Zeeland PZC 25 Justitie vindt poldershops prima f Cees Freeke roept hulp in van koningin Beatrix Westdorpe in actie tegen komst shops mêêièIÊÊÊ ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Raad stuurt koffieshops naar nog onbekende plek in buitengebied. THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NIET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! Brasseriemenu Zo wordt wachten op de dokter een stuk leuker Donderdag 28 juni 2007Tip? redtern@pzc.nl Op zoek naar het ultieme genieten op Concert at Sea Denktank moet zich buigen over garantie van droge voeten door Raymond de Frel TERNEUZEN - Justitie verleent volle dige medewerking aan de verplaat sing van de koffieshops Miami en Checkpoint uit het centrum naar het buitengebied van Terneuzen. Die toezegging kreeg burgemees ter J. Lonink in het driehoeksover leg tussen gemeente, politie en jus titie. Zoals verwacht is een meer derheid van de gemeenteraad (Pv dA, CDA, TOP/Gemeentebelangen en Christenunie) definitief ak koord met verplaatsing van de twee shops naar de polder, op voorwaarde dat de verhuizing de gemeente geen geld kost. Plaatsen als de Axelse Sassing en de Eversdam worden genoemd als mogelijke locaties. „Maar een ver plaatsing is alleen zinvol als justi tie volledig meewerkt", verwoord de PvdA-voorman M. van Oyen het gevoel van meerdere partijen. Lonink kon de raad op dat vlak ge ruststellen. „Justitie behoudt na tuurlijk wel een eigen bevoegd heid om op te treden als zij daar voor reden denkt te hebben. Ook de ik de toezegging gekregen dat politie zal pogen haar mankracht in ons gebied te verhogen", aldus Lonink. Woordvoerster E. Kool van het Openbaar Ministerie bevestigt de woorden van Lonink. „Maar als wij aanwijzing krijgen dat er din gen gebeuren die niet onder het ge doogbeleid vallen, treden wij op." Checkpoint-woordvoerder F. Deij De koffieshops in Terneuzen wor- den definitief verplaatst naar het buitengebied. Justitie vindt dat prima, zolang het gedoogbeleid maar wordt nageleefd. noemt de woorden van justitie 'hoopgevend'. „Dat betekent dus dat alle betrokken partijen in de geest van het gedoogbeleid willen handelen. Checkpoint wil zeker meebetalen aan een verhuizing, maar we moeten eerst goed bekij ken welke consequenties dit raads besluit heeft. Er zal intensief over leg moeten komen over onder meer het naleven van het gedoog beleid, de inzet van politie en de aanvoer van softdrugs. Want tja, als er op de aanvoerweg naar de shops een controle wordt gehou den, bereikt geen enkele gram wiet de koffieshops." Kool zegt dat justitie niet tot dit soort acties overgaat zolang er geen verdenking is van strafbare feiten. „We doen na de verplaat sing dus niets anders dan dat we onder de huidige omstandigheden doen." Mocht na de verhuizing blijken dat de binnenstad gebukt gaat onder overlast van straathan del in drugs, dan wil Lonink bekij ken of een kleine shop in het cen trum uitkomst kan bieden. Om de overlast van koffieshopbezoekers op de korte termijn te bestrijden, worden de handhavingsmaatrege- len onder meer uitgebreid met het plaatsen van wielklemmen. STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: theaterverkoopzeeland.nl /1aTl"DTn7"l7"E"D V Markt 51 1 Middelburg Uc J_y Xv V i\.J\Jj Jtv X T 0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur met Preisoep, biefstuk of quiche en bavarois 12,50 of 10,00 (vegetarisch), reserveren: 0118 - 886 866 www.de informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl De Drvkkery wenst u een prettige vakantie met een koffer vol boeken -drvkkery.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Koningin Beatrix moet een besluit van de Terneu- zense raad vernietigen over het uit voeren van een milieueffectrappor tage (MER) voor het bestemmings plan Sas van Gent. Dat vindt LCF-raadslid Cees Freeke, die in een brief de konin gin overstelpt met passages uit arti kelen van de Gemeentewet. Een ruime meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad be sloot dinsdagavond de beslissings bevoegdheid over de MER te dele geren aan het college van burge meester en wethouders. Het colle ge hoopt zo de procedure te vertra gen. „Dat kan en mag", zegt Freeke. „Tenzij de aard van de be voegdheid zich tegen de over dracht verzet. Dat is hier door de ligging van Sas van Gent bij de grens én de milieubelastende in dustrie het geval", aldus Freeke. En dus klimt hij 'met verschuldig de eerbied' als 'Nederlands staats burger' in de pen, in de hoop dat 'de Majesteit' het raadsbesluit naar de prullenbak zal dirigeren. door Raymond de Frel westdorpe - De dorpsraad van Westdorpe verzet zich hevig tegen de verplaatsing van de twee kof fieshops uit het centrum van Ter neuzen naar een mogelijke plaats in de buurt van hun dorp. „Een plek in de omgeving van Westdor pe is volstrekt onacceptabel", stel len voorzitter D. Erkel en secreta ris M. Hemelsoet. Zij vrezen dat de vestiging van twee softdrugsverkooppunten in de buurt van Westdorpe het woon genot in het dorp ernstig zal aan tasten. „Gezien de ligging van Westdorpe ten opzichte van de Tractaatweg en de brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen is het onvermijdelijk dat een aan merkelijk deel van het nu al onbe heersbare, asociale drugsverkeer via de Bernhardstraat, Molen straat, Graafjansdijk en Sasdijk rijdt. Omdat de overheid nu al niet in staat is de leefbaarheidssi tuatie rond de huidige verkoop punten in Terneuzen onder con trole te houden, is er geen enkel vertrouwen dat dit in de toekomst wel het geval is", vinden Erkel en Hemelsoet. De dorpsraad doet een klemmend beroep op de gemeen teraad om niet voor een locatie in of nabij Westdorpe te kiezen. kunstwerken fleuren de twee wachtkamers op. Zo ook die van Daan van de Moerschansschool. Hij schilderde een portret van Vincent van Cogh met, heel toepasselijk, een heel grote pleister op zijn oor. De huisartsen J. Lips en B. Schulte hiel pen Daan met het ophangen van zijn kunstwerk. Pallion opent aanstaande maandag de deuren. foto Peter Nicolai hulst - De 24 uitverkoren kunstenaars van basis scholen in Hulst en Sint-Jansteen kwamen giste ren kijken hoe hun schilderijen erbij hangen in de nieuwe Hulster huisartsenpraktijk Pallion. Hun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53