PZC 4, Sport Feyenoord doorbreekt cirkel Hofland via Feyenoord in Oranje 42 43 V. Bronckhorst in plaats van Cio Van Bronckhorst keert na negen jaar terug bij zijn eerste liefde. Farfan stunt met Peru tegen Uruguay Playboyfoto's kosten grensrechter carrière België maakt werk van organisatie WK 2018 AZ-keeper Didulica hoeft niet de cel in Van Marwijk trekt verdediger Wolfsburg over de streep. Casey Stoner zorgt voor nieuwe orde in de MotoGP Tip? sport@pzc.nl Andy Roddick is geen favoriet voor winst Wimbledon Donderdag 28 juni 2007 door onze sportredactie Bronckhorst de tekst 'v. Bronckhorst' op de rug. tenland alleen niets. Ik ben blij dat ik 'm nu terug- ROTTERDAM - Bij Barcelona stond hij bekend als Dus geen Gio. „Ik heb er altijd gewoon 'Van Bron- heb. Maar als iemand me Gio noemt, weet ik wel Gio. Het stond zelfs op zijn shirt. Bij zijn nieuwe ckhorst' op willen hebben", verduidelijkte Van tegen wie ze het hebben hoor." club Feyenoord krijgt het shirt van Giovanni van Bronckhorst. „Met die naam kunnen ze in het bui- foto Robert Vos/ANP door Ger Lammerink ROTTERDAM - Feyenoord heeft de 'vicieuze cirkel' doorbroken. Dat zei gisteren Peter Bosz, de tech nisch directeur. „Men ziet dat on ze plannen onderbouwd zijn. Daarom willen de goede voetbal lers weer naar de Kuip komen." Bosz verklaarde dat bij de presenta tie van Giovanni van Bronckhorst. De 32-jarige international besloot vorige week Barcelona te verlaten en na negen jaar terug te keren naar Feyenoord. Bosz: „Dat hij zou komen wisten we. De vraag MERIDA - PSV'er Jefferson Farfan heeft in het Venezolaanse Merida met Peru een verrassende 3-0-zege geboekt op Uruguay in de ope ningswedstrijd van de Copa Ame rica. De aanvaller scoorde zelf niet, maar was voortdurend gevaarlijk in een keihard duel. Hij gaf de voorzet waaruit Miguel Villalta in de 27e minuut de score opende. Fa bian Carini en Paolo Guerrero maakten de andere doelpunten. De tweede wedstrijd uit groep A, tussen gastland Venezuela en Boli via eindigde in 2-2. was alleen nu of volgend seizoen." Van Bronckhorst zei er maanden over te hebben nagedacht. „Ik heb met de topmensen van Barcelona gesproken. Ze hadden nog plan nen met mij. Toch lonkte Feye noord. Ik had in Spanje een mon delinge afspraak dat ik na dit sei zoen transfervrij naar mijn oude club mocht. Daaraan heeft Barga zich gehouden." Hij speelde bij Glasgow Rangers, Arsenal en Barcelona. „Ik ben bij clubs geweest en heb prijzen ge wonnen waarvan ik vroeger niet eens durfde te dromen. Een maand of vijf geleden kwam Feye noord. Daarna kwam het gevoel voor mijn oude club nog sterker te rug. Ook is het goed voor mijn fa- SAO PAULO - De Braziliaanse voet balbond CBF heeft Ana Paula da Silva Oliveira van de Fifa-lijst met grensrechters afgehaald omdat ze naakt in de Playboy van juli ver schijnt. De 29-jarige Oliveira prijkt bovendien ook op de cover van de Braziliaanse uitgave. De CBF vindt dat indiscreet en in strijd met de fatsoensregels. Oliveira staat sinds 2004 op de internationale lijst van assistent-scheidsrechters. De Brazi liaanse, die doorgaans in een roze outfit langs de lijnen rent, kreeg 190.000 euro voor de naaktfoto's. milie weer naar Nederland te gaan. Ik voel me fit, dit is het juis te moment. De komst van Bert van Marwijk als trainer heeft ook meegeholpen." Bosz had het wel zien aankomen. „Als ik met Gio vanni sprak, wist hij bij wijze van spreken nog beter wie er bij Feye noord in de jeugd speelde dan ik. Hij volgde echt alles." Van Bronckhorst moet de leider worden, die de jonge spelers bij de hand neemt. Bosz vergeleek hem in dat opzicht met Phillip Cocu, Giovanni van Bronckhorst moet bij Feyenoord de leider worden. Hij moet de jonge spelers bij de hand nemen, zoals Phillip Cocu dat bij PSV deed. ANTWERPEN - België maakt serieus werk van het binnenhalen van het wereldkampioenschap voetbal in 2018. In Antwerpen is gisteren een bureau geopend dat moet nagaan of de organisatie samen met Ne derland haalbaar is. Belangrijkste opdracht is uitzoeken of België de bouw van minstens vier stadions met een capaciteit van 40.000 zit jes kan garanderen. Nederland is minder ver met de plannen. In juli gaat de KNVB op bezoek bij pre mier Balkenende om de kandida tuur te bespreken. die na zijn Catalaanse jaren met veel succes terugkeerde naar PSV. „Cocu heeft de lat hoog gelegd", zei Van Bronckhorst. „Ik wil me niet direct met hem vergelijken. Dat neemt niet weg dat ik me er op verheug met de talenten van Feyenoord samen te gaan spelen." Vorig jaar nog won Van Bronck horst de Champions League met Barqa. Ook met Arsenal en Ran gers pakte hij belangrijke titels. „Maar een concreet succes met Feyenoord ontbreekt eigenlijk nog in mijn loopbaan. Ik heb in Rotter dam één keer de beker veroverd, maar toen zat ik op de tribune. Graag pak ik nu ook met deze club nog een keer een echte prijs. Daar gaan we nu voor." DEN HAAG - AZ-doelman Joey Di dulica hoeft in Oostenrijk niet de cel in en ook geen boete te beta len. Dat heeft een rechter in We nen besloten. Didulica werd ervan beticht in mei 2005 als keeper van Austria Wien bewust lichamelijk letsel te hebben toegebracht aan Axel Lawaree, spits van Rapid Wien. Didulica was in eerste in stantie in de door Lawaree aange spannen zaak veroordeeld tot een boete van 60.000 euro. In hoger beroep dreigde een gevangenis straf tot drie jaar: SITTARD - De mislukte pogingen van VfL Wolfsburg om zich te nes telen in de Duitse subtop gekop peld aan het door trainer Bert van Marwijk geschetste toekomstbeeld van Feyenoord hebben Kevin Hof land teruggedreven naar Neder land. Oh ja, en niet geheel onbe langrijk: de route naar Oranje is vanuit Rotterdam een stuk korter dan vanuit Wolfsburg. „Wie mij kent weet dat ik het hoogste na streef', aldus Hofland. „Daar hoort het Nederlands elftal zeker bij. Via Feyenoord hoop ik me weer in de kijker te spelen." Nee, getekend heeft hij nog niet. Maar de kans dat Kevin Hofland vandaag geen krabbel zet onder een meerjarige verbintenis bij Feyenoord is te verwaarlozen. De 28-jarige verdediger keert na drie pittige jaren in de Bundesliga te rug naar de eredivisie. Met dank aan Bert van Marwijk. „Hij heeft ongeveer vier weken geleden con tact gezocht met mijn zaakwaarne mer en de plannen die Feyenoord heeft uit de doeken gedaan", ver klaart Hofland. „Het is duidelijk dat de aanwezigheid van Bert van Marwijk een belangrijke rol heeft gespeeld." Volgens ingewijden is ook Roy Ma- kaay nadrukkelijk in beeld. Op eventuele onderhandelingen met de spits van Bayern München wil de Bosz niet ingaan. Wel zei hij dat er geld is om actie te onderne men. Kevin Hofland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43