Sport u" Roddick heeft wel vertrouwen, maar geen titels Ook Hans Dekkers TT-beker van tekent verklaring HartOg ZOek Amerikaanse tennisser beleefde hoogtepunt vier jaar geleden al. Champ Car Races toch naar Assen Twee wereldrecords voor Cebrselassie Alinghi trekt stand gelijk in America's Cup Den Bakker denkt nog niet aan afscheid Ploegleiders langer bij Rabobank-ploeg Marat Safin baalt van bord spaghetti dat 19 euro kost Stijn Devolder laat Tour links liggen Batavus keert terug in wielersport Alessandro Petacchi: Een pufje Salbutamol te veel is geen doping PZC Donderdag 28 juni 2007 43 door Gertjan van Geen LONDEN - Voor elke pond die de gokker vooraf op Andy Roddick als winnaar van Wimbledon inzet te, worden er twaalf uitbetaald. De Amerikaan, die zich gisteren als een van de weinigen plaatste voor de derde ronde, is verre van favo riet op het heilige gras. De vaandeldrager van het Ameri kaanse tennis is pas 24, maar zijn top ligt alweer bijna vier jaar ach ter hem. Roddick heeft dan ook de pech, dat ene Roger Federer op dat moment besloot het circuit de gaan domineren. Want de man uit Omaha, Nebraska dacht dat hij de enig echte opvolger van zijn land genoten Pete Sampras en Andre Agassi zou zijn, toen hij in 2003 de US Open-titel won en het jaar af sloot als beste tennisser van de we reld. Hij had er niet verder naast kun nen zitten. Hoewel Roddick dat jaar voor het eerst Federer ver sloeg na vier nederlagen (in Andy Roddick plaatst zich pro- bleemloos voor de derde ronde op Wimbledon. De Thai Udomchoke verliest in drie sets: 6-3 6-4 en 7-6. door onze sportredactie LONDEN - Tennisser Marat Safin, normaal gesproken al geen liefheb ber van het grastoernooi, heeft zich gisteren beklaagd over de ho ge prijzen die hij voor de versnape ringen op Wimbledon moet beta len. „Ik kan niet eens een fatsoen lijke maaltijd betalen van ons dag geld hier. Een bord spaghetti kost bijna 19 euro!", zei de verontwaar digde Rus, die in zijn carrière al bijna 10 miljoen euro aan prijzen geld won. De Moskoviet was ook niet te spre ken over de veiligheidsmaatrege len op het tenniscomplex. „Ze con troleren ongeveer 300 keer per dag je tassen en al je broekzakken." Sa- fin is op Wimbledon doorgedron gen tot de tweede ronde, waarin Montreal won hij de tiebreak van de derde set) kreeg hij sindsdien de ene na de andere nederlaag te verwerken. Inmiddels is de onderlinge score opgelopen tot 13-1, waarbij de ene nederlaag nog dikker was dan de andere. In de halve finale van de Australian Open dit jaar waren Roddick slechts zes games gegund. De wanhoop was met bakken van zijn gezicht af te scheppen. Ook op Wimbledon wordt een halve fi nale tussen Federer en Roddick voorzien. De enige echte rivaliteit in het hui dige mannentennis is die tussen Federer en Rafael Nadal. Roddick is zelfs zijn status als nummer twee op gras kwijtgeraakt, nadat de Spanjaard vorig jaar tegen alle verwachtingen in de finale in Lon den haalde. Daar doet zelfs zijn vierde zege op Queen's vorige week niets aan af „Maar ik weet dat ik een van de beste grasspelers ter wereld ben", zei Roddick giste ren na zijn soepele zege (6-3, 6-4, 7-6) op de Thai Danai Udomcho ke. „Ik sta hier met vertrouwen." Want Roddick, die vorig jaar in de derde ronde sneuvelde, weet van geen opgeven. In de laatste twaalf maanden steeg Roddick van de zes de naar de derde plaats op de we reldranglijst. Maar wat is die posi tie waard als het winnen van titels uitblijft? hij de Pakistaan Aisam-ul-Haq Qu- reshi ontmoet. Maar net als maan dag hield de regen gisteren de voortgang van Wimbledon flink op. Slechts vijf mannen plaatsten zich gisteren voor de derde ronde. Bij de vrouwen werden de laatste partijen in de eerste ronde ternau wernood afgespeeld. Naast Andy Roddick sloegen Ri chard Gasquet (als twaalfde ge plaatst) en Fernando Gonzalez (5) zich zonder al te veel problemen naar de laatste 32. Fransman Gas quet, vorige week 21 jaar gewor den, moest daarvoor zijn landge noot Nicolas Mahut kloppen, die op Queen's anderhalve week gele den tot de finale reikte. Gasquet had er slechts drie sets (6-4, 6-3, 6-4) voor nodig. ASSEN - Het TT-circuit in Assen heeft voor september toch de Champ Car Races gestrikt. Het luk te in eerste instantie niet om de be nodigde vergunningen te verkrij gen vanwege de geluidsoverlast, maar gisteren kwam de provincie Drente alsnog over de brug. In de Champ Car, de Amerikaanse te genhanger van de Formule 1, is on der anderen de Nederlandse cou reur Robert Doornbos actief OSTRAVA - Haile Gebrselassie heeft gisteravond in het Tsjechische Ostrava het werelduurrecord verbe terd. De atleet uit Ethiopië legde in 60 minuten een afstand van 21 kilometer en 285 meter af Het oude record stond met 21,101 me ter op naam van de Mexicaan Artu- ro Barrios. Op weg naar het uurre cord verbeterde de 34-jarige Gebr selassie ook het wereldrecord op de 20 kilometer tot 56.25,98. VALENCIA - De strijd om de befaam de America's Cup gaat sinds giste ren weer gelijk op. De Zwitserse ti telverdediger Alinghi won de vier de race. Het team, waar de Neder lander Pieter van Nieuwenhuyzen meezeilt, versloeg Team New Zealand met zo'n dertig seconden. Titelverdediger Alinghi had de laat ste twee races verloren. Het team dat als eerste vijf wedstrijden wint, verovert de America's Cup. LEEUWARDEN - Als het aan Maar ten den Bakker ligt, gaat hij nog een jaar door in het peloton. „Dan stop ik, huur ik een grote feesttent af en mag iedereen een biertje van me drinken", zei de 38-jarige prof van Skil-Shimano gisteren in Leeuwarden na zijn zege in de eer ste Profronde van Friesland. Hij had lang op het zoet van de over winning moeten wachten. Zijn laatste zege dateerde van twee jaar geleden, de derde etappe in de Ronde van Oostenrijk. Sinds 1990 maakt Den Bakker deel uit van de rijen der profs. Eerst bij PDM, later bij TVM en Rabobank, waarna hij vorig jaar knechtte voor Alessandro Petacchi en Erik Zabel bij Milram. „Maar ik heb nu weer zo'n ontzettend plezier in wielrennen", juichte Den Bakker na zijn eerste zege in het shirt van Skil-Shimano, zijn vijfde prof- ploeg. Bij 's lands tweede profploeg is Den Bakker samen met generatie genoot Aart Vierhouten wegkapi tein, het verlengstuk van ploeglei der Rudie Kemna. Maar het duo is meer dan dat. In de afvalkoers die de Profronde van Friesland door de snoeiharde wind werd, bewees het duo dat het meer kan dan al leen hard op de trappers rammen. „]e moet natuurlijk de benen heb ben, maar ik denk dat onze erva ring de doorslag gaf', vond de win naar, die alleen wegreed uit een groep van acht met daarbij drie Ra- bobank-renners. PARIJS - Hans Dekkers uit IJzendij- ke is één van de 127 profrenners die de anti-dopingverklaring van de internationale wielrenunie UCI heeft ondertekend. De UCI maak te gisteren bekend dat vrijwel alle coureurs van Crédit Agricole (27), T-Mobile (28) en Agritubel (21) ge tekend hebben. De Nederlanders Servais Knaven, Niki Terpstra, Stef Clement en Michiel Elijzen heb ben hun handtekening ook gezet. BRUSSEL - De Belgische wielrenner Stijn Devolder stelt zijn debuut in de Ronde van Frankrijk nog een jaar uit. De renner van Discovery Channel vindt het nog te vroeg. Devolder eindigde als derde in de Ronde van Zwitserland. De Spaanse wielerploeg Saunier Duval neemt als grootste troeven de Britse tijdritspecialist David Mil lar en de Spaanse klimmer Iban Mayo mee naar de Tour. RIJSWIJK - Alle ploegleiders van de Rabobank-wielerploeg blijven de komende twee jaar aan het team verbonden. Erik Breukink, Adri van Houwelingen, Frans Maassen en Erik Dekker zullen in ieder ge val tot en met 2009 leiding geven aan het profteam, Nico Verhoeven en Piet Kuijs blijven aan als ploeg leiders van de opleidingsploeg. Ook algemeen directeur Theo de Rooij verlengde zijn contract. door Harm Vonk LEEUWARDEN - Fietsenfabrikant Ba- tavus kondigt in september offici eel aan dat het bedrijf volgend sei zoen terugkeert als sponsor in de wielersport. Het bedrijf uit Heeren veen wil een ploeg sponsoren, maar is nog in gesprek over op welk niveau dat kan. Directeur Rob Beset bevestigde dat gisteren bij de Profronde van Fries land in Leeuwarden. „In een tijd dat andere sponsors vertrekken, willen wij onze sport de helpende hand toesteken. We willen een se rieuze bijdrage leveren." De leiding van het bedrijf is met door onze sportredactie DEN HAAG/MILAAN - De Italiaanse supersprinter Alessandro Petacchi ontkent tijdens de Ronde van Ita lië doping te hebben gebruikt. De astmapatiënt uit de Milram-ploeg werd positief bevonden op het middel Salbutamol. Volgens een medisch attest mag hij dat middel gebruiken, maar de dopingvorsers zijn tot de conclusie gekomen dat hij in de door hem gewonnen elfde etappe minstens een pufje te veel van het middel heeft geïnhaleerd. Dinsdag maakte de Italiaanse wie lerfederatie bekend dat er een on derzoek komt naar de 33-jarige sprinter. Tot grote verbazing van Petacchi zelf, die vorige week in Nederland deelnam aan Veenen- ASSEN - Wegracer Wil Hartog won op 25 juni 1977 de TT van Assen in de 500cc-klasse. Het was zijn eer ste zege in een Grand Prix en de aanzet tot een mooie loopbaan. De beker die hij destijds voor zijn luid bejubelde overwinning ont ving, is echter verdwenen. De re gionale omroep RTV Drenthe deed gisteren een oproep om de trofee alsnog op te sporen. Hartog, bijgenaamd 'de Witte Reus', liet onlangs zijn grote verza meling bekers op televisie zien. Hij vertelde dat juist de trofee van 1977 op Assen ontbreekt. Zijn kin deren verkochten de beker om wat geld bij te verdienen. „Ze kregen in die tijd niet zoveel zakgeld en hebben de beker verkocht. Ik wist hier niets van. Ik hoorde het later van andere mensen", gaf de voor malige wegracer aan. De beker schijnt op een rommel markt van eigenaar te zijn verwis seld. Wil Hartog insiders in gesprek over de opties. Beset: „Het zou een profploeg op het hoogste niveau kunnen zijn of iets daaronder of een opleidings ploeg." De Batavus-ploeg hoeft niet alleen Nederlandse renners onder contract te hebben. „Niet per se. Ons afzetgebied is in de Be nelux, maar ook in Scandinavië, Duitsland, Frankrijk en Engeland." De Televizier-Batavus formatie was de eerste Nederlandse merken ploeg in de Tour de France. Drie jaar - van 1964 tot en met 1966 - heeft de ploeg meegedaan. Jo de Roo won in 1966 een etappe in het Batavus-shirt. daal-Veenendaal en de Delta Profronde. „Waarom zou ik iets an ders doen dan gebruikelijk? Ik draag de verantwoordelijkheid voor mijn team, we hebben spon sors die zich openlijk tegen doping uitspreken", aldus de sprinter. „Het gaat hier niet om de vraag óf er een middel is gebruikt, het draait om de vraag hoeveel er te veel is gebruikt." Volgens Milram-woordvoerder Agostino had zijn renner de limiet met 0,320 nanogram per milliliter overschreden. Het toegestane maxi mum is 1 nanogram per milliliter urine. „Het is bijna verwaarloos baar en de historie toont aan dat dit soort zaken wordt gesepo neerd. We hebben het volste ver trouwen in het rechtssysteem." Andy Roddick bereikte als één van de weinige spelers gisteren de derde ronde. foto Gerry Penny/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45