Zeeland straks bij elke basisschool tegen splitsing energiebedrijven veel voordeel Vijf mannen aangehouden Vier kinderen gewond bij aanrijding Grote aanvoer mosselveiling 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 'Ik ben blij dat ze hier altijd terecht kunnen' PZC Donderdag 28 juni 2007 I 3 De peuterspeelzaal bij christelijke basisschool de Kamperschouw in Kamperland dient sinds maart als buitenschoolse opvang. foto Dirk-Jan Gjeltema Levi, Joëlle (midden) en Anne-Ruth gaan twee keer per week naar de bui tenschoolse opvang bij basisschool de Kamperschouw. foto Dirk-Jan Gjeltema „Ik heb drie kinderen op de bui tenschoolse opvang, op dinsdag en donderdag", vertelt Emmy Bou- wense, moeder van Joëlle (to), Le vi (6) en Anne-Ruth (5). „Ik stond er eerst kritisch tegen over dat de opvang naar Kamper land ging, omdat het in Wissenker- ke heel goed was. Dat kon niet be ter, dacht ik. Ik vond het ook een nadeel dat ze de hele dag in het zelfde gebouw zouden zitten, maar de kinderen ervaren dat niet zo. Dat heb ik verkeerd ingeschat. Ze vinden het ontzettend leuk. Het is echt vrije tijd. Het is super dat ze de gymzaal kunnen gebrui ken. Fantastisch. Het is ook makke lijk dat het in Kamperland is. Nu kan ik ze zelf ophalen. Ik ben blij dat de kinderen hier altijd terecht kunnen. Het is nooit zo dat je 's avonds een belletje krijgt dat de lei ding ziek is." men door buitenlandse avonturen. In april kondigde minister Van der Hoeven (CDA, Economische Za ken) echter aan toch tot splitsing te willen overgaan. Daarmee oogst te ze veel bijval in de Tweede Ka mer. De Kamerleden droegen voor al de overname van het Belgische afvalbedrijf Indaver door Delta en internationale ambities van Nuon en Essent als argumenten aan om de splitsing door te zetten. De gedeputeerden noemen dit in hun brief een 'onbegrijpelijke ont wikkeling'. Nuon en Essent heb ben geen concrete plannen en de overname van Indaver was al be kend toen de Eerste Kamer eind vorig jaar over de splitsing verga derde. Er is dus niets veranderd, al dus de zes provincies. De minister en de Tweede Kamer beschouwen een buitenlandse deelname kenne lijk per definitie als risicovol, schrij ven ze, wat een 'karikatuur' is van de economische werkelijkheid. Honderd procent zekerheid over onafhankelijk netwerkbeheer is niet mogelijk, aldus de provincie bestuurders, terwijl splitsing wel leidt tot 'honderd procent onzeker heid' bij de bedrijven. Ze wijzen erop dat een splitsing onomkeer baar is, dat de gewenste verduurza ming van de energiesector erdoor in gevaar komt en dat de juridi sche risico's groot zijn vanwege aandelen die verpand zijn aan Amerikaanse investeerders. Die kunnen met forse schadeclaims ko men. De provincies stellen dat de Tweede Kamer de energiebedrij ven kennelijk niet vertrouwt. Ze pleiten voor meer 'zorgvuldigheid en een open mind'. Buitenschoolse opvang Ongeveer acht procent van de kinderen van vier tot twaalf jaar maakt nu gebruik van bui tenschoolse opvang. »- Medio 2006 waren er in Neder land bijna 84.000 plaatsen voor buitenschoolse opvang. In 2001 waren dat er ongeveer 50.000. De kosten voor buitenschoolse opvang zijn inkomensafhanke lijk. Voor ouders met een mo daal inkomen en twee kinde ren kost buitenschoolse op vang ongeveer zestig euro cent per uur. Vanaf 1 augustus kunnen ouders bij de basisschool van hun kinderen aanspraak maken op buitenschoolse opvang tus sen 7.30 en 18.30 uur. Uit een landelijke monitor van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap is ge bleken dat 95 procent van de basisscholen de buitenschoolse opvang op die datum daadwer kelijk voor elkaar heeft. Lange Vorststraat 76-78 Goes HULST - De politie heeft afgelopen dinsdagochtend vijf mannen aan gehouden in hun woningen in Hulst en omgeving, op verdenking van diefstal. De mannen, in leef tijd variërend van 16 tot 27 jaar, worden ervan verdacht dat ze vori ge week in de nacht van dinsdag op woensdag twee crossmotoren hebben gestolen uit een garagebox aan de Tosca in Sint-Jansteen. Drie mannen z ijn na verhoor in vrij heid gesteld, twee zijn in verzeke ring gesteld en zullen worden voor geleid aan de officier van justitie. De motoren zijn terug naar de rechtmatige eigenaar. TERNEUZEN - Bij een kop-staart- aanrijding tussen vijf auto's op de Mr. Haarmanweg in Terneuzen zijn gistermiddag rond half drie di verse mensen, onder wie vier kin deren van tien en elf jaar, gewond geraakt. De vijf auto's hoorden bij elkaar. De voorste auto remde voor de rotonde Dokweg; de ach terste bestuurder reageerde te laat, waardoor alle auto's tegen elkaar botsten. Een aantal inzittenden, onder wie vier kinderen en een volwassene, klaagde over pijn in de nek en het hoofd. De gewon den zijn met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Alle betrokke nen wonen in Terneuzen. YERSEKE - Op de eerste veilingdag van bodemmosselen in Yerseke dit seizoen is de aanvoer groot ge weest. Mosselkwekers leverden 32 ladingen van in totaal 1,5 miljoen kilo. Vandaag worden acht a tien ladingen verwacht. De aangevoer de mosselen waren iets groter dan de vorige week bemonsterde par tijen, aldus veilingmeester N. van Zantvoort. Een aantal zat tegen res taurantkwaliteit aan, met 49 stuks per kilo. 't Liefst hebben Belgen zulke grote mosselen dat er maar 35 tot 45 in een kilo gaan. Gunstig is dat de eerste mosselen meer vlees bevatten. Van Zandvoort had het over 24,3 tot 29,6 procent. Juli 2006 was dat 18,7 tot 21,3 procent. De prijzen waren gelijk aan die van begin seizoen 2006. Volgende week liggen de eerste mosselen in de winkel, voor 5 tot 6 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3