Cultuur Parkeren op speciaal terrein lid en ideale zichtlijnen Programma-overzicht dckverschij nselen' Preventieve alcohol-actie moet concertgangers veilig thuisbrengen Talent krijgt kans op tweede podium van Concert at Sea. WN Zeeland en festivalorganisatie halen Bob prominent in huis. PZC Donderdag 28 juni 2007 37 SCHARENDIJKE ELLEMËET /-'' PZC Willem Adriaansens door Melita Lanting BROUWERSDAM - Om de toevloed aan auto's naar Concert at Sea in goede banen te leiden is een heel schema opgezet voor parkeren. Verkeer vanuit iedere windrich ting heeft z'n eigen parkeerplaats (zie ook het kaartje). De organisatie dringt er bij auto mobilisten op aan de borden 'Con cert at Sea' te volgen en niet zelf een slinks tussendoorweggetje te zoeken. Dit zal namelijk niet lukken om dat alle sluiproutes naar de dam zijn afgesloten. Alleen bestem mingsverkeer wordt doorgelaten door de controleurs. Vanaf de spe ciaal ingerichte parkeerplaatsen rij den pendelbussen naar de Brou wersdam, die de concertgangers 's avonds ook weer terugbrengen. Deze parkeerterreinen en het bus vervoer zijn niet gratis. Mensen die met het openbaar ver voer naar Schouwen-Duiveland ko men kunnen op het transferium van Renesse overstappen op de speciale concertbus naar de dam. De Brouwersdam zelf is zaterdag afgesloten voor doorgaand verkeer (Port Zélande is wél bereikbaar). Voor doorgaand verkeer is een om leidingsroute ingesteld. Verder wordt geadviseerd om de verkeersinformatie te volgen. Concert at Sea in cijfers Aantal bezoekers: 55.000 (vak 1:30.000; vak 2: 25.000). Aantal medewerkers: 1500 (organisatie, vrijwilligers, hulp diensten) Eten Sc drinken: 360 strekken de meter aan stands: 160 me ter drank, 200 meter eten. Drankvoorraad: 25.000 liter frisdrank, 60.000 liter bier in tankwagens (20.000 liter ach ter de hand in Rotterdam), 100 bierfusten voor 'losse tap', 40 Major Toms (mobiele tappun ten); 375 barmedewerkers. Podium: 50 meter breed, 20 meter diep, 14 meter hoog Hekken om terrein af te zet ten: 3 kilometer Gebruikte kabels: 4 kilometer. - Aantal toiletten: 250 gesloten wc's; 600 urinoirs. s Talent kriiet kans gothicrockband, met als frontvro meert at Sea op de Brouwersdam. ,Dit terrein biedt creatief gezien zo veel moge foto Marijke Folkertsma maar op zo'n groot terrein komt er wel meer bij kijken dan een paar speakertjes. Vorig jaar ging het al goed en deze keer doen we er nog een schepje bovenop." Meteen na de editie 2006 is hij be gonnen met de eerste tekeningen voor dit jaar, in zijn streven naar het volmaakte. „Mijn doelstelling is dat het geluid overal exact het zelfde is. Dat bestaat weliswaar niet, maar het is wel een mooi stre ven." Brugmans vergelijkt zijn werk met het maken van een schil derij. „Je probeert steeds de juiste kleuren te kiezen. Ik hou ook van dynamisch mixen. Als het publiek enthousiast is, mag je daarin best meegaan, maar je moet ook bij een rustig nummer durven het zo klein mogelijk te houden." „Als ik zaterdag zie dat 55.000 man een geweldige dag hebben en dat de band uit zijn dak gaat, dan is dat het mooiste compliment dat ik kan krijgen. Daar doe ik het voor." Op dat moment zelfheeft hij er doorgaans weinig gelegen heid voor om ervan te genieten. „Ik krijg er niet veel van mee, om dat ik zo gefocust ben op de sound en de balans. De voldoening komt vaak pas achteraf" Concert at Sea moet blijven groeien, vooral in kwaliteit, vindt Brugmans. „Echt hoge dingen mo gen we hier niet neerzetten vanwe ge de veiligheid, maar de uitdaging blijft om het terrein de komende jaren steeds mooier en aantrekke lijker te maken. De eerste ideeën voor 2008 heb ik al. Die ga ik bin nenkort presenteren." Het terrein van Concert at Sea gaat zater dag om 12.00 uur open voor publiek. Er zijn optredens vanaf 14.00 uur. REVU STAGE Concert at Sea heeft dit jaar voor het eerst een tweede podium (Revu Stage), op het noordelijke plateau. Daar krijgt ta lent een kans. De programmering is tot stand gekomen in samenwerking met Nieuwe Revu en muziekplatform Sella- Band. Honderden bands meldden zich aan voor een plek op het podium. Blaf, SellaBand en het publiek (via een stem ronde op internet) kozen de vier bands: 14.00-14.30 uur: Radius De keuze van het publiek. Groningse rockband, die bestaat uit oprichter Johan Faber (zang, gitaar), Danny Barnhoorn (bas) en Henko Messchendorp (drums). Bracht recent een EP uit: Next to me. 15.00-15.30 uur Francis Rodino De keuze van Blaf. Singer/songwriter, van Amerikaans-Italiaanse origine, maar wo nend in Londen. 16.00-16.30 uur Cubworld Geselecteerd door SellaBand. Cubworld is het pseudoniem van singer-songwriter Jake Kongaika, afkomstig van Hawaii. Hij speelt een veelheid aan stijlen en bracht onlangs via SellaBand het album Step light ly create out loud uit. 17.30-18.00 uur: Nemesea Geselecteerd door SellaBand. Groningse gothicrockband, met als frontvrouw Manda Ophuis. Sinds vorig jaar zit de groep bij SellaBand, wat deze maand heeft geleid tot het album In control. HOOFDPODIUM 17.00-17.30 uur: VanVelzen Was vorig jaar nog bezoeker van het festi val, maar inmiddels is de zanger en pia nist helemaal doorgebroken dankzij Baby get higher. In maart verscheen het debuut album Unwind, waaraan onder anderen Bas Kennis van Blaf bijdragen leverde. 18.00-18.45 uur: Trijntje Oosterhuis Vormde in de jaren negentig met haar broer Tjeerd de band Total Touch, maar heeft nu een even succesvolle solocar rière opgebouwd, met veel uitstapjes rich ting de jazz. Op de Brouwersdam ver schijnt ze met haar eigen band, om oude en recente hits te spelen. 19.00-19.15 uur: Verrassingsact. 20.00-21.00 uur: De Dijk Vierde onlangs haar 25-jarig bestaan. De groep bestaat uit Huub van der Lubbe (zang), Hans van der Lubbe (bas), Anto- nie Broek (drums), Nico Arzbach (gitaar) en Pim Kops (toetsen), met de Zeeuwse gitarist JB Meijers als min of meer zesde bandlid. 21.30-23.00 uur: Bief Mede-organisator, wereldreizigers, meest constante en innovatieve band van Neder land. Verdere introductie overbodig. Concert at Sea wordt gepresenteerd door Viggo Waas, Peter Heerschop en Joep van Deudekom, vooral bekend van cabaret groep NUHR. tiesten te interviewen. Voor de krant maakt ze daarover een ver slag. „Ik wil proberen wat anders op papier te zetten dan de recen sies die je normaal in de krant ziet, vooral door op een wat vrije re manier te schrijven." Het programma - VanVelzen, De Dijk, Trijntje Oosterhuis, Blof - spreekt haar zeer aan. „Allemaal ar tiesten die pure muziek maken, waarbij teksten heel belangrijk zijn. Ze brengen emotie over en daar hou ik van. En Trijntje kan er écht een show van maken. Daar heb ik grote bewondering voor." Ze wil best verder in het schrijven. „Maar ik sta ook heel graag voor de klas. Het zou een mooie combi natie zijn. Schrijven is voor mij toch wel een soort droom." Esmeralda Akdag door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Bob wordt één van de prominenten op Concert at Sea. Veilig Verkeer Nederland (WN) en de festivalorganisatie hebben de handen ineengeslagen voor een uitgebreide preventie-ac tie om het rijden onder invloed te voorkomen. WN Zeeland is met een jongeren- team van 25 mensen aanwezig op het terrein. Ze zullen de 55.000 be zoekers een blaas- en kennistest aanbieden. Districtscoördinator Bas Vroonland gaat er vanuit dat zo'n vierduizend testen kunnen worden afgenomen. „Zo'n test duurt nog geen minuut, dat kan heel snel." Volgens Vroonland is WN niet tegen het drinken van al cohol op festivals. „Mensen die 'Wij willen zo'n festival zeker niet droogleggen. Het gaat om veilig vervoer' een biertje of glas wijn willen drin ken, daar is niks mis mee. Wij wil len zo'n festival zeker niet droog leggen. Maar waar het ons om gaat, is dat ze dan wel veilig ver voer regelen en niet zelf achter het stuur kruipen." Om dat te benadrukken, krijgt de WN-bus een prominente plek op het festivalterrein. Toiletbezoekers krijgen een sticker met de tekst 'Geen gezeik. Regel een Bob.' Tus sen de concerten door wordt op de schermen de nieuwste televisie campagne vertoond. Wie zijn Bob wil bedanken, kan een bericht ach terlaten op www.concertatsea.nl. De tien leukste inzendingen ma ken kans op het grote, gele Bob-luchtbed uit de landelijke campagne. Bovendien gaan twee honderd buschauffeurs en begelei ders gekleed in de kenmerkende T-shirts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39