelasting komen. Dan moet onder meer duidelijk zijn voor welk gebied die belasting gaat gelden en wat de hoogte van het tarief is. Ondernemers die niet aan gesloten zijn bij Hulst Vestingstad of MKB Hulst en ook mensen van buiten de gemeente zijn nadrukke lijk uitgenodigd om deel te nemen aan de samenstelling van het nieu we promotieplan. Mattheeuws' toekomstvisioen is dat er uiteinde lijk een promotiebeleid van de grond komt voor heel Zeeuws-Vlaanderen. „Kijk naar Frankrijk, waar ze ook een heel ge bied gezamenlijk promoten en niet alleen maar een stad. Onze eerste stap is om lokaal de promo tie beter op te zetten. Vervolgens zouden ook de andere twee ge meenten de promotiebelasting in kunnen voeren, waarna het hope lijk mogelijk is een regionaal pro motiebeleid te voeren." door Joeri Wisse TERNEUZEN - Wie tijdens het wach ten op de bus naar Hulst, Oost burg of Goes nog even wil verpo zen op een toilet van 80.000 euro, komt voorlopig bedrogen uit. De 'wc met de gouden rand' had ei genlijk vorig jaar al op het bussta tion bij het sluizencomplex in Ter- neuzen moeten staan. Vooralsnog moeten reizigers het echter nog stellen met een tijdelijke wc die ook op bouwplaatsen en festival terreinen valt te vinden. De voorbereidingen van de komst van het toilet had heel wat voeten in de aarde. De architect van het ZEEUWSE Er was een verbouwing gaande. De buurvrouw kwam een kijkje ne men en nam de gelegenheid te baat om haar licht op te steken over een reparatie aan het dak, die als het zwaard van Damocles bo ven haar hoofd hing. De bouwvakkers hoorden haar ver haal aan. „Hmm. Tja, er zal een hoogwerker aan te pas moeten ko- door René Hoonhorst SLUIS - Sluis krijgt de kip met de gouden eieren zo ongeveer in de schoot geworpen. Regionale onder nemers verdienen natuurlijk een grijpstuiver aan Sluis aan Zee, maar uitvoering van het project kost de gemeente niet meer dan wat werk op het stadhuis. En die arbeid levert Sluis op ter mijn heel wat op. Niet alleen Sluis, maar de wijde omtrek profiteert van de oppepper die recreatievaart en zo'n vierhonderd nieuwe wo ningen opleveren. Aan het woord is geen gladde praatjesmaker uit 'Holland'. Maar als man uit de streek en fünde- ringsexpert staat Lex Verstraeten met beide voeten in de klei. Hij is als ondernemer natuurlijk gebaat bij het doorgaan van Sluis aan Zee. Maar hij zal er op zijn 77e ook geen stress en slapeloze nachten aan overhouden als de lokale be stuurders uiteindelijk het lef niet hebben om Sluis weer met de zee te verbinden. Hij wil wel graag la ten weten welke mooie toekomst ze dan laten schieten. Regionale ondernemers - Verstrae- tens Fundex Group uit Oostburg en aannemersbedrijf Van der Poel uit Terneuzen voorop - zijn bereid hun nek uit te steken en willen ruim honderd miljoen investeren. De gemeentebestuurders nemen wel aan dat ze er technisch in sla gen om het Uitwateringskanaal te verbreden, een tunnel en bruggen aan te leggen of beweegbaar te ma ken en bewoonbare eilanden in de Paspolder aan te leggen. Maar dat er ook driehonderd eigenaren zijn te vinden voor een kapitale villa op een groot perceel op die eilan den wil er nog niet helemaal in, bleek onlangs tijdens een voorlich tingsavond. Lex Verstraeten wuift het ongeloof weg. „Tientallen mensen uit heel Nederland en België bellen me re gelmatig om te vragen wanneer we eindelijk beginnen. Bovendien hoeven we niet alle huizen in één klap uit de grond te stampen. Als we - ik blijf maar voorzichtig - tien jaar lang dertig woningen bou wen is het ook goed." Dat het eerste plan van begin deze eeuw het niet haalde, verbaast Verstraeten niet. Sterker nog, hij had niet anders verwacht. „Het ging om een blauwdruk, een aan tal ideeën waar je de boer mee op kunt. Dat je vervolgens met aller lei groeperingen om de tafel moet om diverse belangen zoveel moge lijk in een definitief plan op te ne men, weet je van tevoren." Bij de huidige opzet zijn er geen verliezers, verzekert Verstraeten. De gemeente krijgt honderden ruim drie miljoen kostende bussta tion heeft namelijk contractueel la ten vastleggen dat hij het uiterlijk van aanpassingen mag bepalen. In combinatie met de aanleg van een riool zou de wc 80.000 euro gaan kosten. Het ontwerp van het toilet werd in december goedgekeurd door de welstandscommissie. In februari verleende de gemeente een bouwvergunning. Sindsdien is het akelig stil op het busstation. Volgens de gemeente is de provin cie verantwoordelijk voor de plaat sing van het toilet. Die kon giste ren echter niets zeggen over de vordering van de bouw. Een tekening van de toekomstige appartementen bij de jachthaven. Tip? redactie@pzc.nl men. Of er moet een steiger gezet worden." De buurvrouw zweeg. Plotseling bedacht ze iets: „En via het dakraam dan, kunnen jullie zo niet het dak op?" Nee, schudden de bouwvakkers, dat mocht niet meer, vanwege de arbeidsomstandighe denwet. „Maar", zei er één, „Onze baas wel! Die mag doodvallen!" door Sheila van Doorsselaer HULST - Een gewaarschuwd bin nenstadbewoner van Hulst telt voor twee. Wethouder P. Wee- maes (Ruimtelijke Ordening) wees hen er gisteravond tijdens een in formatiebijeenkomst op dat ze de komende twee jaar mogelijk flink wat overlast ondervinden door nieuwbouwprojecten die binnen kort gaan starten. Ze overlappen el kaar ook nog eens. Het gaat om de bouw van 39 ap partementen aan de Bierkaai straat, vervolgens de nieuwbouw aan het Houtenkwartier en ook de sloop van en nieuwbouw bij het voormalige postkantoor. De drie locaties liggen op een steenworp afstand van elkaar en daar wordt vanaf de bouwvak tot medio 2009 gewerkt. Het zware bouwverkeer kan al die tijd slechts via één route de bouw plaats bereiken en verlaten vanwe ge de smalle en lage stadspoorten. De bewoners en eigenaren van panden in de nabije omgeving van de bouwlocaties zijn allemaal bena derd voor een schaderapport. De huidige staat van hun pand wordt opgenomen en zo kan eventuele schade later aangetoond en wor den verhaald. Weemaes wil echter geen risico lo pen op geharrewar over aansprake lijkheid. Ook eigenaren of bewo ners van panden die gelegen zijn aan de aan- en afvoerrroute en die vrezen voor schade door voorbij- denderende vrachtwagens, kun nen een rapport van hun pand la ten opmaken. Na de bouwvak be gint de sloop van drie panden ten behoeve van de appartementen. nieuwe inwoners, die leges en be lastingpenningen betalen en geld voor levensonderhoud en recreatie in de hele regio uitgeven. Naast tij delijke werkgelegenheid voor hon derden mensen krijgt de streek ook een permanente injectie. Naast meer banen voor horeca- en recreatiebedrijven zullen ook on derhoudswerkplaatsen voor sche pen veel werk krijgen, is de ver wachting. Niet alleen mensen zijn gebaat bij de nieuwe 'zeehaven' Sluis. Ook flora en fauna profiteren. De 'Tientallen mensen kunnen niet wachten op hun eilandhuisje in de Paspolder' bloem- en de meidijk in de Paspol der blijven gespaard en grote buf ferzones om de eilanden en het uitgebaggerde Uitwateringskanaal heen komen de ecologische hoofd structuur ten goede. De boomkikker, hét symbool van de streek, is er goed mee. De ka naalgravers en huizenbouwers heb ben de historie niet vergeten. De Spaanse Schans, nu niet meer dan een wat vormeloze heuvel achter Hotel De Dikke van Dale, krijgt zijn oude grandeur terug. Een wan delpad maakt het voormalige ver dedigingswerk ook nog eens voor iedereen toegankelijk. Sluis aan Zee Verbreding en verdieping van het Uitwateringskanaal en aan leg oude vaarweg. Driehonderd exclusieve, 'exten sieve' woningen op 'bomenei- landen' in de Paspolder. Honderd appartementen bij nieuwe jachthaven (150 lig plaatsen) aan de Maria- en Ha venpolder achter het Walplein. Herstel historische stadswallen en Spaanse schans. Verbetering ecologische hoofd structuur en aanleg waterber ging- Inrichting 70 hectare droge re- creatienatuur. Aanleg ecologisch golfterrein. SAS VAN CENT - De Showband uit Sas van Gent doet mee aan het Wereldkampioenschap voor Show en Marchingbands in het Bel gische Lokeren. Zaterdag gaan ze daar de strijd aan met deelnemers uit onder meer Frankrijk, Spanje, Duitsland, Ierland, Denemarken en Thailand. Eind mei trad de Showband uit Sas van Gent nog op voor een Ne derlandse jury, in Geertruiden- berg. Deze jury kende de Show band 81,4 punten uit 100 toe. De Wereldkampioenschappen zijn voor de Sasse Showband een uitge lezen moment om het niveau van de show te testen. Omdat de vere niging de laatste tijd veel nieuwe leden mocht verwelkomen, is de wedstrijd van aankomende zater dag ook een mooie gelegenheid om wedstrijdervaring op te doen. Voor 'eigen publiek' treedt de Sas se Showband zondag 26 augustus op. Dan houdt de vereniging een clinicdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54