Sport Goud voor Goud bij skeelertijdrit sony weekend "!!"7°!Ks?-300 899,. Topruiters massaal naar Aken bij Verschuren Foto-Video in Middelburg! Enorme belangstelling van sporters en publiek voor CHIO. Legrand nieuwe trainer van rugbyclub Tovaal Zeeuws bridgesucces bij Europese titelstrijd Kerkhove bereikt tweede ronde in Tunis Willy Kanis verdedigt titel op WK fietscross Achtste schaaktitel op rij voor Peng Middelburg Lange Geere 5 LJ^^SITE! www.verschurenfotovideo.nl WPZC Donderdag 28 juni 2007 45 door Fred Rabout OOSTBURC - Olivier Goud pakte gis teren tussen Oostburg en Draai brug de Zeeuwse titel tijdrijden op de skeelers. De twintigjarige rijder uit Waarde legde de basis voor die titel tegen de verwachtingen in op de 6oo meter sprint. Op het twee de onderdeel, de 6 kilometer, moest hij zijn clubmakkers van het VW skeelerteam Erwin Mesu en Niels Steenbakker voor laten. Mesu, die vorige week in Krabben- dijke'de titel op de marathon won, behaalde daardoor dus niet 'de Zeeuwse dubbel'. Goud houdt van lange, rechte stukken. Die kreeg hij gisteravond op zijn bordje, aan gevuld met een loodzware wind kracht vijf. Met wind tegen ging het richting Draaibrug, met wind in de rug terug naar Oostburg waar de fmishstreep was getrok ken. „Toch ging ik met de wind te gen al vrij snel stuk", zei Goud. „Ik kon me gelukkig herstellen, maar wist dat ik door mijn sterke sprint tien seconden mocht verliezen. Het was dus gewoon gaan voor die banaan. Gelukkig liggen zulke parkoersen me wel." Met Niels Steenbakker en Erwin Mesu ston den dus De Drie Musketiers van het huidige skeeleren in Zeeland op het podium. Drie jongens waar de Zeeuwse skeelersport nog lang plezier van kan hebben. Martijn van Marion uit Hellevoet- sluis viel als nummer vier net naast het podium. „Ze waren ge woon beter, dus ik heb er vrede mee." Dat had ook de nationaal kam pioen bij de veteranen Kees Cijsouw die als vijfde eindigde. „Die jonkies doen het erg goed. Dat ik op de sprint zou verliezen, was ingecalculeerd. Maar dat ik op de zes kilometer met deze wind die gasten voor moet laten gaan, bewijst dat ze goed bezig zijn. Het enige verwijt dat ik mezelf kan ma ken, is dat ik op de zes kilometer met de wind tegen mezelf te veel heb gespaard." Bij de vrouwen was Josien Wisse (Huijbergen) goed voor goud. Gert van de Vreede (Krabbendijke) ging met het goud naar huis bij de jeugd. AKEN - 's Werelds grootste paarden sportevenement, het CHIO in Aken, kent dit jaar een prijzengeld van ruim 1,5 miljoen euro. De ge bruikelijke disciplines (springen, dressuur en vierspannen) zijn uit gebreid met voltige en eventing. 4 Nieuw is dat alle wedstrijden zich, net als vorig jaar tijdens het WK, afspelen rond het ruiterstadion. De marathon voor de vierspannen en de cross van het eventing wor den verreden op het terrein achter het springstadion. Onder andere wereldkampioene Sarah Philips, het nichtje van de Britse koningin Elisabeth, had vo rig jaar laten weten weer naar Aken te komen als de cross op het zelfde parkoers verreden zou wor den. En er komen meer wereldkampioe nen terug. Onder andere Isabell Werth en Anky van Grunsven die »- het dressuurgoud onder elkaar ver deelden, de Nederlandse springrui- terploeg en het volledige podium van de individuele wedstrijd van de springruiters - Jos Lansink, Bee- zie Madden en Meredith Micha- els-Beerbaum. GOES - Komend seizoen is Jean-Louis Legrand de nieuwe trai ner van de Goese Rugbyclub To vaal. De 55-jarige Fransman die al vele jaren in Middelburg woont had de rugbyformatie al eerder onder zijn hoede. In het seizoen 1994/1995 be haalde Tovaal onder leiding van Legrand de titel in de derde klasse. Hij krijgt assistentie van Egon Gee- ratz, die al sinds 1997 als speler ac tief is bij Tovaal. Legrand was eer der ook trainer van Oemoemenoe uit Middelburg. ANTALYA - Anneke Simons heeft gisteren met het Nederlandse vrou- wenbridgeteam goud veroverd op het Open Europees kampioen schap in Antalya. In de eindstrijd versloegen de vrouwen Engeland met 109-88. Simons, geboren en ge togen Middelburgse, speelde sa men met Jet Pasman. Het team in Turkije bestond verder uit Carla Arnolds en Bep Vriend, Marion Michielsen en Meike Wortel. Het mannenteam, met Vincent "Ra- mondt uit Schoondijke, behaalde eerder al brons. TUNIS - Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van een ITF-toer- nooi in de Tunesische hoofdstad Tunis. De speelster uit Zierikzee versloeg in de eerste ronde de Chi leense qualifier Camila Munoz in twee sets: 6-1 en 6-3. Het duel werd bij temperaturen van vér over de veertig graden gespeeld. Vorig jaar werd Kerkhove in Tune sië al in de eerste ronde van de kwalificaties uitgeschakeld. Van daag treedt ze aan voor de tweede ronde. NIEUWEGEIN - Bondscoach Bas de Bever heeft de selectie bekendge maakt voor de WK fietscross, half juli in Canada. Willy Kanis verdedigt in Victoria haar wereldtitel. Zij is de enige vrouw die namens Nederland deel neemt. Bij de mannen heeft De Be ver een negenkoppige selectie sa mengesteld: Robert de Wilde, Rob van den Wildenberg, Ivo van der Putten, Martijn Scherpen, Arno Kanis, Roy van den Berg, Sander Bisseling, Raymon van der Biezen en Frank Heijne. HILVERSUM - Zhaoqin Peng heeft zich voor de achtste keer op rij en de negende maal in totaal verze kerd van de Nederlandse schaakti tel. De 39-jarige schaakster uit Rot terdam won gisteren in de achtste en voorlaatste ronde van Martine Middelveld en is met 7,5 punten niet meer te achterhalen door de concurrentie. Bij de mannen geven Sergei Tivia- kov en Daniel Stellwagen elkaar in de slotfase van het NK niets toe. De koplopers sloten de voorlaatste ronde met winst af Beiden heb ben na tien ronden 7,5 punten. SONY Bij aankoop van een Sony reflex camera ontvangt u een gratis fotocursus t.w.v.€ 150,-inclusief een cursusboek t.w.v. 50,-. Of bij een Sony videocamera een Sony Videocursus op DVD! 50,- tot 79,- retour op een groothoeklens bij gelijktijdige aanschaf van een Sony_ ClearVid CMOS Handycam. Ift '^CLUSIEF rrsHaa^BPHiBi! IEISA Best award/ Product 2006-2007 Verschurenprijs; Kees Cijsouw werd gisteravond vijfde bij het ZK tijdrijden. Het trio van het VW skeelerteam was oppermachtig. foto Peter Nicolai Tijdens dit weekend is het gehele assortiment objectieven aanwezig. Dit is inclusief de Carl Zeiss objectieven! U kunt dit weekend alles uitproberen en krijgt uitleg van professionals! Ook hebben we tijdens dit weekend diverse speciale setaanbiedingen! Kijk nu np onze vernieuwde website voor ons gehele assortiment, spectaculaire aanbiedingen, aankoop van camera's en toebehoren én voor bet afdrukken van uw digitale foto's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47